Skocz do zawartości

Kudłacze i Gemini


JustinSullivan

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie udało mi się wyrwać na Kudłacze tym razem, więc nie mogłem poznac większości z Was. Z tego co pamiętam miał sie tam również zjawić Andras Dan ze swoimi montażami Gemini. Był?

Jakieś nowości odnośnie importu tych cudeniek do naszego kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że był !!! Kontakt z nim to :astronomy@astronomy.hu Jest także strona : www.astronomy.hu Montaż jak bajka ale drogi też bajecznie (4000 tys EURO ) . Sam Andreas to bardzo sympatyczny człowiek i otwarty na propozycję . Może kiedyś się dogadam z nim w sprawie zakupu Gemini . Tylko co ja nim powieszę ?? Kolejna pokusa. Może jakieś APO za tak wariackie pieniądze że tylko Krokodyl mógłby to przebić .Ale to przecież nie wyścig zbrojeń . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andras był i skożystał z naszego zaproszenia i razem z nami w nocy prezentował jego możliwości :

Wysoka estetyka na poziomie europejskim 1 klasa!!!

Zgrabna i sztywna naprawdę przemyślana konstrukcja !!!

Dobrze pracująca elekktronika i naprawdę szybkie GO-TO :-)))

PE na poziomie pojedyńczych sekund kątowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprzęt pracował pod refraktorem na bazie TMB APO 100/800 z Nasadką Bino Baadera i okularami firmy Antares totalny składak wielofirmowy ale jaka jaka jakość całości, palce lizać !!!

Porównać jego sztywność i udźwig można tylk chyba z montażem Tytan Losmandiego, inne mniejsze odpadają w przedbiegach.

Andreas dał do zrozumienia ze za Casch możemy rozmawiać o ewentualnych rabatach dla Lachów:-)))))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie przy okazji jedno pytanie: Czy dane dotyczące montażu G-15 a mianowicie nośność do 12 kg odnosi się do foto czy obserwacji wizualnych?

Ktoś już wspomniał o tym że gdy renomowani producenci jak Takahashi ,AP podają że montaż ma nośność 10 kg to oznacza że mozna zawiesić na nim sprzęt 10 kg dla celów astrofoto, dla obserwacji wizualnych można dołożyc więcej. Jak według was ma sie sprawa z Gemini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znam prawidłowej odpowiedzi to staram się zawsze dostać do źródła a nier pośredników informacji i to też poradziłem koledze, widzisz w czymś problem Jesionie ??? :lol::lol:

Żałuję ale nie zapytałem Andreasa o mniejszy montaż i jego parametry, rozmawialiśmy tylko o G-41 bo był na miejscu i robił oszałamiające wrażenie i stąd jestem niedoinformowany o G-15 :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie o co sprzeczać. Znam angielski ale niestety Januszu na temat montażu G-15 w necie nie ma za wiele informacji dlatego zapytałem was. Prawdę mówiąc to prócz strony astronomy.hu google nic sensownego nie wynajduje (albo ja przeoczyłem).

A do producenta z pewnością się odezwe kiedy przyjdzie odpowiedni czas. :lol:

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gemini podobno może udźwignąć nawet taką krowę jak Syriusz . Andreas jednak mówił że ten akurat montaż się do tego nie nadaje . Siła razy ramię i ciężar lustra to oczywiste . Robi też montaże widłowe do ciężkich sprzętów ale o cenę nawet nie pytajcie . Po ten z Kudłaczy faktycznie pojadę ale trzeba będzie coś na nim powiesić . Max 150 refraktor APO . Trzeba mieć sprzęt zarówno do mgławic i galaktyk jak i do planet . Wiosna na pewno będzie nasza . Na zlotach każdy będzie mógł popatrzyć , przecież po to kupuję takie zabawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Znam angielski ale niestety Januszu na temat montażu G-15 w necie nie ma za wiele informacji dlatego zapytałem was. A do producenta z pewnością się odezwe kiedy przyjdzie odpowiedni czas. :lol:  

Pozdrawiam wszystkich.

 

Dlatego wlaśnie proponuję bezpośredni mail do Andreasa czyli do źródła informacji o tych montażach, na stronie WWW nie wszyscy wszystko umieszczają niestety, gdyby tak wszyscy producenci montaży podawali nośność do astrofoto i vizuala oraz PE to by nam wszystkim znacznie ułatwiło życie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, ze aby uzyskac dobre efekty (sztywnosc, precyzja), to pewnie jak na polowe podzielimy te dane producenta, to bedzie tak w sam raz :)

 

Pytanie, o ile dana firma zawyza ten parametr i jaka jest sama jakosc. Mysle, ze w przypadku konkretnie gemini mozna nawet zaryzykowac zastosowanie astrofoto do 70% podanej wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze kwestia tego co podaja prod. Jezeli nie ma nic napisane, to znaczy, ze to jest nosnosc calkowita. Czyli ile udzwignie montaz. Na pewno przy max obciazeniu jego skutecznosc foto nie jest imponujaca.

 

Tak na ogol wyglada sprawa, co nie znaczy, ze nie ma wyjatkow od reguly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.