Skocz do zawartości

Celestron SkyScout VS Meade MySky


kurzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na kupnie zestawu GoTo.......jednak wczoraj wyczaiłem w/w ustrojstwa.

W kwesti Goto wydaje mi sie że spełnią swoje zadanie.

Ale teraz który lepszy ?? ( na forum jest opis skyscout'a natomiast gdzieś na innym forum czytałem kilka zdań o mysky które zdecydowanie go skrytykowały. Proszę o opinie osób które miały styczność z tymi urządzeniami.

Czy mysky który jest dużo droższy jest wart swej ceny ?? ( mysky 400$, skyscout 280$ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem styczności z tymi urządzeniami - ale z całą pewnością żadne z nich, nie jest urządzeniem GOTO.

GoTo to komputerek sterujący napędami montażu, tak, aby ten wraz z teleskopem wyszukiwał i śledził obiekty, natomiast te dwa urządzenia służą do prostej identyfikacji obiektów na niebie.

To jest np urządzenie znacznie precyzyjniejsze i pozwalajace na identyfikacje (ale nie automatyczne przesunięcie do) teleskopu na montazu equatorialnym: tutaj!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne z czym zetknąłem się w opisach na zagranicznych forach, to kombinacje ludzi do łączenia SkyScouta z orionowym Inteliscope. Daje się podobno klecić z tego prymityne go-to, a raczej system "push-to" Szczeg. musisz jednak odkopać na forach. Ani jedno, ani drugie nie jest systemem go-to.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie żle ujałem pytanie.

Bardziej chodziło mi o taki "inteligentny" szukacz, zamiast standardowego :) Czy to sie sprawdzi ??

Chodzi mi o sytuacje dzie wybieram sobie jakiś obiekt w skyscout który mam zapięty w miejscu zwykłego szukacza i krecąc telepem najezdzam na obiekt i już go mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie żle ujałem pytanie.

Bardziej chodziło mi o taki "inteligentny" szukacz, zamiast standardowego :) Czy to sie sprawdzi ??

Chodzi mi o sytuacje dzie wybieram sobie jakiś obiekt w skyscout który mam zapięty w miejscu zwykłego szukacza i krecąc telepem najezdzam na obiekt i już go mam :)

 

z tego co widziałem w necie skyscout'a można użyć zamiast szukacza i są nawet dedykowana stopki:

http://www.astroshop.de/en/telescopes/acce.../skyscout-owner

 

mysky ma większa bazę, jest z kolorowym wyświetlaczem itp, itd - ale nie widziałem jakby go można przypiąć do teleskopu bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

No i skyscout podpięty do telepa wszystko pieknie ładnie zjustowany z telepem i...............zonk :szczerbaty:

Teleskop jest metalowy wiec skyscout pokazuje głupoty minimalna odległośc SS od telepa to ok 30-40 cm :ha:

Wiec przestroga: SS na szukacz sie nie nadaje ( no chyba że ktoś ma pomysł na ekran )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i skyscout podpięty do telepa wszystko pieknie ładnie zjustowany z telepem i...............zonk :szczerbaty:

Teleskop jest metalowy wiec skyscout pokazuje głupoty minimalna odległośc SS od telepa to ok 30-40 cm :ha:

Wiec przestroga: SS na szukacz sie nie nadaje ( no chyba że ktoś ma pomysł na ekran )

 

Kurde, sorry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Teleskop jest metalowy wiec skyscout pokazuje głupoty minimalna odległośc SS od telepa to ok 30-40 cm :ha:

Wiec przestroga: SS na szukacz sie nie nadaje ( no chyba że ktoś ma pomysł na ekran )

Udalo sie poprawic dzialanie?

Z innej beczki. GPS samochodowe sa pozamykane w metalowej skrzynce i dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.