Skocz do zawartości

Moje pierwsze próby web kamerką


Mateusz_S

Rekomendowane odpowiedzi

I nie obyło się bez wpadek. Zaraz po rozłożeniu sprzętu na stanowisku okazało się że K3CCDTools odmówił współpracy z moją kamerką, zapomniałem też zdemontować kontówkę. Seeing ogólnie był do bani coś najwyraźniej wysiało w powietrzu. Poza tym brak doświadczenia, ciągłe potrącanie przewodem kamerki. Problemy z ustawieniem ostrości i wiele wiele innych :szczerbaty: Jednak coś tam wyszło.

 

Wszystkie zdjęcia Mak 127 + Vixen x2 +SPC900NC

 

Copernicus_bw.jpg Philolaus_bw.jpgSinus_Iridium_bw.jpg

 

Edit:

Mała poprawka, pierwsze foto zostało zrobione bez barlowa.

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie: czy Twoja kamerka jest przerobiona czy nie? Przy zdjęciach księżyca pewnie nie ma to znaczenia :), ale sam takową posiadam i właśnie sie zabieram do jej przerobienia na długie czasy. Szukam informacji o sposobie przeróbki..

 

Pozdrawiam

Robert

 

 

I nie obyło się bez wpadek. Zaraz po rozłożeniu sprzętu na stanowisku okazało się że K3CCDTools odmówił współpracy z moją kamerką, zapomniałem też zdemontować kontówkę. Seeing ogólnie był do bani coś najwyraźniej wysiało w powietrzu. Poza tym brak doświadczenia, ciągłe potrącanie przewodem kamerki. Problemy z ustawieniem ostrości i wiele wiele innych :szczerbaty: Jednak coś tam wyszło.

 

Wszystkie zdjęcia Mak 127 + Vixen x2 +SPC900NC

 

Copernicus_bw.jpg Philolaus_bw.jpgSinus_Iridium_bw.jpg

 

Edit:

Mała poprawka, pierwsze foto zostało zrobione bez barlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem fajnie :) Ja swojego Satka z poprzedniej sesji nie pokażę bo kiszka straszna :szczerbaty:

A dzisiaj, wstyd się przyznać nie naładowałem laptopa :Boink: I kiedy już wszystko ustawiłem na cacy, nastała ciemność ale nie to nie lampy sodowe udały się na przerwę tylko komputer zapadł w głęboki sen krzycząc z ekranu "Hibernating..."

Filmik który rozpocząłem tuż przed zajściem udał się do krainy wiecznych łowów wraz z resztą elektronów :( Ale, jutro też jest noc a ja się nie poddaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link. Już to widziałem wcześniej. Szukałem rozwiązania, które oprócz sygnału LX Mode (rozwiązanie z linka) pozwoli też na sterowanie:

- CCD Amp Off

- frame transfer

 

...

 

Pozdrawiam

Robert

 

Kamerka jest nie przerobiona. Zamierzam ją zmodyfikować na długie czasy a raczej zlecić to komuś bardziej wprawionemu w elektronice.

Jeśli jeszcze tego nie widziałeś to Tutaj znajduje się opis takiej modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się ponieważ na twoim Saturnie zauważyłem lekki zafarb, niebiesko - czerwony. U mnie przez tego niby "lepszego" Vixena mam to samo, wyraźnie wprowadza kolorki a np. księżyc ma zieloną dominantę. Jednak jest to tylko barlow achromatyczny, czas zbierać na APO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie trochę pogrzebać przy twoim Saturnie.

Przeróbka polegała na wyrównaniu przesunięcia kanałów za pomocą funkcji RGBShift w Registaxie i na wyrównaniu tła za pomocą maski w PS-ie. Wyszło mi coś takiego:

 

saturn_astrokosmo.jpg

 

Żeby nie było, nie jestem fanem mocnych ingerencji w zdjęcie, jednak materiał wyjściowy musi być jak najlepszy, a ewentualna obróbka to retusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć. Niby dwa razy więcej, jednak czy to nie jest tak że suma z tych dwóch kamerek równa się jednej ? A ewentualne straty na elementach optycznych takiej nasadki ? wady ? etc.

Ale próbuj ciekawe co z tego eksperymentu wyjdzie może 3D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszomajowy Saturn :)

 

9193bc146f65902f.jpg

 

Mak 127 + Vixen Deluxe x2 + SPC900NC stack 1600/2000 klatek.

 

Zastanawiam się skąd się bierze to przekłamanie koloru, niczym nie mogę tego usunąć. Stack zapowiadał się przyzwoicie a podczas obróbki zaczęły wychodzić takie krzaki :( i nie wiem teraz czy to wina barlowa czy atmosfery a może mojej obróbki ?

 

 

I jeszcze mix...

419ff09166a159e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie , coraz lepiej, moim zdaniem jest troszkę za duzo niebieskiego , trzeba by troszke zdjąć.

 

Sa dyskusje na temat jaki kolor ma mieć Saturn w amatorskiej astrofotografii, moim zdaniem taki ja na zdjęciach z PST lub sond kosmicznych czyli lekko żółty, dlatego ja swoje prowadzę w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.