Skocz do zawartości

MEADE QX Wide Angle


Demogorgon

Rekomendowane odpowiedzi

MEADE QX Wide Angle - niczego nie moge znalezc na temat tych okularkow. Ma je moze ktos, zeby pare znan o nich powiedziec?

 

mam ten okular - jest dobry, pewnie ortodoksi idealnych obrazów w okularach i tak bedą mieli coś do powiedzenia i wyszukają to i owo, ale jeżeli ktoś kupuje teleskop z tym powiedzmy QX 26 mm to raczej tego okularu nie sprzedaje, a to najlepsza rekomendacja

 

To pięcioelemętowe okulary szerokokątne z polem 70st. mają duży ER, i obserwacje są bardzo komfortowe,

jak wspomniałem mam 26 mm i sądzę, że jakościowo, jest przynajmniej na poziomie Swana 26

 

Tutaj możesz go sobie obejrzeć:

http://market.fotoclassic.pl/sklep/index.p...116_120_140_149

 

pozdrawiam

Wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mysle teraz czy Made czy skywatcher. Ja obieram wersje jak najbardziej ekonomiczna - kosztem komfortu. Okularek do DSow potrzebuje. Ciagle przymierzam sei do zakupu UWA s-w, jednak szukam jeszcze jakiejs alternatywy - o ile takowa jest. Dlatego pytam o tego Made, bo jest on dosc tani (choc dla mnie i tak strasznie drogi..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demoqorqon- a do jakiego telepa ma być ten okularek?

 

O UWA można powiedzieć dokładnie to samo, co tak ładnie określił Telwal. Może nawet UWA jest bardziej ekonomiczny- naprawdę nie spodziewałem się tak fajnych obrazów po okularku w cenie półtora najtańszego Plossla :) W końcu stosunkowo światłosilny Newton jest surowym egzaminatorem, a UWA 20 i 15 mm mogę spokojnie polecić do Synt. O 9 i 6 mm nie mam zdania :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demoqorqon- a do jakiego telepa ma być ten okularek?

Synta 200/1200

 

czyli rozumiem ze UWA brac i sie nie zastanawaiac :)

 

Troche podchodze do zakupu okularow jak pies do jeza, jednak poprostu nie mam zbyt duzo kasy ;) Musze kupic cos jak najtaniej, ale tak zeby sie nie rozczarowac. Moge juz odczekac i odlozyc te 450pln ale musi byc glebszy sens tego. LVW kosztuja prawie tyle co moja synta - wiem ze teleskopy sie zmienia, a okular zostaje, jednak i tak troszke drogo jak dla mnie. Tym bardziej ze jeszcze studiuje i nie zarabiam ;) Dlatego chyba nic lepszego niz UWA sie dla mnie nie znajdzie, choc wciaz szukam zeby potem sie nie wkurzac ze cos przeoczylem.

 

pozdro :)

 

 

i jeszcze jedno - SWAN 33mm pod dosc jasnym niebem zbyt dobrze sei nei bedzie zachowywal, prawda?

Edytowane przez Demogorgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmiennoogniskowy lantan. Ciekawa sprawa, ale jednak zmiennoogniskowość jest kosztem jakości obrazu...

 

Na CN czytałem kilka wypowiedzi, że ludzie po paru dniach urzytkowania sprzedawali go.

 

Na którymś forum pojawiła się też opinia, że w trakcie zmiany ogniskowej powstają wewnętrzne refleksy świetlne... Tylko czy aby na pewno to to ;)

 

Jak znajdę, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W0l3k - dzieki, przeczytalem :)

 

Ten zmiennoogniskowy okularek to niejanlepszy pomysl. Wiec co byscie radzili, tanio a dobrze - UWA, czy jest szansa znalezc cos innego? W tej chwili do kompletu brakuje mi ogniskowych ~15mm i >= 30 mm. Pod dlugoogniskowy okular mam jednak za jasne niebo, wiec zbyt czesto mi sie nie przyda, dlatego okular w poblizu pietnastki to priorytet - jest cos do 400 - 450pln wyraznie lepszego od UWA? Bo za subtelne roznice nie bardzo chcialbym doplacac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.