Skocz do zawartości

Pingwiniarze


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po wielu bojach z konsola, systemem i Neostradą udało mi się ją zainstalować!!

Jestem tak dumny z siebie że aż postanowiełm napisać o tym podniosłym wydarzeniu na forum

:szczerbaty::banan::Boink:

 

Mam pytanie czysto statystczne ilu jest wśród nas "Pingwiniarzy" i jakich używacie dystrybucji?

 

Pozdrówko!

 

P.S. Ja mam Fedore 6 ZED :)

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuntu 6.06, niedawno zainstalowałem, to dopiero moja druga dystrybucja :Salut: Choć już niezbyt mi przypadła do gustu ze względu na malutką ilość pakietów które zostały upchnięte w 1 CD, więc chyba ściągne jakąś poważniejszą dystrybucję, np. Fedorę. A przed Kubuntu korzystałem z Mandrivy 2006 a następnie 2007

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suse 10.1 (tak wiem, czas na 10.2 :szczerbaty: )

ogolnie juz stracilem rachube ktora to dystrybucja, ale wiem, ze pierwsza byl Bralware Linux (zajmujacy 2 dyskietki, ale umialem uzyc tylko jednej :szczerbaty: ) jakies 4-5 lat temu ;)

a windowsa nie mam juz od dawna i calkiem niezle mi sie z tym zyje :banan:

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Dzisiaj po wielu bojach z konsola, systemem i Neostradą udało mi się ją zainstalować!!

Jestem tak dumny z siebie że aż postanowiełm napisać o tym podniosłym wydarzeniu na forum

:szczerbaty::banan::Boink:

 

Mam pytanie czysto statystczne ilu jest wśród nas "Pingwiniarzy" i jakich używacie dystrybucji?

 

Pozdrówko!

 

P.S. Ja mam Fedore 6 ZED :)

Ja też toczyłem boje z neostradą, bo sterowniki dostarczone przez TPSA nie działają pod Mandrivą 2007, ale zadzwoniłem sobie do biura Mandrivy w Poznaniu gdzie wysłano mi RPM-ika, który rozwiązał problem.

Ciezko jest tutaj z OPEN GL, działają de facto tylko karty wyszczególnione w systemie. jak np. Radeon 9600.

Ja miałem 9550 i juz stellarium tylko soft-ware. Działa też cdc ale tylko najnowasza wersja też bez akceleracji. Ogólnie trzeba dobrać sprzet do systemu, a nie odwrotnie.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuntu Edgy Eft - czyli Ubuntu z KDE. Nie zgadzam się że jest niewielka ilość pakietów - no chyba że dla kogoś ponad 20300 pakietów to mała ilość. Jeśli chodzi o Neo to w sieci jest pełno tutoriali i przykładów jak uruchomić Neostradę, polecam szczególnie strony francuskie gdzie też używają takich modemów. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie routera ADSL. Wówczas mamy i bezpieczny komputer (wbudowany w router firewall) jak i brak problemów z połączeniem niezależnie od użytego OS.

Edytowane przez kayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działają de facto tylko karty wyszczególnione w systemie. jak np. Radeon 9600.

Ja miałem 9550 i juz stellarium tylko soft-ware. Działa też cdc ale tylko najnowasza wersja też bez akceleracji. Ogólnie trzeba dobrać sprzet do systemu, a nie odwrotnie.

to juz jest niestety wina ati. nvidia tez nie wypuscila wolnych sterownikow, ale maja o wiele lepszy support dla uzytkownikow linuksa i zazwyczaj nie ma z nimi problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja mam XP i w związku z tym z niczym nie walcze :)

 

suse10 klęska totalna cud, że wogóle klawiatura działa.

 

knoppix-debian im starszy tym lepszy. im nowszy tym mniej rzeczy działa.

 

czekam aż jakieś pingwinki staną się w końcu systemami operacyjnymi (ale w znaczeniu, że to one operują a nie, że są operowane w stanie ciężkim na stole przez chirurga użytkownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz. ja po rozstaniu z gentoo, po kilku "przygodac", w koncu wyladowalem na kubuntu i jest mi puki co z tym bardzo dobrze ;)

 

co do sprzetu i nie tylko. warto wiedziec, ze na dzien dzisiejszy linux w wersjach 64-bitowych jest o wiele bardziej bezproblemowy od windowsow xp x64 i visty 64-bit razem wzietych. probowalem odpalic 64-bitowe windowsy i jest to wielka pomylka - problemy z wszystkim co sie da. tutaj natomiast nie dosc, ze mam sterowniki do wszystkiego, to jeszcze wiekszosc oprogramowania jest w wersji 64-bit, co daje lepsza wydajnosc w porownaniu do normalnych windowsow.

 

i jak tu nie kochac linuksa :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotakłem sie z taką opinią:

"Co to za linkus jak na nim wszystko chodzi?!" :Boink:

Powidział to wielce oburzony kolega T. kiedy towarzysz Ł. opowiadał mu o tym jak BEZPROBLEMOWO zainstalował i uruchomił wszystko co chciał na KateOs'sie (polskim mało popularnym, młodym linuksie).

 

Święte słowa!

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.