Skocz do zawartości

EQ6 syntreck & achromat 150f8 + vesta SC1.5


bartolini

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie do sprzedania mam zestawik:

 

OTA Achro 152f8 zbudowany na celi SkyWatcher, wyciąg Baader Planetarium z mocowaniem na szukacz i redukcją na 1.25", obejmy ATM, dovetail Celestron. Tuba PCV fi160 z wyczernieniem i baflami.

&

montaż EQ6 syntreck kupiony w DO 1.5 roku temu, mało używany (około 20 wyjazdów). Nigdy nie wisiało na nim nic większego niż 150tka (~9kg). Nie wiem, jakie jest PE tego montażu - myślę, że będzie możliwość zmierzenia na zlocie. W zestawie pilot, kabel zasilający, kabel do guidingu.

 

Montaż przeszedł pewne modyfikacje:

Zaraz po zakupie montaż miał regulowany luz na łożyskach osi RA (ciężko obracająca się oś). Oprócz tego przyciemniłem diodę podświetlającą (świeciła tak jasno że było widać tylko siatkę na czerwonym tle sic!). Oprócz tego poprawiłem mechanizm regulacji elewacji i skasowałem luz w tej osi (problem opisany w wątku: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19689 - na początku przyszłego tygodnia wrzucę opis modyfikacji na forum).

 

eq6.JPG

 

vestasc1_5.jpeg

 

Do kompletu dorzucam vestę sc1.5 kupioną od JaLe'a parę razy odpalana w domu, u mnie nigdy nie była "w polu". Oprócz tego plastikowa walizka samsonite'a na głowicę - wygląda "niewyjściowo", nie działa zamek szyfrowy (na zdjęciu pod trójnogiem). Akumulator żelowy 7Ah, ładowarka.

 

Cena za zestaw to 4000zł - sprzedaję z dwóch powodów:

 

1) najprawdopodobniej w ciągu kilku miesięcy wyemigruję z Polski.

2) jeżeli nawet nie wyjadę, to raczej nie będę bawić się w astrofoto.

 

Oglądanie, testowanie i ewentualny odbiór myślę, że najlepiej w Roztokach - jeżeli, ktoś jest poważnie zainteresowany, a nie będzie obecny w bieszczadach, wtedy możemy się jakoś umówić na oglądanie sprzętu.

 

P.S. Sprzęt przechodzi właśnie renowację (biała okleina na tubę i odrośnik, poprawki wyczernienia i otarć lakieru na przeciwwagach i statywie) - real foto w poniedziałek :Salut:

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło zapytanie na meila!!!

 

Proszę o odpowiedź na wlamo@o2.pl

 

Niestety wyskoczył mi jakiś błąd i nie wiem czy email doszedł

Prosiłbym o wstępną rezerwacje samego eq6 jeśli jest taka możliwość.

Jaka jest jego cena???

Odpowiedź na wlamo@o2.pl lub gg 10739240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i nie będę czekał miesiąc z nie rozbijaniem zestawu - ponieważ w międzyczasie rozmyślę się i na koniec odstąpię od sprzedaży... :rolleyes: .

W związku z tym proponuję ceny:

3000zł za montaż z aku, ładowarką i walizką; 680zł za OTA i 250zł za vestę.

preferowałbym odbiór osobisty - no może vestę mogłbym wysyłkowo sprzedać :Salut:

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Mam jak obejżeć sprzętu na miejscu. Aktualnie we Wrocu stacjonujesz ?

Możesz zrobić fotkę powłok obiektywu.

Jaki jest stan obiektywu pod względem wytarć powłok MC i ogólnych rys ?

Sądząc po cenie, obiektyw musi być trochę zajechany, bo samo szkiełko w 2005 kosztowalo 990,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... chyba wszystkich wywiało na Roztoki, więc do Niedzieli chyba będzie cichosza w temacie....

 

wlamo a byłeś pierwszy chętny na tego monta, a teraz nie masz jak odebrać.

 

Bartolini jak jesteś teraz w Bieszczadach i masz chętnego na cały zestaw to sprzedawaj śmiało na miejscu.

My tutaj tak trochę gdybamy, myślimy, ale jak widać puki co to nic pewnego.

 

Mam wątpliwości czy Mój EQ na teodolicie, udźwignie taką tubę.

Piszesz tutaj w ogłoszeniu że waży ok. 9kg, a wątkach z przed dwóch lat było 3 kg więcej (o tutaj np.)

To ile tak naprawdę ona waży ? Ten fabryczny wyciąg ją tak odchudził ?

 

P.S.>

Jest tu jeszcze Ktoś chętny na forum na rezerwację na tą tubę oprucz Mnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.>

Jest tu jeszcze Ktoś chętny na forum na rezerwację na tą tubę oprucz Mnie ???

 

Ja bym był - phoblem w tym, że jak na razie do obserwacji miejsce, gdzie studiuje się zupełnie nie nadaje, a do Polski mam dość daleko.

 

Zatem Binocooler - niech będzie taka między nami dżentelmeńska umowa ! - jeśli zdecydujesz się na zakup owej tuby - a za rok czy dwa lata będziesz chciał ją sprzedać - to wpierw zwróć się do mnie! :)

 

Macałem własnoocznie ów sprzęt! Wiem z czym to to się je oraz co lubi!

 

Gdybym był w Polsce i nie miał organizacji plus doktoratu na głowie to już bym brał! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.