Skocz do zawartości

Propozycja


Rekomendowane odpowiedzi

Sensowne. To ludzie którzy sie interesują amatorsko astronomią ale nie mają ochoty / nie czują potrzeby aktywizować sie na forach czy zlotach. Często to pasjonaci jak my, ale nie zintegrowani ze społecznościami które rozwijają się w klubach amatorskich lub wokół for astronomicznych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się zakończenie plebiscytu. Jeszcze trzy godziny i zakończę przyjmowanie głosów. Już na wstępie przyjąłem sobie pewien limit głosów, który upoważni mnie do przedstawienia wyników. Ta granica została przekroczona już wczoraj, a potem doszły kolejne zgłoszenia. Ale wciąż czekam na jeszcze.

 

Po godzinie 12 przygotuję zestawienia i popołudniu lub wieczorem ukażą się w wątku. Kto głosował wie, że wybór nie był łatwy.

 

Do obecnej chwili ważą się losy pierwszego miejsca w kategoriach Astrofotograf i Najlepszy kolega/koleżanka. Na tej ostatniej liście jest już 88 nicków. Ale na pewno w przypadku tej ostatniej listy nie przedstawię pełnego zestawienia, gdyż komuś mogłoby być przykro, że nie znalazł się na liście, mimo obecności tak dużej grupy osób. Dlatego będzie jedynie czołówka. W przypadku pozostałych list jeszcze zastanawiam się, gdzie postawię granicę. Raczej nie będzie to pierwsza dziesiątka, a osoby, które przekroczyły pewien próg, mówiący o tym, że ich obecność w danej dziedzinie jest zauważalna.

 

I jeszcze jedno. Z Założenia plebiscyt miał obejmować aktywność w ostatnim półroczu. I większość osób zastosowała się do tego, ale od czasu do czasu pojawiały się na listach "echa" wcześniejszej aktywności. Ale skoro ta aktywność pozostała w pamięci użytkowników for, to najwyraźniej również te osoby zasłużyły na wyróżnienie na listach.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym kończę przyjmowanie głosów i zabieram się do liczenia. Teraz jest czas, aby przedstawić swoje ewentualne uwagi. Wolę teraz PRZED niż POTEM, czyli po ogłoszeniu wyników.

 

Wyniki będę ogłaszał sukcesywnie, kolejnymi kategoriami, jak tylko je podliczę i sprawdzę.

 

W plebiscycie wzięło udział kilkadziesiąt osób, w większości ze znacznym stażem na forach. Wszystkie wiadomości dotyczące plebiscytu były ogłaszane na trzech forach i każdy z użytkowników danego forum mógł przesłać swoją listę, a tym samym wpłynąć na ostateczny wynik.

 

Po ogłoszeniu wyników dodam jeszcze kilka słów komentarza, ale dotyczącego całego plebiscytu, a nie indywidualnych osób.

 

Jeszcze raz dziękuję za przesłane głosy :)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka uwage mialbym zglosic,chyba tylko ta jaka chodzila mi po glowie juz jakis czas,a dotyczaca celow tej naszej zabawy,plebiscytu.Podobne zdanie wyczytalem na ktoryms z forow: Chodzi mi o to,zeby nie sami tylko wyroznieni i glosujacy,mieli pozytek z plebiscytu,ale takze inni userzy,tzn.aby po ogloszeniu wynikow rozswietlalo sie w glowach nowoprzybylym na forum,do kogo zwracac sie z pytaniami dot.np. pogody,fotografii,astrofotografii,geografii.Fajnie by bylo gdyby wyrozniony(ekspert)mial jakis znaczek-od czego jest ekspertem.Ja mimo kilkuletniego doswiadczenia z teleskopami i astrofoto jasnych obiektow,ciagle zwracam sie z pytaniami,prosbami o porady,do bardziej doswiadczonych kolegow i np. obdarzonych wiekszym sprzetem..Tyle,ze ja nie jestem nowy i wiem do kogo sie zwracac w sprawach rozumowania precyzyjnego,do kogo ws. rozumowania abstrakcyjnego,a do kogo,kiedy drtecza mnie sprawy sercowe... :rolleyes:

 

Poza tym,chcialem powiedziec,ze ten plebiscyt,osoba prowadzaca go,sprawily ze na pewnym poziomie,ponad nazwami forow,milosnicy astronomii,forumowicze,polaczyli sie w jedna calosc ideowa.

