Skocz do zawartości

Sprzedam NOWEGO Naglera DOBRA CENA


leninjs

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, nie wiedzialem ze rzucam miecho na pozarcie:) sprawa jest dosc skomplikowana i wyglada tak:

celowo nie podalem wymiarow ani ceny specjalnie aby osoba zainteresowana mogla mi napisac jaki model go interesuje. Sam chce kupic NAGLERA 5mm jestem aktualnie w Anglii znalazlem sklepik gdzie moge go kupic za 620 zl + przesylka 80zl, (oczywiscie ze Stanow) problem tylko ze ten sklep nie wysyla sprzetu do Polski wiec wykombinowalem sobie (mam bardzo napiety budzet) ze troszke mi sie zwroci jesli wezme 2 okulary (taniej na przyesylce) i wyposrodkuje ceny tak aby kazdemy akcja sie oplacala. Paczka idzie 6-10 dni roboczych do UK + czas oczekiwania na moja przesylke do kraju ktora powinna kosztowac okolo 60zl (ewentualnie moze byc dowieziona przez kogos i wyslana z Polski ale to bedzie czas oczekiwania pewnie ok miesiaca) Taka akcja szczegolnie by sie opla cala gdyby np ktos chcial zamowic NAGLERA 31mm ktory widze w sklepie w Polsce kosztuje prawie 2200zl wtedy za 1650zl jestem w stanie go zalatwic. Moge przeslac tylko jeden okular, nie jestem zadnym hurtownikiem tylko kombinatorem jak tu zaoszczedzic a nie zarobic nie wiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pytanie o cene calkowita przesylki odpowiedziano mi:

 

Thank you very much for the inquiry. Below are the shipping options, costs and delivery times for shipping the 5mm:

 

UPS Expedited: a 3-5 day delivery, fully insured $56.54

 

UPS Saver: a 2-4 day delivery, fully insured $59.10

 

UPS Express: a 2-3 day delivery, fully insured $61.70

 

USPS Express Mail International: 3-5 business day delivery, traceable, fully insured: $39.12

 

USPS Priority International: 6-10 business day delivery, traceable, fully insured: $35.10

 

 

 

Below are the shipping options, costs and delivery times for shipping the 31mm:

 

 

 

UPS Expedited: a 3-5 day delivery, fully insured $67.08

 

UPS Saver: a 2-4 day delivery, fully insured $70.39

 

UPS Express: a 2-3 day delivery, fully insured $73.00

 

USPS Express Mail International: 3-5 business day delivery, traceable, fully insured: $50.94

 

USPS Priority International: 6-10 business day delivery, traceable, fully insured: $47.46

 

 

 

And here are the costs for shipping both eyepieces together:

 

 

 

UPS Expedited: a 3-5 day delivery, fully insured $77.56

 

UPS Saver: a 2-4 day delivery, fully insured $81.49

 

UPS Express: a 2-3 day delivery, fully insured $84.40

 

USPS Express Mail International: 3-5 business day delivery, traceable, fully insured: $54.42

 

USPS Priority International: 6-10 business day delivery, traceable, fully insured: $47.10

 

 

 

Mam nadzieje ze nic do tego juz nie dochodzi (pisalem o total sending price)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że Amerykańce napiszą Ci o kosztach oclenia i ovatowania sprzętu w GB? :)

Oj, chłopie, nie wpakuj się w "interes życia"! Bo zostaniesz z dwoma najdroższymi Naglerami w Unii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bede mial 2 fajne okulary:) hehe

ok napisalem do nich... zobaczymy czy cos odpowiedza, kilka tygodni temu zamowilem na ebayu dennego plossla i przyszedl, przesylka za 30 zl:) fakt ze byl wyslany przez osobe prywatna, moze maja jakies sposoby ominiecia tego? robil ktos z Was takie numery kiedys tzn zamawianie sprzetu ze Stanow? ze sklepow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem!

Za np dwa Naglery 31mm, zabulisz extra ok 300 dolców (cło i VAT).

Nadal chętny?

Jak masz kogoś w stanach, kto Ci to odbierze a potem wyśle do Ciebie jako "prywatne" to masz podatki z głowy, ale nie łudź się że sklep Ci wyśle paczkę w ten sposób - zapomnij (to też sprawdzałem).

Pozdr :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Załatwianie" czegokolwiek z omijaniem Polskich przepisów celnych i podatkowych, (czy jak to sie tam nazywa), to PRZEMYT. Nikt nikomu w kieszenie zaglądać tu nie ma zamiaru, ale ogłoszenia z ofertą tego typu usługi, opisy jak to robić itd. na forum nie są tolerowane.

 

"

 

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

(...)

