Skocz do zawartości

Pomóżcie dobrać optymalne powiększnenia do Synty 8"


lopez

Rekomendowane odpowiedzi

ad. 40 euro - no to mi wyślą okulara w 10 osobnych częściach...

 

ad. dev/null - nie traktuj merytorycznych odpowiedzi osobiście, bo to nie pozwala na normalną rozmowę....

Poza tym (po raz kolejny proszę) nie traktuj mnie jak potencjalnego 'przestępcę'... Dyskutując z Tobą w tym wątku, mam wrażenie, jakbym gadał z typowym urzędnikiem UC.... :/

Kurczę... Hans - zadziwiasz mnie... dotychczas miałem wrażenie, że Ty "luzak" jesteś...

 

Proponuję zakończyć temat zakupów w US... Każdy i tak zdaje sobie sprawę z różnic cenowych, cła, vatu itd...\

 

pozdrawiam :unsure:

 

Jak ci przyślą w częściach, to masz UMBĘ nie okular. Nie poskładasz go dobrze. Jak ci prześlą w paczce to na 90% płacisz to, co napisał Hans! Chyba, że akurat celnik miał ochotę na kawę...

Jedyny pewny sposób to włożyć do bagażu i przywieźć samolotem.. Baw się dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi mówić o optymalnym powiekszeniu do Synty bo nie znam tego teleskopu, ale używam dość podobnego sprzętu, choć raczej do astrofotografi niż do patrzenia. Zdażało mi się czasem wkładać okular naglera o ogniskowej 40mm do mojego teleskopu z ogniskową 1000mm i zapewniam, że widok był poprostu wspaniały. Oczywiście, że miałem winietowanie, kome itp, natomiast pole widzenia, przypominające to z lornetki, a jednocześnie ogromna światłosiła rekompensowała w dwujnasób te niedogodności.

Reasumując - naprawdę warto mieć okulary o dużych ogniskowych - bo widok jest nie do zapomnienia :)

No i znowu wracają mi te straszne myśli o zakupie 31mm :Boink:

Dzięki za uwagi :)

 

Jak ci prześlą w paczce to na 90% płacisz to, co napisał Hans! Chyba, że akurat celnik miał ochotę na kawę...

Jedyny pewny sposób to włożyć do bagażu i przywieźć samolotem.. Baw się dobrze!

Nie będę zagłębiał się w szczegóły, bo naprawdę z tego instrukcja powstanie.... ja bym jednak ten stosunek 90%/10% odwrócił :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280$ + 10$ (shippment) = 290$

290$ x 2.7 = ok. 780pln

780pln +22%VAT = ok 955pln

955pln + 7%cła (cholera nie pamiętam czy cło na optykę jest 7 czy 6%) = ok. 1020pln

 

No to mamy za bazowego naglera 1020pln. Po dodaniu jakiś drobiazgów na koszty transakcji itp. powiedzmy 1050pln. Niezła cena.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. dla jasności LVW ciągle kosztuje 750pln ;) Jakby nie patrzył 40% mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.