Skocz do zawartości

Dark-Sky biznes


Rekomendowane odpowiedzi

Jak takim kosztem można wyzyskiwać od ludzi kasę na akcję Ciemne Niebo. Nie rozumiem. Gdyby jeszcze strona akcji sprzedawała specjalne żarówki czy miała możliwość załatwienia budowy odpowiednich latarnii czy instalacji świetlnych wokół domów, to ok. Ale Admirale wybacz- nikt mi takiej makiety nie wcisnąłby za 1420zł. NIGDY!

Biznes is biznes. Lepiej żeby sprzedawał makiety za 1450 niż żył z zasiłku albo sprzedawał tanie wino; nadal nie jest to wystarczający powód żeby wyszydzać czyjeś pomysły i to w dość niewybredny sposób. Tego typu działania chyba nie są najlepszym sposobem na dbanie o dobro forum. (Potraktujcie to proszę jako punkt widzenia osoby nie będącej w konflikcie ani w zażyłych stosunkach z żadną z kłócących sie stron). Jestem zniesmaczony forma i stylem wypowiedzi zwłaszcza pana Adama. Rozumiem - nie chcecie żeby Forum było platforma do promocji czy lansowania sie Admirała. Ale po co od razu oblewać sie pomyjami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zniesmaczony forma i stylem wypowiedzi zwłaszcza pana Adama. Rozumiem - nie chcecie żeby Forum było platforma do promocji czy lansowania sie Admirała. Ale po co od razu oblewać sie pomyjami??

Rozumiem Twój punkt widzenia. Trudno - zapłacę tę cenę, bo jest warta poświęcenia. Nie o wszystkim można pisać na forum, dlatego potraktuj swoje stanowisko, jak sam zauważyłeś, jako osoby "niezorientowanej" w temacie. I dobrze, czasami lepiej nie wiedzieć.

 

Mam jednak nadzieję, że jesteś równie zniesmaczony tym, co napisał Admirał. Byłoby mi z tą myślą lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój punkt widzenia. Trudno - zapłacę tę cenę, bo jest warta poświęcenia. Nie o wszystkim można pisać na forum,

 

Mam jednak nadzieję, że jesteś równie zniesmaczony tym, co napisał Admirał. Byłoby mi z tą myślą lżej.

 

1)Jaką cenę zapłacisz i za co ?

2)A cóż takiego Admirał zrobił, że nie można pisać o tym na forum ? Jeżeli coś złego, to dlaczego nas nie ostrzeżesz ? :rolleyes:

 

dlatego potraktuj swoje stanowisko, jak sam zauważyłeś, jako osoby "niezorientowanej" w temacie. I dobrze, czasami lepiej nie wiedzieć.

 

Przykład manipulacji - Pan Adam Jesion w ten sposób powiedział "spadaj, to nie twoja sprawa, ja się tym zajmę" Ja również jestem zniesmaczony Twoimi wypowiedziami. Wypowiedzi Admirała, nawet jeśli jego pomysły nie są zawsze trafione, nie emanują zawiścią i złością jak Twoje. Przykro mi to mówić, ale Twoje posty czasem mi przypominają wypowiedzi niektórych przywódców ZSRR.

 

Gdy się kogoś o coś oskarża (do czego ewidentnie dążysz) podaje się fakty, a nie mówi, że "czasami lepiej nie wiedzieć"

 

Pozdawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o wszystkim można pisać na forum, dlatego potraktuj swoje stanowisko, jak sam zauważyłeś, jako osoby "niezorientowanej" w temacie. I dobrze, czasami lepiej nie wiedzieć.

 

Mam jednak nadzieję, że jesteś równie zniesmaczony tym, co napisał Admirał. Byłoby mi z tą myślą lżej.

Jestem na tyle zorientowany w temacie na ile pozwalają mi Wasze posty, domyślam sie ze chodzi o coś więcej niż makieta, lans, i dymienie w oczy urzędnikom gmin i burmistrzom.

W ogóle jestem zdegustowany cala zaistniała tu sytuacja. Nie mnie oceniać ilość, konsystencje i zapach brudów wylanych na przez Was siebie nawzajem. Proponowałbym jakoś dyskretnie okręcić łeb temu wątkowi, ponieważ raczej chwały naszemu Forum nie przysparza.