4. Umieszczania treści niezgodnych z polskim prawem (nieujętych w punktach 1-3), np. propagowania niedozwolonych substancji/praktyk, (...)

 

"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Piotrek L. sprawdzales dla Polski czy UK podatki? kazdy kraj ma chyba inaczej? Dostalem od nich (sklepu) wyjasnienie ze prawdopodobnie bede musial cos zaplacic ale nie znaja warunkow szczegolowych ktore podobno sa dostepne na lokalnej poczcie, ale przytoczyli przyklad iz czesto wysylaja sprzety do Australii i tam jest kwota wolna od podatku na te produkty do 1000$ zeby wyjasnic sprawe ide zaraz na poczte i sie dowiem co i jak, a noz widelec :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Piotrek L. sprawdzales dla Polski czy UK podatki? kazdy kraj ma chyba inaczej? Dostalem od nich (sklepu) wyjasnienie ze prawdopodobnie bede musial cos zaplacic ale nie znaja warunkow szczegolowych ktore podobno sa dostepne na lokalnej poczcie, ale przytoczyli przyklad iz czesto wysylaja sprzety do Australii i tam jest kwota wolna od podatku na te produkty do 1000$ zeby wyjasnic sprawe ide zaraz na poczte i sie dowiem co i jak, a noz widelec :Boink:

 

Sprawdzałem dla UK, ale nie wiem ile wyniosą podatki i cła dla Polski.

A co do Australi to jeśli tam nie pobierają dodatkowych opłat na cło i Vat, to może wyślij tam?

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

 

To co powyżej napisał Hans, powinno być przybite gwoździem w górnej części działu "sprzedam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bede mial 2 fajne okulary:) hehe

ok napisalem do nich... zobaczymy czy cos odpowiedza, kilka tygodni temu zamowilem na ebayu dennego plossla i przyszedl, przesylka za 30 zl:) fakt ze byl wyslany przez osobe prywatna, moze maja jakies sposoby ominiecia tego? robil ktos z Was takie numery kiedys tzn zamawianie sprzetu ze Stanow? ze sklepow?

 

Jeżeli chodzi o przesyłki ze Stanów to w wielu rzeczach pomga firma Polamer:

http://www.polamerusa.com/

 

Z tego co wiem doradzają także w kwestiach podatkowych i celnych, czyli co i jak zrobić żeby w najkorzystniejszy sposób sprowadzić rzeczy z USA. Z tego co wiem działają legalnie, więc raczej nie łamią przepisów tylko pomagają w ich korzystnej interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sklepu.

W AgenaAstro nie ma problemu. W innych też można pytać.

Piszesz żeby wysłali jako prywatną przesyłkę i po sprawie.

Kupowałem kilka przedmiotów w Agenie, przesyłka coś koło 20$ za kilka dni towar masz w domu.

Przesyłka jednego przedmiotu wyszła mi około 4$

Strasznie zagmatwałeś prostą sprawę.

A jak chcesz tanio bo masz cienki budżet to kup na Astromarcie używkę w mint condition i masz za 50%

ceny krajowej Naglery w stanie jak ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt przyznaje namieszalem... moja wina... niedoswiadczony jeszcze w tej materii zbytnio, wybaczcie, czasami sie za szybko podpalam.

 

OK sprawa wyglada tak jakby ktos cos chcial zamowic z USA np mieszkajac w UK to musi zaplacic 4.20% third country duty + 17.5% VATu czyli cena wzrosnie o 21,7% moze to jeszcze nie tragedia bo okular kosztuje te 290$ czyli po dodaniu oficjalnych oplat jakies 60$ + cena przesylki najtansza 35$ za przykladowego Naglera 5mm + pewnie jakas tam strata na przeliczniku walut wyjdzie jakies 400$ przy obecnym kursie dolara 2.14 to jakies 860zl co i tak nie jest zla cena yyy chyba:)

 

Dobra nie bede mieszal i nic oferowal a ten temat moze sie komus jedynie przydac jako przestroga zeby nie kombinowac albo poznac sprawy z podatkami niestety tylko dla Anglii jakby ktos chcial sie przekonac na wlasne oczy podaje linki:

 

http://www.businesslink.gov.uk/bdotg/actio...mp;x=10&y=4

 

jest to obliczenie dla grupy:

 

Binoculars, monoculars, other optical telescopes, and mountings therefor; other astronomical instruments and mountings therefor, but not including instruments for radio-astronomy

 

ewentualnie podaje jeszcze kod dla tych sprzecikow jakby komus moze byl kiedys potrzebny 9005900000

 

No nic dzieki za pouczenia i wskazowki.

Z kombinatorskim pozdrowieniem:) (no w koncu sie 5 lat mieszkalo w akademiku i kombinowalo hehe) :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.