Skocz do zawartości

Zachodząca M13 z Pienin


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Brak możliwości kupienia ostatnio EM200 (trudno moje pierwsze fotki beda niskobudzetowe :)) oraz niemożliwość bycia na zlocie chciałem sobie powetować w jakiś sposób.

Pogoda w niedziele była łaskawa więc zostałem na nocke chodż wypadało wracac z weekendu i postanowiłęm jednak spróbować własnych sił na czymkolwiek. Teoria teorią, a oczytałem się tego ostatnio że ho ho, ale coś trzeba zrobić samemu żeby stawac się mondrzejszy w te klocki.

 

11x120", canon 350d, ISO400, Tuba SW 150/750, rzecz jasna brak guidingu i MPCC, obróbka w Irisie, jeden dark, zero offsetow i flatow

Mile widziane konstruktywne uwagi i doradztwo zwłaszcza w końcowej obróbce ( o ile cos da się z tego jeszcze zrobić)

 

 

m13v212ny5.jpg

 

 

 

A na Takahashi przyjdzie jeszcze czas.... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jej mniejsze czasy. Przepaliła ci się.

Czyli jasne kulki lepiej robić na krótszych czasach a potem sprytnie składać?

 

Tak wygląda pojedyncza klatka 120"

Pojedyncza klatka M13

 

Raczej nie przepalona więc właśnie o to mi chodzi że składanie obrazków to dziedzina sama w sobie

 

Spróbuj tak obrobić żeby jądro gromadki nie było prześwietlone, jeśl ioczywiście na pojedynczych klatkach nie było. Możnaby też bardziej podkreślić kolory gwiazd. No a poza tym to jest bardzo dobrze. :Salut:

 

Właśnie siedze nad kolejna wersją....... B) (Kurcze jak ściemnie zdjęcie to mi znika ta galaktyczka - a taką miałem frajde jak ją zobaczyłem )

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tam jest pomijając szum.

 

konstruktywna uwaga jest taka: otwórz okno Curves (krzywe) i powyginaj krzywą patrząc co się dzieje na podglądzie. postaraj sie zrozumieć co sie dzieje.

 

w Irisie Contrast Adjustments w menu View...

img443801cs7____.jpg

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaliłeś mnie McArti :o kurcze mnie dokaładnie o takie coś chodziło.

Wogole stwierdzam ze chyba nie umiem skladac albo cos jest nie tak z programikiem. Za nic nie uzyskam lepszego obrazu niz na tej jednej Twojej nawet po zlozeniu bo od razu jadro robi sie jasne i jak chce wyciagnac niebo naokolo to sie przypala.

 

Czy ta jedna klatka jest taka super czy.. no nie wiem moze:

1. Odsiac minimalne nawet pojechane klatki i zlozyc z 3 lub 4 zamiast 11 klatek

2. Nauczyc sie ciagnac roznymi ustawieniami

3. Uzyc innego programu

4. Jakeis sugestie ??? :)

 

 

Najlepiej zapodaj stacka to zobaczymy co da sie z tego wydusić :)

W jakim formacie - z checia zobacze co lepsi z tym zrobia i bede sie bawil dopoki nie osiagne czegos podobnego :notworthy:

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim formacie - z checia zobacze co lepsi z tym zrobia i bede sie bawil dopoki nie osiagne czegos podobnego :notworthy:

 

Najlepszy byłby 16bit TIFF ale taka fotka zajmuje ze 40mb. Może być też FIT, który jest roche mniejszy. Ewentualnie JPg z minimalną kompresja ale to już tylko 8 bitów i wszystkiego sie nie wyciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc i komentarze. McArti byl kluczowa postacią :Salut:

 

Wnioski jakie wyciagnąlem z obrabiania tej popularnej kulki to:

1. Przy tak nieprzepalonych i zrobionych pod ciemnym niebem klatkach mozna sie skupic tylko na kilku a nie na wsztstkich ktore "moga byc"

2. Nalezy wybieraz tylko te idealnie w punkt (o ile mozna takie znalezc przy braku guaidingu) bo kazde nawet lekko przesuniete popsuja efekt koncowy rozmywajac zdecydowanie jądro i powodując.

- przepalenie jadra gdy chcemy wyciagac szczegoly

- brak wyrazu w calym zdjeciu gdy zaciemniamy ze wzgledu na jadro

Obie te rzeczy widac na pierwszych zdjeciach.

3. "Curves rules" czyli naucz sie Marcinie co i jak ktorym suwakiem zmieniasz i jak wygladaja wykresy

 

Chyba jesze raz podejede do materialu. Moze zobacze czy da sie odzielnie pociagnac sama kulke zostawiajac reszte nietknieta. Dorobie flata i offsety i zobacze co mi z tego wyjdzie.

 

PS Walcze zeby przywrocic zdjecie do pierwszego postu bo w ramach zmeczenia nocnego cos mi sie za duzo usunelo w imageshck.us :(

 

Mam troche materialu z M27 moze cos wymysle sam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sie "przyłożyłem" do M27 :)

 

4x120", canon 350d, ISO400, Tuba SW 150/750, brak guidingu i MPCC, obróbka w Irisie, jeden dark, zero offsetow i flatow

 

m27v11cropresax1.jpg

 

Qbanos ty chyba ostatnio szlałeś z M27 ?( Henryk chyba też to focił ostatnio). Obrabiając staramy się podkreślić jakiś kolor bo widze na wielu zdjęciach że to jest bardziej błekitne :)

No właśnie pyatanie skąd wiemy w jaką tonację barw bardziej uderzyć - kwestia gustu czy rzeczywistych kolorów. Moj Canon jest niemodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik wczorajszej sesji

10x120sek

Do tego obiektu potrzeba dluzszych czasow ale wiecej klatek robi tez swoje. Tym razem chyba udało mi sie zachowac odpowiednia tonacje gwiazd (a ile sie ich złapało). Szkoda ze canon gasi czerwien.

 

m27v14116000cropsizehp5.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.