Skocz do zawartości

Konik pół polny..... (rasa Belęcińska)


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio moda na konia, postanowiłem więc upolować i coś dla siebie. Jedna nocka pogody po długim okresie posuchy jest testem na sumienne wypełnienie listy rzeczy do wykonania przed i w czasie sesji foto. Poszlo prawie dobrze, nie licząt takich drobiazgów jak wiatr w okolicy 30 km/h przez pierwszą godzine, a potem przeciętnego seeingu (w okolicy 5~7"). Ostatecznie też, okazało się , że mam jakiś problem kolimacyjno-sprzętowo-chińszczano-tubowy ze swoim SW 200/1000. Raz gwiazdki w polu ideał, raz tyćke coś gdzieś leci.

Zdjęcie to zmniejszone i obcięte o około 10% pełnej klatki.

20/6' ISO400, SW 200/1000 + MPCC + 300D mod., guide Celestron 80/400 + barlow 2x + Alccd + GM, obróbka IP oraz Pixinsight.

 

 

 

Pozdrawiam i oczekuje inne konie z wlkp. dotrą do tego wątku niebawem :)

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fotka. Nic dodać nic ująć. Szczere gratulacje, jestem pełen podziwu dla autora ;).

 

P.S.

Ogólnie jestem pełen podziwu dla ludzi zajmujących się astrofotografią ;). Póki co sam nie potrafię robić astrofotek i za każdym razem jak widzę zdjęcie takie jak to, szczęka mi opada :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyjmiecie konia z małopolski słabo odżywionego ? :szczerbaty:

 

Jak patrze na zdjęcie Twoje Michale czy Emde'go to mój jakoś nie zasługuje na oddzielny wątek bo i jakość/czas naświetlania nie te a i canon niemodyfikowany

Ale to już chyba jego ostatnie obiekty przed modyfikacją... :)

 

SW6", CG5GT, 14x5', 350Dnm, ISO800, Iris, Gimp

 

HorseNebula_20080111v1.2_3300_100_gimpr1158vh.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, musisz koniecznie aplikować te flaty - rozwiąż jak najszybciej ten problem. W sumie trochę się dziwie, że masz takie winietowanie w tym Newtonie 150/750, u mnie wystarczało wyrównać programowo i była płasko iluminowana klatka. Nigdy nie musiałem stosować flatów.

 

Ale Koń i tak wyszedł Ci ładny, chociaż powoli ten obiekt zaczyna być jak M31 czy M42 - namiętnie i do znudzenia fotografowany. Ale może to i dobrze bo jest świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.