Skocz do zawartości

Mój absolutny debiut.


Janus

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie na delikatną obróbkę - jeśli coś jest nie tak to niech admin usunie :D

sorry więcej nie wycisnę, chyba, że z RAW-a

 

a tak na przyszłość to proszę Panów, którzy gówno sfocili, żeby nie krytykować kogoś kto na starcie zapodaje naprawdę nieźle wykonaną fotkę :Salut: (nie udało się wrzucić foty to uda się następnym razem :D - i takie komentarze o "udanym" debiucie to zachować dla siebie)

orion2_1.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak na przyszłość to proszę Panów, którzy gówno sfocili, żeby nie krytykować kogoś kto na starcie zapodaje naprawdę nieźle wykonaną fotkę :Salut: (nie udało się wrzucić foty to uda się następnym razem :D - i takie komentarze o "udanym" debiucie to zachować dla siebie)

 

po prostu zdaje się Jasiek chciał zamieścić zbyt duży rozmiar lub rozdzielczość załącznika, dlatego też, jego późniejszy post z pytaniem "co jest grane": http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=272491 przeniosłem do wątku zawierającego na nie odpowiedź, także Krzyśku może stąd te zamieszanie ;)

 

 

a swoją drogą 70 sek exp na eq5 z metrową ogniskową i zupełnie z dobrym efektem, to naprawdę budzi podziw

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na debiut to jest super! :Beer:

Jak pomyślisz o guidingu (o czym już Ci wspominałem) to będzie po prostu rewelka.

Nie przejmuj się że fotka nie obrobiona, tylko odpal np Gimpa (na początek wystarczy) i pobaw się "poziomami" i "krzywymi koloru" czyli ćwicz ile wlezie.

No i staraj się "natłuc" jak najwięcej materiału do poskładania. Pamiętaj o klatkach pomocniczych (darki itp).

Poza tym to życze powodzenia na astro-foto drodze :Beer:

Pozdrawiam

Piotrek

 

P.S.

To do kolegów powyżej.

Nie bądźcie zgryźliwi tylko napiszcie że fotki nie ma!

To nie było miłe.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie,ostatnie noce były dla mnie pracowite,Canona mam od tygodnia i przy sprzyjających warunkach pogodowych mogłem rozpocząć swoją przygodę z astrofotografią,trochę zdjęć narobiłem i teraz właściwie próbuje to wszystko obrobić(naturalnie w tym przypadku także nie mam doświadczenia).Powoli będe dorzucał kolejne fotki.Jeszcze raz dziękuje za wszystkie porady.

mm81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na przyszłość to proszę Panów, którzy gówno sfocili, żeby nie krytykować kogoś kto na starcie zapodaje naprawdę nieźle wykonaną fotkę :Salut: (nie udało się wrzucić foty to uda się następnym razem :D - i takie komentarze o "udanym" debiucie to zachować dla siebie)

 

Z całym szacunkiem dla gówna, ale jeszcze gówna w życiu nie sfociłem. Wyrażaj się kolego, to jest forum publiczne które czytają też młodsi użytkownicy.

 

i wyluzuj się trochę... każdy wie, że Janus chciał wsadzic zdjęcie ( bardzo dobre zresztą ) i coś nie wyszło z powodów technicznych, to było jasne od samego początku..... uważam twój komentarz za stokroć mniej potrzebny niż mój z serii "super jest"... to zwykły żart !

 

---------

Janus, podaj więcej szczegółów swych zdjęć, jest o czym rozmiawiać ! Jakies czasy ekspozycji itp...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla gówna, ale jeszcze gówna w życiu nie sfociłem. Wyrażaj się kolego, to jest forum publiczne które czytają też młodsi użytkownicy.

 

i wyluzuj się trochę... każdy wie, że Janus chciał wsadzic zdjęcie ( bardzo dobre zresztą ) i coś nie wyszło z powodów technicznych, to było jasne od samego początku..... uważam twój komentarz za stokroć mniej potrzebny niż mój z serii "super jest"... to zwykły żart !

 

Janus, podaj więcej szczegółów swych zdjęć, jest o czym rozmiawiać !

czytaj uważnie - jak myślisz to było do Ciebie ? zresztą i tak jest już wyciętych kilka wypowiedzi do których się odnosiłem - także nie widać kontekstu. hmmm nie ważne :D - to nie miało być coś zaczepnego: bodajże Piters napisał "faktycznie, debiut oryginalny unsure.gif" - nieważne

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym guidingiem - zdjęcia są tak zmniejszone, że naprawdę trudno powiedzieć, czy w tym przypadku guider jest niezbędny. Warto też chyba pomysleć o dokładnym ustwieniu montażu na biegun północny no i o wspomnianym już równoważeniu kolorów.

 

Masz bardzo duży potencjał :Salut:

Ale powtórze się kolejny raz: guiding, guiding, guiding... :Boink:

Pozdrawiam i czekam na kolejne fotki :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.