Skocz do zawartości

Słupski Pelican


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekPala

Co to dodać: tradycyjna pogoda słupska (troche nieba podczas pełni), cały czas kłopoty z guiderem, ale mam wrażenie, że do opanowania.

Ekspozycja 5x1200s, bin 2x2 Ha,

instrument: ASA12'' F3.8, ogniskowa 1093mm,

kamera: SBig ST11000XM

guider: Orion 80Ed, SBig St2000XM, ekspozycja 0.3s, ogniskowa 600mm

prowadzenie: ParamountMe

temperatura kamery: -20 st cel. (choć dało by sie wyciągnąć i minus 30)

obróbka Maxim DL, PS ( niestety mam zdecydownie zepsute falty więc ich nie odjąłem co widać na wynikowym zdjęciu )

 

Wynik jednak godny uwagi, więc z okazji urodzin Sumasa możecie o nim podyskutować :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to dodać: tradycyjna pogoda słupska (troche nieba podczas pełni), cały czas kłopoty z guiderem, ale mam wrażenie, że do opanowania.

(..)

guider: Orion 80Ed, SBig St2000XM, ekspozycja 0.3s, ogniskowa 600mm

(..)

Teraz jest jakaś zła passa na guidowanie....nikomu nie wychodzi ... i nie ważne czy to paramont czy EQ5 czy EM200.... po prostu naszly takie czasy kiedy guiding nie działa... i tyle...

 

Gratuluje tego skoromengo upgrade kamerki....hmmm.... to już druga taka ( czy sie nie myle ? ) kameka na AF... bede ją śledził ... moze też zacznie robić takie smieszne wężyki z gwiazd jak Tiamata ( jego to picasso.... może twoja zostanie modrianem ? )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden fotografuje DSy w czasie pełni, inny przez wysokie chmury. Chyba rodzi się ekstremalna astrofotografia. Za 3 lata na Forum będą królować zdjęcia typu: Mgławica Krab tuż po brzasku w świele pioruna.

Nie mogę się napatrzeć na te fotki. Aż się nie chce wierzyć ze to tzw. "amatorska" fotografia. Życzę dalszych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Co do złej passy na guidowanie - to mam osobiście inną teorie. Zrobiłem dziś kilka testów, które jak sądzę obalą kilka mitów na ten temat. W tej chwili można popatrzeć na mojej stronie na żywo (czytaj w 300s odstępach) jak działa nieco ekstrawagancki setup. Mam nadzieję, że do jutra uda mi sie pokazać co wyszło z eksperymentów z guiderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.