Skocz do zawartości

Polskie Forum Astronautyczne


Rekomendowane odpowiedzi

[for-mods]Mam nadzieję że szanowni moderatorzy nie będą mi mieli za złe tej reklamy, gdyż w naszym kraju nie było forum astronautycznego z prawdziwego zdarzenia (czytaj: czegoś więcej niż tylko działu na forum astronomicznym/lotniczym...) a napewno jest trochę osób które z radością przyjęłyby powstanie takowego, no a ja "uklepałem" takie coś i muszę zrobić reklamę...[/for-mods]

 

No właśnie, uklepałem takie coś: http://www.pfa.yoyo.pl/ - jak narazie świeci pustkami, a to dlatego że "moja ekipa" z forum Orbitera (w której są m.in. przyszli moderatorzy) jeszcze nie zorientowała się że projekt ukończony, może ze względu na porę ogłoszenia tego.

 

Na forum będą przeprowadzane szczegółowe "coveragi" z przygotowań do nadchodzących misji, w ostatnich godzinach przed startem ważnych misji dyskusje na IRCu (lub forumowym czacie, nie wiem jeszcze) gdzie będziemy dzielić się wrażeniami (jednym słowem będę kontynuował robotę z forum Orbitera). No i będziemy dyskutować nt. lotów historycznych i lotów w mniej lub bardziej dalekiej przyszłości i wiele wiele innych... Zapraszam wszystkich, nawet mniej zainteresowanych lotami kosmicznymi, do rejestracji na forum, uważnego śledzenia przebiegu przygotowań do misji, wspólnej dyskusji i innych.

 

Nie wiem co z tego wyniknie, może mój pomysł zostanie przez niektórych z was wyśmiany, ale prowadzony przeze mnie dział Loty Kosmiczne na forum Orbitera miał te swoje 10 (albo i parę więcej) wiernych czytelników którzy czytali pisane przeze mnie newsy i pojawiali się na IRCowych dyskusjach przed startem i uważam że choćby dla niewiele większej liczby osób warto prowadzić to forum. Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[for-mods]Mam nadzieję że szanowni moderatorzy nie będą mi mieli za złe tej reklamy, gdyż w naszym kraju nie było forum astronautycznego z prawdziwego zdarzenia (czytaj: czegoś więcej niż tylko działu na forum astronomicznym/lotniczym...) a napewno jest trochę osób które z radością przyjęłyby powstanie takowego, no a ja "uklepałem" takie coś i muszę zrobić reklamę...[/for-mods]...

niektórzy nie, a niektórzy tak,

bo nie bardzo rozumiem, czym się różni specjalizowany dział na dużym/starym forum, od specjalizowanego forum na małym/nowym?

 

pamiętaj, że AF jest forum otwartym, wystarczy tylko zebrać 20 chętnych userów, by stworzyć swój własny dział, np. lotów kosmicznych, który może być bardzo wąsko wyspecjalizowany, w końcu i tak, jak tylko jest jakikolwiek start, to wszyscy przeżywamy go wspólnie, włącznie z czatem, żeby być jeszcze "bardziej on-line", a przewijanie się między A4U i AF jest już chyba dostatecznie uciążliwe, żeby chcieć tworzyć jeszcze jedną platformę,

ale to tak tylko mimochodem, że Ty "musisz zrobić reklamę", a my "musimy" zwrócić uwagę, że, jak do każdej reklamy, trzeba podejść z dystansem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę sensu tworzenia nowego forum, szczególnie o tematyce astronautycznej.

 

Powód? Na A4U (of korz żadna to reklama :szczerbaty:, tylko informacja o tym co się dzieje ), jest cały, oddzielny, dział 'astronautyka' - bardzo prężny, na którym się udzielają ludzie związani bardzo z astronautyką (Bartolo czy Mardo, czy tyż ja :szczerbaty:, czyli ludzie zamieszani w projekty Europejskiej Agencji Kosmicznej, jak dla przykładu ESEO, możliwe że również w przyszłości ESMO, jeśli nie wspominać o wcześniejszych satelitach). Sądzę, że tam naprawdę warto się udzielać w tym zakresie! (Również i Tobie, Wojtku proponowałem pisanie wątków astronautycznych na tamtym forum, gdy tu, na a-f pisałeś, że nikt się nie udziela. Ale sam nic tam nie napisałeś!)

 

Również na tym forum, choć słabiej zaznaczone, jest wiele wątków astronautycznych. Jest wspaniały 'Bliski Księżyc' (wątek pomiędzy astronomią a astronautyką), świetny wątek o kosmodromach, jest również wątek o wycieczce na Księżyc (aczkolwiek od dość dawna nie aktualizowany).

 

Dlatego też nie sądzę, by był sens tworzenia nowego forum. Nie warto mnożyć bytów ponad konieczność, prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.