Skocz do zawartości

M33 + Tuttle


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że fotka godna ikonki, autorem jest Henry Palan :

Link do postu : http://www.astromart.com/forums/viewpost.a...s_id=&page=

Hi guys,

I got out to Joshua Tree to try to image the flyby of Comet Tuttle by M33 Dec 30 2007.

5x5 minutes with a Celestron ed80 at about f6 and Sbig st2000xcm on a LXD75.

Thanks for looking

Henry

567402.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła fota!!!

Ja mogę tylko pomarzyć o zrobieniu teraz czegokolwiek, co ma wspólnego z astro-foto :angry::burza:

Pocieszyć się tylko możemy że w obecnych czasach mamy internet i jak się komuś nie uda, to inna osoba zrobi fotkę choćby z innego miejsca na ziemi :rolleyes:

Pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pogodę tak mniej więcej do wieczora , jest w miarę czysto :P, tylko jakoś pech chce, że zawsze gdy się robi ciemno to niebo syfem zachodzi :burza:

 

ale to i tak lepiej bo ostatnio zachodziło syfem dopiero wtedy, gdy teleskop był już wystawiony, wychłodzony... i wystarczyło wyjść :P i za każdym razem co?... syf, syf, syf

 

chociaż miałem 3 dziurki na Holmes'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pogodę tak mniej więcej do wieczora , jest w miarę czysto :P, tylko jakoś pech chce, że zawsze gdy się robi ciemno to niebo syfem zachodzi :burza:

Nad Kanałem tak jest zawsze. Zachmurza się od południa w porze zachodu Słońca, po całkowicie bezchmurnym dniu.

Zimą można trafić prawie bezchmurne niebo w nocy, ale trzeba mieć wszystko podgrzewane, zwłaszcza soczewki refraktora. :ha:

Roszenie jest poprostu PRZERAŹLIWE.

Wilgotność potęguje tu wrażenie zimna, odczuwa się temperaturę, jakby było o 10 stopni C chłodniej, niż wskazuje termometr.

 

Czy w ciągu pół godziny Holmes tak pojechał? Wszak jądro to jakby świecący ołówek!

Chyba należało zrobić fotomontaż zdjęcia prowadzonego za kometą ze zdjęciem tła, inaczek coś musi być pojechane. :Boink:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ciągu pół godziny Holmes tak pojechał? Wszak jądro to jakby świecący ołówek!

 

A i owszem tak pojechał - tylko że to Tuttle B) . I żeby zrobić takie zdjęcie należało się "wstrzelic" dokładnie w te nockę i to nawet w kilka godzin w których była w sąsiedztwie M33....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.