Zwróć jednak uwagę, ze - jakiekolwiek by nie były przyczyny tego spięcia - to jednak lepiej je rozegrał Admirał. Nawet jeśli to lanser, pozer i naciągacz (co wynika z tego, co o nim napisaliście) to "niezorientowani" ludzie biorą go w obronę.

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład manipulacji - Pan Adam Jesion w ten sposób powiedział "spadaj, to nie twoja sprawa, ja się tym zajmę"

Co powiedziałem, to napisałem. Nie kłam. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Ja również jestem zniesmaczony Twoimi wypowiedziami.

 

Masz prawo. Wystarczy, że raz to napiszesz.

 

Wypowiedzi Admirała, nawet jeśli jego pomysły nie są zawsze trafione, nie emanują zawiścią i złością jak Twoje.

 

W ogóle. Widać, w innym języku się komunikujemy. A to co?

 

"ale co Ty możesz wiedzieć o grzeczności skoro walisz mi na TY z małej litery... Pozostawiam to do oceny forumowiczów.

 

Po drugie nie wiem w jakiej wsi miałeś swoją praktykę, ale ja za to doskonale widzę, że jak ktoś ma za dużo sukcesów to od razu kłody pod nogi mu się rzuca.

 

Przecież Ty z Warszawy na południe Polski do Śląska nie przyjedziesz... Dalej masz taki afront do "czarnego śląska" jak dawniej?

 

A co Ty masz? Człowieku! Postawić na własnej działce za miastem KURNIK na obserwację nieba dla WŁASNEJ przyjemności to ja też potrafię!

 

Ale to było do przewidzenia, że WARSZAWA ŚLĄSKOWI nie odpuści, prawda? No to otóż mylisz się. Wała jak Polska cała i ŚLĄSK się nie da!"

 

 

Przykro mi to mówić, ale Twoje posty czasem mi przypominają wypowiedzi niektórych przywódców ZSRR.

Nie wiedziałem. Interesujące. W którym miejscu - proszę o porównania i cytaty.

 

Sprawa ciebie nie dotyczy, więc nie wiem, czemu się tak emocjonujesz. No chyba, że jednak dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przeczytałem sprawozdania dodam, że SOPiZ PTMA we władzach której jestem od 2001 roku nie współpracowała z Polarisem i nie ma siedziby w Bydgoszczy co mogło by sugerować sprawozdanie z roku 2003.

 

Paweł Maksym

Przewodniczący SOPiZ PTMA

Mam nadzieję, że ktoś z PKiM wtrąci także, jaki to wielki wkład naukowy Polaris wniósł w ich działalność. Wszędzie się tym chwali ta organizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przeczytałem sprawozdania dodam, że SOPiZ PTMA we władzach której jestem od 2001 roku nie współpracowała z Polarisem i nie ma siedziby w Bydgoszczy co mogło by sugerować sprawozdanie z roku 2003.

 

Paweł Maksym

Przewodniczący SOPiZ PTMA

 

Panie Nawałkowski po co te ściemy? Wiele trudu zostało włozone w te sprawozdania. Pytanie następne sie natychmiast pojawia. Co jeszcze jest tam sciemą? Bo fanfaronada fanfaronadą, a wprowadzanie ludzi w bład, to juz zupełnie inna para kaloszy. ( i dlatego miedzy innymi nie mozna schować tego watku głęboko)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiedziałem, to napisałem. Nie kłam. Czytaj ze zrozumieniem.

Masz prawo. Wystarczy, że raz to napiszesz.

 

Gdzie skłamałem ? Ja czytam ze zrozumieniem. Dlaczego starasz się się pełnić rolę guru i próbujesz odciągnąć innych od tego wątku ? I żeby nie było, cytat :

"Nie o wszystkim można pisać na forum, dlatego potraktuj swoje stanowisko, jak sam zauważyłeś, jako osoby "niezorientowanej" w temacie. I dobrze, czasami lepiej nie wiedzieć."

