Skocz do zawartości

Astro-Forum.org rośnie w siłe


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się z Wami podzielić wynikami Astro-Forum.org z ostatniego roku. Listopad bardzo nas zaskoczył! Pobiliśmy rekord "wszechczasów" i to nie "o włos", ale o całą długość.

 

Jak pewnie większość stałych czytelników zauważyła, AF od wielu miesięcy zmienia się "wewnętrznie". Można śmiało stwierdzić, że przemodelowaniu uległa cała strategia. Wiele się nauczyliśmy i przede wszystki - wreszcie wyciągneliśmy z tych lekcji wnioski.

 

AF jest teraz merytoryczne, bez polityki. Działy "zapalne" usunięte, Hyde Park osłabiony (jeszcze 2 miesiące temu był to najpopularniejszy dział na forum). Obawiałem się, że to jednak spowoduje znaczny spadek poczytności AF. Stało się jednak zupełnie odwrotnie. Od kiedy zaczęliśmy wyciągać ważne merytorycznie wątki na główną zaczęła rosnąć popularność AF.

 

Nie ukrywam, że jest to dla nas (dla mnie także) wielka satysfakcja, kiedy obserwuję efekty naszej wspólnej pracy.

 

Zapraszam do obejrzenia wykresu przedstawiającego ostatnie miesiące (patrz załącznik):

 

usage_1.png

 

A poniżej "suche" dane z samego października:

- ok 40 tys. unikalnych userów odwiedziło AF

- wykonali oni ok 90 tys. wizyt

- odsłaniając ok (sic!) 2,2 mln stron!!! - tak, tyle razy strony AF były otwierane! Od początku roku liczba ta wynosi: 10037765, czyli 10 mln odsłon. Wzrost jest masakryczny. Dla porównania, w sierpniu (zanim uruchomiłem nową główna stronę) było ok 800 tys. odsłon.

 

Wydaje się, że wreszcie AF płynie w odpowiednim kierunku. Gratulacje dla wszystkich użytkowników, czytelników, i tych, którzy zarywali noce, żeby AF mogło być jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem troche zawstydzony że tyle osób czyta moje posty, a ja takie głupoty wypisuje :icon_redface:

Nic tylko gratulować :brawo:

 

Wkońcu jesteśmy jedną wielka rodziną :Astrobrać: (bez skojarzeń!!) ...

 

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, ale liczę na to, że będzie jeszcze lepiej :) Dobre wyniki są zawsze motywacją do dalszej pracy. Jak się okazuje forum astronomiczne może być silnym forum. A jeżeli nic mi nie stanie na przeszkodzie, to pod koniec roku mam zamiar rozruszać trochę dział "geografia", niezapominając oczywiście o astronomii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto tu zaznaczyc, ze na wiekszosc for bardzo ciezko przechodzi takie rewolucje i sa one poczatkiem konca. na AF jednak duze zmiany wydaja sie isc w dobrym kierunku, co ma odzwierciedlenie w popularnosci. tym wieksze gratulacje dla grona moderatorow z silna reka rzadzacym administratorem na czele. byle tak dalej! :notworthy::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się razem z Wami bo z AF jestem bardzo mocno związany(emocjonalnie;) ) od ok. 3lat, po prostu nie wyobrażam sobie żeby włączyć kompa nie zaglądając tu.Przyznam szczerze, że bywały momenty kiedy obawiałem się nieco o przyszłość forum. Teraz można ocenić prawdziwość pogłosek, jakoby AF miało chylić się ku upadkowi:) Serdecznie gratuluję całej Administracji bardzo sensownych zmian i oby tak dalej:D :Salut:

Trzymajcie się wszyscy :przytulasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, napewno zastanawia Cię to wielkie przyśpieszenie i popularność forum w ostatnich miesiącach i jaki jest tego powód?

Ależ to proste - ja zalogowałem sie we Wrześniu, a za mną poszły miliony :D

 

gratuluję i pozdrawiam wszystkich czytelników tego forum

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Możesz podać statystyki dotyczące liczby napisanych postów w poszczególnych miesiącach 2006. Byłaby to ciekawa lektura.

 

Pozdr

Paweł

 

Oczywiście. Poddaje analizie. Raczej jakieś zasady nie ma wielkiej. Hyde Park generował nam posty na potęgę. Do tego granice nauki itp. Można założyć, że postów jest podobna ilość, czyli "strata" postów HydeParku jest rekompensowana postami tematycznymi. I to bardzo cieszy.

 

Nowe wątki:

watki.png

 

Nowe posty:

posty.png

 

Nowe PM - wiadomości prywatne. Duże wzrosty wiadomości związane sa z kilkukrotnym wzrostem naszego Astromarketu. Prawdopodobnie większośc transakcji załatwiana jest za pośrednictwem PM.

prywatne_wiadomosci.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam za przedstawienie tych statystyk. Widać, że sporo osób wyprzedaje sprzęt po sezonie :D

Pozdro

Paweł

 

To też cieszy, bo migracja sprzętu między użytkownikami przyczynia się do rozwoju całego naszej "astro społeczności". :D To dopiero początek, ale miejmy nadzieję, że uda się to rozwinąć bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.