Nie mam zamiaru wypowiadac wielkich slow,ani nawolywac do jednosci braci astronomicznej,bo predzej Andrzej Golota zunifikuje pasy mistrzowskie wszystkich organizacji bokserskich,niz nasza spolecznosc spotka sie na jednym forum(chyba nikt tego nie potrzebuje,nawet ja),ale chce powiedziec ze zrobilo mi sie bardzo milo i tak fajnego obrotu sprawy sie nie spodziewalem.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na pierwszą listę :)

 

Gratuluję wszystkim, którzy się na niej znaleźli.

 

 

I.NAJLEPSZY OBSERWATOR

 

1. SSW – 71 pkt.

2. Teha

3. Paweł Maksym

4. Kanarkusmaximus

5. Janusz_P.

6. Henryk

7. Saywiehu

8. Radek Grochowski

9. DARK

10. Antyqjon

10. Limax7

12. Janusz_Wiland

13. Ignisdei

14. Aquamarin

14. Erik

14. Tadeopulos

17. Bemko

17. G.Duszanowicz

17. Hamal

17. Mirek D.

 

Ogólnie na tej liście znalazło się 55 osób. Powyżej te, które zdobyły najwięcej punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga lista :)

 

Gratuluję wszystkim, którzy się na niej znaleźli.

 

II.NAJLEPSZY ASTROFOTOGRAF

 

1.Heniek – 87 pkt.

2. Papatki/Kaluzny_M

3. Domek

4. Tiamat

5. Waldek

6. Henryk

7. JacekPala

8. Bogdan J.

9. Emde

9. Lotar

11. Hamal

12. JaLe

13. Czarek W

13. Tadeopulos

15. TUR

16. Hanysiak

16. Lemarc

18. Siergiej

19. Lejcyn

19.Przemas

 

Ogólnie na tej liście znalazło się 39osób. Powyżej te, które zdobyły najwięcej punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia lista :)

 

Ponowne gratulacje dla wszystkich, którzy się na niej znaleźli.

 

 

III.NAJLEPSZY POPULARYZATOR

 

1. Kanarkusmaximus – 78 pkt.

2. Janusz Wiland

3. El_Capitano

4. Paweł Maksym

5. Bartolo

6. Saywiehu

7. Janusz_P.

8. Jum

9. Hans

10. Limax7

11. Astrokosmo

11. Adam_Jesion

13. JaLe

14. Henryk

15. Emde

15. SSW

15.Sumas

 

Ogólnie na tej liście znalazło się 56 osób. Powyżej te, które zdobyły najwięcej punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarta lista :)

 

IV.NAJLEPSZY KOLEGA/KOLEŻANKA

 

I jeszcze raz gratulacje dla wszystkich, którzy się na niej znaleźli.

 

1. Hans – 49 pkt.

2. Sumas

3. Kanarkusmaximus

4. Anka_U

5. McArti

6. El_Capitano

7. Janusz_P.

8. Lejcyn

8. Saywiehu

10. Domek

11. Henryk

11. Tadeopulos

13. Aurynka

13. Paweł Baran

15. Janusz Wiland

15. Paweł Maksym

17. JaLe

17. Ori2711

19. dziadek

19. TUR

19.Radek Grochowski

 

Ogólnie na tej liście znalazło się 88 osób. Powyżej te, które zdobyły najwięcej punktów. Pamiętajmy jednak, że wszyscy jesteśmy koleżankami i kolegami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA PLEBISCYT ZGŁOSZONO KANDYDATURY 134 OSÓB

 

 

OBECNI NA WSZYSTKICH 4 LISTACH:

 

CharonX

Hamal

Henryk

JacekPala

JaLe

Janusz_P.

