Skocz do zawartości

Torba do Synty 8'' w teleskopy.pl


Paweł_Stołowski

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie teleskopy.pl pojawiła się ciekawa torba na tubę do Synty 8''

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath...na_200mm_f/1200

 

Cena jest niestety jak dla mnie zaporowa. Zastanawiałem się nad zrobieniem takiej torby na zamówienie w zwykłym sklepie... Dno musiało by byc usztywnione, boki wypełnione gąbką lub pianką... Czy ktoś z Was próbował już czegoś takiego i orientuje się, jaki mógłby być koszt takiej torby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL...

Ta cena jest wręcz śmieszna :blink::blink::blink:

Koszt produkcji takiej torby jest wręcz minimalny !!!

Gdyby to zero z końca sumki usunąć, to byłoby już bardziej sensownie :szczerbaty:

Co prawda, przy zamówieniach indywidualnych różnie bywa, jednak 380 zeta to chyba żarty...

 

Sam mam w planie wykonanie czegoś podobnego samodzielnie... i z pewnością będzie to znacznie ciekawiej wyglądać...

Powiem tyle - wykonanie takiego cuda jak na tym zdjęciu zajmie szwaczce najwyżej 5 minut (przy masowej produkcji)...

Wiem o czym piszę - pracuję w firmie, która produkuje znacznie bardziej skomplikowane torby i plecaki...

Kurczę.. jeśli sklep zamówił tego dużą ilość, to nie mogło kosztować więcej niż 30 pln :ha:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie teleskopy.pl pojawiła się ciekawa torba na tubę do Synty 8''

 

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath...na_200mm_f/1200

 

Cena jest niestety jak dla mnie zaporowa. Zastanawiałem się nad zrobieniem takiej torby na zamówienie w zwykłym sklepie... Dno musiało by byc usztywnione, boki wypełnione gąbką lub pianką... Czy ktoś z Was próbował już czegoś takiego i orientuje się, jaki mógłby być koszt takiej torby?

 

 

Świetna, ale za tę cenę to ja sobie zamówiłem LV 5 na planety. Gdyby kosztowała do 200 zł to może, może.

Tak w ogóle to korzystam z worka wojskowego do przenoszenia teleskopu do auta. Kosztował jakieś 60 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL...

Ta cena jest wręcz śmieszna :blink::blink::blink:

Koszt produkcji takiej torby jest wręcz minimalny !!!

Gdyby to zero z końca sumki usunąć, to byłoby już bardziej sensownie :szczerbaty:

Co prawda, przy zamówieniach indywidualnych różnie bywa, jednak 380 zeta to chyba żarty...

 

Sam mam w planie wykonanie czegoś podobnego samodzielnie... i z pewnością będzie to znacznie ciekawiej wyglądać...

Powiem tyle - wykonanie takiego cuda jak na tym zdjęciu zajmie szwaczce najwyżej 5 minut (przy masowej produkcji)...

Wiem o czym piszę - pracuję w firmie, która produkuje znacznie bardziej skomplikowane torby i plecaki...

Kurczę.. jeśli sklep zamówił tego dużą ilość, to nie mogło kosztować więcej niż 30 pln :ha:

 

Pozdrawiam

 

Tak to już jest, że jak kupujesz w "specjalistycznym" sklepie, to przepłacasz; wszyscy wiemy, że astro nie jest tanim hobby ;) a skoro tak, to wszystko MUSI być drogie, nawet jeśli wykonanie tego czegoś (i materiały) jest śmiesznie tanie :Boink:

 

Dzięki za odpowiedź, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że warto rozejrzeć się za możliwością zrobienia takiej torby na zamówienie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allezło worków wojskowych, małe przeróbki tj. kilka troczków wszyjesz, usztywnisz dno i samemu zrobisz taką torbę

 

Właśnie przed chwilą tam zajrzałem, faktycznie te worki wyglądają obiecująco. Kurczę, jak uda mi się skombinować jakąś torbę, to może będę w stanie znosić całą Syntę do samochodu w jednym przebiegu :lol: - tubus w torbie, dobson w garści (widziałem, jak niektórzy noszą Syntę "na raz" trzymając całość za uchwyty po bokach, ale to nie dla mnie - muszę zejść z 4 piętra w bloku i potem pokonać jeszcze z 50m do parkingu B) )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą tam zajrzałem, faktycznie te worki wyglądają obiecująco. Kurczę, jak uda mi się skombinować jakąś torbę, to może będę w stanie znosić całą Syntę do samochodu w jednym przebiegu :lol: - tubus w torbie, dobson w garści (widziałem, jak niektórzy noszą Syntę "na raz" trzymając całość za uchwyty po bokach, ale to nie dla mnie - muszę zejść z 4 piętra w bloku i potem pokonać jeszcze z 50m do parkingu B) )

 

Pozdrawiam.

 

Z pokoju na balkon mogę wnosić Syntę w całości. Ale po schodach to lepiej osobno znosić tubę i montaż.

A po zniesieniu ze schodów to łatwiej nieść tubę pod pachą + montaż w drugą rękę.

Ja tak noszę Syntę na miejscówkę z 200 metrów. Ale teraz będę kupował jakiś worek transportowy, będzie mozna tubę na plecach nosić - zawsze wygodniej. Takie worki to nowe kosztują trochę ponad 100 zł.

Ale prawie 400 zł za torbę - za tą cenę to kupuję tak jak Doktor Robotnik LV ale raczej 6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą tam zajrzałem, faktycznie te worki wyglądają obiecująco. Kurczę, jak uda mi się skombinować jakąś torbę, to może będę w stanie znosić całą Syntę do samochodu w jednym przebiegu :lol: - tubus w torbie, dobson w garści (widziałem, jak niektórzy noszą Syntę "na raz" trzymając całość za uchwyty po bokach, ale to nie dla mnie - muszę zejść z 4 piętra w bloku i potem pokonać jeszcze z 50m do parkingu B) )

 

Da radę w jednym przebiegu - ja tak nosiłem. Tubus pod pachą a dobson za rączke :) (w plecaku okulary) Co prawda mieszkam na 2 piętrze ale do pokonania miałem jeszcze jakieś 500m pod górkę (z przystankami oczywiście) do domu kumpla który brał ode mnie jedną część i tak szliśmy jeszcze jakieś 1000m. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.