Jump to content

Konkurs przypomnienie !

Guest
 Share

Recommended Posts

No to inauguracja działu pstrykaczy !

Przypominam o konkursie astro-foto !

Księżyc (zdjęcia z web-kamerki, aparatu cyfrowego, z negatywów).

gwiazdozbiory BLIŹNIĘTA, RAK, JEDNOROŻEC i okolice (do wyboru) - gwiazdozbiory w planie ogólnym lub zawarte w nich obiekty mgławicowe.

Do zdjęć proszę o opisy odnośnie użytego sprzętu - parametry teleskopu/obiektywu, aparat, użyty negatyw lub slajd, sposób prowadzenia teleskopu, czas oraz przesłona. Zdjęcia w formie elektronicznej proszę przesyłać na adres papatki@leszno.art.pl

Mam nieśmiałą propozycję. Może by tak konkurs podzielić na kategorie w/g pór roku. Cykl miesięczny jest trochę krótki. W naszych warunkach klimatycznych pogoda jaka jest - każdy widzi. Jest mało czasu na zrobienie zdjęć a i szkoda wyjmować film z aparatu po zrobieniu kilku klatek.

Barteki z Leszna - zdjęć już troche jest niestety pracuje ostatnio po 18 godzin na dobe i troche zanidbuje uzupełnianie :(

Piotr - propozycja wydaje się godna przemyślenia !

pozdrawiam - dziękuję za wszystkie zdjęcia i mam nadzieje że niebawem będe je umieszczał :)

Witam kolegów..

pozwolę sobie na przedst. swojego poglądu; dwa miesiące na jedną rundę konkursową, zdięcia wykonane tylko w czasie trwania rundy, winne odzwierciedlać aktualny stan nieba.

Proszę pamiętać, że Papatek robi to społecznie w czasie wolnym i trudno, żeby chłopa zaorać na amen, też musi zarobić na chlebek.

początkujący foto astro  DZIADEK

PS. móje pierwsze foto księżyca wyszły dziadowsko, ale będę się starał

Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. M ślę że zrobimy w systemie dwómiesięcznym - i bez zdjęć z szuflady !

Jednocześnie chciałbym żeby startowało więcej ludzi, żeby ich zachęcach do fotografowania stąd pomysł na konkurs.

Niestety ostatnio musze odrabiać sporo zaległości stąd bywam na forum nieco mniej....

pozdrawiam !

Witam Kolegów

na pierwszej stronie jest taka opcja np. galeria, czy nie można by umieszczać w niej najlepsze zdięcia z każdej rundy na chwałę zwycięzców i naszą zazdrość? Bo jak nie to umieszczę tam portret dziadka i już. Co koledzy na to??

dziadek

Portret Dziadka może galerię otwierać:-)

A tak już całkiem poważnie to jestem też za tym by zwycięskie zdjęcia umieszczać w galerii ale pozostaję przy swoim - żeby konkurs miał cztery edycje w roku - tyle ile jest pór. Do powodów, które wymieniłem w poprzednim poście dodam jeszcze jeden: jeśli będziemy zgłaszali zdjęcia rzadziej to ich poziom będzie po prostu wyższy.

Witam przy okazji dawno nie widzianego LM - specjalistę od długich ekspozycji.

• 2 weeks later...

w poprzednim poście zadałem pytanie. co z odpowiedzią: do kiedy można przysyłać fotki ? czy zakres tematyczny w związku z ewentualnym wydłużeniem terminu też ulega rozszerzeniu ?

pozdrawiam,

Bartosz ???

później Papatek powie, że się spóźniliśmy

pozdrawiam,

Bartosz

Ja wysłałem swoje poleconym. ;D Mam kwitek. Nie wymiga się. No chyba, że poczta nawaliła. ;)

najmocniej przepraszam ale mam urwanie tego i owego...

innymi słowy praca wre - niestety komercyjna.

Na fotki czekam cały czas - jak mi się troszkę zwolni to z chęcią usiądę i wszytko opracuje jak trzeba !

ps. polecone najczęściej giną w Krakowie..... ;)

ps. polecone najczęściej giną w Krakowie..... ;)

No to już niczego się nie obawiam (bo mój na poczcie w Poznaniu nadany) i cierpliwie czekam.

najczęściej na poczcie w Krakowie giną webkamerki Philips Vesta wysyłane do przeróbki... wiem coś o tym (i Papatek też)

Michał - kiedy Ci się w końcu urwie to i owo? bo kurcze jeśli nie ściemniasz to chyba od 1,5 roku śpisz po 4 godziny dziennie (średnio), żeby nie narobić sobie zaległości ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.