Janusz Wiland

Lemarc

Limax7

Papatki/Kaluzny_M

 

 

OBECNI NA 3 LISTACH:

 

Anka_U

Bemko

Bolid25

El_Capitano

Emde

Hans

Kanarkusmaximus

Karol Wójcicki

Lejcyn

Lotar

Łukasz Wojtyniak

Maquis

McArti

Mirek D.

Paweł Maksym

Radek Grochowski

Saywiehu

SSW

Tadeopulos

Teha

TUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNOŚĆ WEDŁUG ŁĄCZNEJ LICZBY PUNKTÓW Z 4 LIST:

 

 

1. Kanarkusmaximus – 156 pkt.

2. Heniek

3. Paweł Maksym

4. Henryk

5. Janusz Wiland

6. Papatki/Kaluzny_M

7. SSW

8. El_Capitano

9. Janusz_P.

10. Hans

11. Domek

12. Saywiehu

13. Sumas

14. Tiamat

15. JacekPala

16. Teha

17. Limax7

18. JaLe

19. Waldek

20. Tadeopulos

21. Emde

22. Hamal

23. Anka_U

24. TUR

25. Bogdan J.

26. Radek Grochowski

27. Bartolo

28. Lotar

29. DARK

30. McArti

31. Astrokosmo

32. Jum

33. Lejcyn

34. Lemarc

35. Antyqjon

36. Czarek W

37. Ignisdei

 

Proszę pamiętać, że wszystkich na liście jest 134 osoby. Tutaj tylko te osoby, które zgromadziły najwięcej punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pierwszy plebiscyt zakończony. Czy był potrzebny? Proszę sobie odpowiedzieć. Myślę, że należało wyróżnić osoby o największym wkładzie pracy na forach.

 

Oczywiście każdy może mieć swoje spojrzenie na te klasyfikacje. Ale tak, jak wspomniałem wcześniej jest to głos kilkudziesięciu osób, a nasze własne spojrzenie może od tego głosu odbiegać.

 

Nie znamy wszystkich. Często nie znamy ich pracy. Zapewniam, że są na forum osoby, które napisały po kilkanaście, kilkadziesiąt postów, a w rzeczywistości wykonują ogromną pracę. Ale tym razem ocenialiśmy pracę nie tylko przy teleskopie, nie tylko w terenie, ale również na forach.

 

Jeszcze raz dziękuję :)

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłbym zapomniał. A myślę, że warto zamieścić. Niektóre osoby, oprócz klasyfikacji punktowej dodawały krótką motywację. To tylko wybór.

 

 

I.NAJLEPSZY OBSERWATOR – DODATEK (wybór)

 

1. SSW

niedościgniony wzór

za obserwacje zmiennych i znajomość nieba

 

2. Teha

pół NGC w głowie, wyciąga takie zasięgi, że nie mieści się w głowie

 

3.Paweł Maksym

wie wszystko o zakryciach

 

4. Kanarkusmaximus

zna niebo jak własną kieszeń, no i te jego dzienniczki obserwacyjne

 

5.Janusz-P

wiedza i doświadczenie

 

6.Henryk

zmienne nie mają dla niego tajemnic

 

8. Radek Grochowski

wymiatacz zjawisk optycznych i nieoptycznych w atmosferze

 

10. Antyqjon

za obserwacje zmiennych i znajomość nieba

10. Limax7

za obserwacje komet

 

 

 

II.NAJLEPSZY ASTROFOTOGRAF – DODATEK (wybór)

 

1. Heniek

za zdjęcia “z duszą”

 

2. Papatki

za każdą fotkę

 

3.Domek

potrafi przedstawić piękno kosmosu

 

4. Tiamat

za czarno-białe piękności

 

7. Jacek Pala

za postępy; bo lubię jego fotki

 

11. Hamal

za ISS - to się nazywa nerwy ze stali

 

13. Tadeopulos

za Słoneczka

 

16. Hanysiak

mistrz planetek i ISS

16. Lemarc

za piękne zdjęcia analogowe i cyfrowe bez hi-endowego sprzętu

 

18. Siergiej

za Saturna – ech ...

