Skocz do zawartości

Pelikan i Ameryka z Arsatem 300/2,8


Gość Siergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siergiej
świetne zdjęcie Siergieju

a możesz powiedzieć jak połączyłeś obiektyw foto z filtrem Ha?

pierścieniami?

Arsat > M42 =>M48 Ha M48=>M42 > EOS coś takiego?

i napisz coś o tym obiektywie, bo to kawał szkła musi być :)

 

Dzieki , zdjecie na 3 z plusem , gwiazdki pojechali , filtr wlozylem nieprawidlowo .

 

Obiektyw jest naszej produkcji , firma ARSENAL w Kijowe produkuje .

Wzialem go za 750 USD , bardzo dobra cena za APO o 100 mm srednicy .

 

Filtr wlozylem do srodku obiektywa , to bardzo prosto sie robi.

 

Mozna poczytac tu , tylko w rosyjskim jezyku http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,23001.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Siergieju, to jest pełna klatka, crop czy resize, pytam bo kiedyś

była rozmowa na forum że nie ma sensu stosować Ha w canonach bo rożdzielczość spada 4 razy.

A szkiełko niczego sobie :D

To jest pelna klatka , 50% od oryginalu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergieju, to jest pełna klatka, crop czy resize, pytam bo kiedyś

była rozmowa na forum że nie ma sensu stosować Ha w canonach bo rożdzielczość spada 4 razy.

A szkiełko niczego sobie :D

 

No i wyraźnie widać, że rozdzielczość jest 4x mniejsza ;) Ale to oczywiście zrozumiałe - to widmo może zarejestrować tylko 1/4 pixeli.

 

Wg mnie nie ma sensu stosować aż tak wąskiego filtra 7 nm do canona. Lepiej byłoby chyba tak koło 40 nm - nie pamiętam, jakie dokładnie są filtry. Co innego, jeżeli dysponujemy czułą kamerą astro ccd.

 

Przydałoby się zrobić testy, bo tą moją hipotezę z "za wąskim filtrem" opieram na swojej logice, a nie doświadczeniach. Czy ktoś może ma takie porównanie?

 

Siergiej - zdjęcie super. Bardzo ciekawy obiektyw w świetnej cenie. Nie będę pisał, ile kosztuje odpowiednik Canona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie do końca dotyczące astrofotografi ale nie będę tworzył już nowych wątków. Jaki filtr kupić aby zobaczyć Amerykę?? Szczerze mówiąc podchodzę do niej juz któryś raz i za każdym razem wracam na tarczy :szczerbaty: . Kiedyś na jakimś zlocie teraz już nie pamiętam na jakim podziwiałem ten obiekt przez taurusa 380 z jakimś filtrem i prezentował się bardzo ładnie. Tym czasem ja skanując dokładnie okolicę w której obiekt powinien się znajdować nie widzę nic. Wszelkie wskazówki co do tego obiektu, lub ewentualnie w jaki filtr warto się zaopatrzyć aby wreszcie odnaleść tą mgławicę miło widziane :Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Pytanie może nie do końca dotyczące astrofotografi ale nie będę tworzył już nowych wątków. Jaki filtr kupić aby zobaczyć Amerykę?? Szczerze mówiąc podchodzę do niej juz któryś raz i za każdym razem wracam na tarczy :szczerbaty: . Kiedyś na jakimś zlocie teraz już nie pamiętam na jakim podziwiałem ten obiekt przez taurusa 380 z jakimś filtrem i prezentował się bardzo ładnie. Tym czasem ja skanując dokładnie okolicę w której obiekt powinien się znajdować nie widzę nic. Wszelkie wskazówki co do tego obiektu, lub ewentualnie w jaki filtr warto się zaopatrzyć aby wreszcie odnaleść tą mgławicę miło widziane :Beer::Beer:

 

Nie jestem wizualem , szczeze mowiac okulary korzystam jako korki , zeby kurz nie padal do srodka teleskopow :D

Ale mi sie wydaje ze Ameryku widac golym okiem , w dobrych warunkach.

A jesli masz jekies skielko to sprobuj UHC -filtr , napewno cie pomoze .

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie do końca dotyczące astrofotografi ale nie będę tworzył już nowych wątków. Jaki filtr kupić aby zobaczyć Amerykę?? Szczerze mówiąc podchodzę do niej juz któryś raz i za każdym razem wracam na tarczy :szczerbaty: . Kiedyś na jakimś zlocie teraz już nie pamiętam na jakim podziwiałem ten obiekt przez taurusa 380 z jakimś filtrem i prezentował się bardzo ładnie. Tym czasem ja skanując dokładnie okolicę w której obiekt powinien się znajdować nie widzę nic. Wszelkie wskazówki co do tego obiektu, lub ewentualnie w jaki filtr warto się zaopatrzyć aby wreszcie odnaleść tą mgławicę miło widziane :Beer::Beer:

Pod ciemnym niebem widać Amerykę przykładając OIII do oka. Chociaż myślę, że UHC byłby równie dobry, jak nie lepszy. Oczywiście nie jest to jakaś "masakra", trzeba wiedzieć gdzie i na co patrzeć. Ot, zielonkawa plamka koło Deneba widoczna zerkaniem - ale niewątpliwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.