Skocz do zawartości

Kwintet Stefana


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię oba te obiekty.

Ale powiem szczerze, to trochę za mało materiału.

Przy ciemnym niebie w Twoim sprzęcie można więcej dostrzec na visualu.

Z kadrowania wynika, że kwintet załapał się przez przypadek.

 

Można powiedzieć, że owszem udało się się zarejestrować oba obiekty.

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oba te obiekty.

Ale powiem szczerze, to trochę za mało materiału.

Przy ciemnym niebie w Twoim sprzęcie można więcej dostrzec na visualu.

Z kadrowania wynika, że kwintet załapał się przez przypadek.

 

Można powiedzieć, że owszem udało się się zarejestrować oba obiekty.

 

!ciemnego nieba!

 

Przypadku nie było ponieważ szukałem pół godziny Kwintetu i robiłem próbne zdjęcia (tu się kłania GO TO). Oczywiście można było lepiej usytuować oba obiekty ale zabrakło mi cierpliwości. W teleskopie 220/1000 nie widać Kwintetu z mojego ogródka ale widziałem go dwa dni później w binonewtonie 2 x 230 mm na granicy widzialności. Zdjęcie nie jest wykadrowane tylko zmniejszone do 25%. Materiału oczywiście jest za mało. Jak pisałem 10 klatek się zmarnowało z powodu wiatru. Wogóle pogoda była dziadowska. Przy dobrej pogodzie moim sprzętem powinno dać się zrobić 15 klatek i pokazać je w 50%. :D Dużo Lepsze zdjęcie można by zrobić L-ką Canona 250/4 w pełnym powiększeniu - tylko trzeba ją mieć :unsure:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypujesz nas cukierkami, astrodziadku. Nie koniecznie do tej fotki ( choć też ), ale tak ogólnie ode mnie - gratuluje ! :notworthy:

 

Dzięki. Narobiło się tego trochę to trza coś pokazać :D Kiedyś spróbuję pójść na jakość a nie na ilość, ale nie wiem kiedy to będzie :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Narobiło się tego trochę to trza coś pokazać :D Kiedyś spróbuję pójść na jakość a nie na ilość, ale nie wiem kiedy to będzie :rolleyes:

pozdrawiam

 

 

No właśnie im wcześniej to zrobisz tym lepiej. Narazie zasypujesz nas fotkami ale nie są one jakieś powalające, z tego sprzetu na pewno da się wycisnąć dużo lepsze, czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś poprawiłeś w ostrości. Ta NGC 7331 jest lepsza od tej co pokazałeś wcześniej. Wiem, że już przy poprzedniej 7331 o to prosiłem, ale teraz też poproszę o crop 100% :D

 

Nistety nie mam już mniejszego, poniewaz jak obrobię to wywalam surówkę z dysku. Nie wszystko, tylko te gorsze, a to jest gorsze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś poprawiłeś w ostrości. Ta NGC 7331 jest lepsza od tej co pokazałeś wcześniej. Wiem, że już przy poprzedniej 7331 o to prosiłem, ale teraz też poproszę o crop 100% :D

 

Jednak się znalazło ale tylko tyle. Wiał silny wiatr i gwiazdy są poruszone a 3/4 materiału poszło do kosza z tego powodu.

pozdrawiam

kwintet___crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak to wywalasz pliki z dysku ? wywalasz te zrobione w nocy ?

 

z obrobką coraz lepiej, ale wartało by dorobić materiału minimum ze 3x więcej....

 

Co mi sie nie podoba to wyrzucam. Zdjęcia robię w Brennej jak tam jestem dłużej i jest jakaś tam pogoda, a obrabiam w Zabrzu gdzie na stałe mieszkam. Jak wrócę to obrabiam i wyrzucam. Niektóre robię na papierze i na tym koniec. Nie bardzo lubię przeglądać na monitorze więc nie trzymam tego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.