 

 

III. NAJLEPSZY POPULARYZATOR – DODATEK (wybór)

 

1.Kanarkusmaximus

za merytorykę i zaangażowanie

 

2.Janusz Wiland

kto nie zna AstroJaWil'a?

 

3. El Capitano

za niezawodność oraz wiedzę i zaangażowanie w jej przekazywaniu

 

4. Paweł Maksym

za propagowanie zjawisk zakryciowych

 

5. Bartolo

za wspaniałą popularyzację astronautyki

 

6.Saywiehu

za propagowanie wiedzy wśród lokalnej młodzieży i za zarażanie entuzjazmem, za zloty ...

 

7. Janusz P

za organizację zlotów oraz pomoc każdemu kto ma jakiś problem związany z astronomią

 

8. Jum

genialny “bliski Księżyc”

 

9. Hans

za walkę na ugorze niewiedzy i ignorancji oraz za otwarty umysł

 

11. Astrokosmo

za propagowanie wiedzy wśród lokalnej młodzieży i za zarażanie entuzjazmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie Robercie, najlepszy przykład masz post powyżej bezsensowności takiej klasyfikacji

 

Nie rozumiem, ale trudno. Proszę nie tłumacz.

 

W tym rzecz, że są osoby, które widzą sens i są osoby, kóre nie widzą sensu. I to zostało już powiedziane wcześniej.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Prawde mówiąc dopiero dziś trafiłem na ten post, Robert wykonał sporo pracy, ale co ona faktycznie pokazuje to ja nie wiem - to taki troche jakby sondaż przedwyborczy jak dla mnie (hehee - i dlatego że pisze w ten sposób nie jestem na liście naj kolega/koleżanka).

Np w astrofoto gdyby tak zamienić mnie z Waldkiem to już by było prawie to....

Tak jak czytam wszystkie fora ostatnio po troszku, dochodze do wniosku że ciężki czas nastał: starzy wyjadacze nie mają czasu albo są zbyt zmęczeni pisywać te same rzeczy po raz XX-któryś-tam, młodzi którzy nie mają wiedzy ani czasu użyć funkcji szukaj, są coraz bardziej aktywni, najgorsze jest to że w każdym miejscu (na każdym forum) coraz częściej mamy do czynienia z gooru. nowymi prorokami, lub ludzmi którym się wydaje, że coś wiedzą a tak naprawde nawet zacytować z sensem nie potrafią czegoś ze źródła...

Tak więc ogólnie życzył był czytającym wszystkie fora więcej rozsądku, czasami troche więcej powagi, czasami trochę wyluzować, a czasami po prostu wyleźć z domu i pogapić się w niebo :)

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, czy jest sens, czy nie dyskutowaliśmy wcześniej. Jeżeli w plebiscycie bierze udział kilkadziesiąt osób, to znaczy, ze widzą sens. Zresztą jest już po plebiscycie. Głos można było zabrać wcześniej.

 

Natomiast co do pozostałych spraw, to proponuję otworzyć inny wątek i jeżeli ktoś ma ochotę może się wypowiedzieć. Tutaj nie mam zamiaru robić zamieszania.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o mnie i postanowili oddać swój głos właśnie na mnie :D

 

 

 

Dziękuję również Robertowi za policzenie tego wszystkiego... :szczerbaty:

 

...i za zmotywowanie mnie do kilku rzeczy (Robert wiesz o co chodzi ;) )

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.