 

Widzę, że selekcjonujesz niewygodne dla Ciebie pytania i unikasz na nie odpowiedzi. Ponawiam więc pytanie, jakiej to "zbrodni" dopuścił się Admirał, że nie powinno się o tym pisać na forum ? Proszę o konkretny powód.

 

 

Admirał :

"ale co Ty możesz wiedzieć o grzeczności skoro walisz mi na TY z małej litery... Pozostawiam to do oceny forumowiczów.

Po drugie nie wiem w jakiej wsi miałeś swoją praktykę, ale ja za to doskonale widzę, że jak ktoś ma za dużo sukcesów to od razu kłody pod nogi mu się rzuca.

Przecież Ty z Warszawy na południe Polski do Śląska nie przyjedziesz... Dalej masz taki afront do "czarnego śląska" jak dawniej?

A co Ty masz? Człowieku! Postawić na własnej działce za miastem KURNIK na obserwację nieba dla WŁASNEJ przyjemności to ja też potrafię!

Ale to było do przewidzenia, że WARSZAWA ŚLĄSKOWI nie odpuści, prawda? No to otóż mylisz się. Wała jak Polska cała i ŚLĄSK się nie da!"

 

Adam Jesion :

"lans to podstawa. Duże sprawozdania wyglądają dobrze przy UE kasie. Zresztą, wystarczy wejść na tę stronę o ciemnym niebie, żeby się dowiedzieć, że:

 

1. samochód z naklejką Polaris to: "Mobilne Obserwatorium TSA". Też sobie wrzucę Syntę na krypę i będę miał mobilne obserwatorium RZ234XS STAR GATE.

 

2. jedna stacja meteorologiczna domowej produkcji "upoważnia" Polarisa do używania słów: baza NAUKOWA

 

Teraz przyszedł czas, żeby zacząć szkolić nowych misjonarzy - ASTROKOORDYNATOR - Szkoła. Jak to pięknie brzmi... kupujecie? No więc, czym będzie zajmował się astrokoordynator? Jedym z głównych zadań będzie lepienie, przepraszam - "budowy astronomicznych makiet i modeli", choćby po to, żeby potem opchnąć je za 1420 złociszczy

 

albo inne strategiczne zadanie: "rozwój zaplecza dydaktyczno-naukowego w Sopotni Wielkiej." - czytaj, mycie tarpana, lub stacji meteo.

 

Przyjdą 3 osoby "na krzyż", a admiralicja znowu będzie nam tu krzyczeć o wielkich, ogromnych sukcesach popularyzatorskich. Litości i trochę pokory..."

 

Wypowiedzi Admirała mają w sobie odrobinę czegoś, zwanego konstruktywną krytyką. Ty zaś, męczysz tego Tarpana, szkolenia astrokoordynatorów (co możesz wiedzieć o tym, co oni będą robić ?), czy byłeś kiedyś tam w Sopotni Wielkiej ? Nie widzę też, żebyś Ty, ze swoim tonem wypowiedzi miał prawo do wzywania innych do pokory ?

 

Dlaczego uważasz, że sprawa mnie nie dotyczy ? Dlaczego próbujesz odrzucić innych forumowiczów od dyskusji w tym wątku ? Jeżeli jest to prywatna wojna między Admirałem a Tobą, to dlaczego ten wątek istnieje na forum ?

Dlaczego zarzucasz lans Admirałowi ? Bo tak Ci się wydaje ? Jeszcze raz : proszę o fakty, a nie domysły.

 

Napisałem, że co poniektóre Twoje wypowiedzi przypominają wypowiedzi komunistów, ponieważ zawierają dużo zawiści i lania wody. Nie miałem na myśli podobieństw ideologicznych.

 

Mam jedną prośbę. Powiedzcie DLACZEGO uważacie, że Admirałowi nie należy ufać. Jeżeli udowodnicie (jeżeli można coś takiego zrobić na forum), że Admirał to oszust, naciągacz i szarlatan, to oficjalnie wszystkich przeproszę.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję iż Piotr Nawalkowski nie może odpisać, ponieważ zgodnie z informacjami jakie mi przekazał, zablokowano mu możliwość wysyłania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do Sopotnii Wlk.! p.Jesion,p.Hans i wszystkich innych którzy mają wątpliwości cd. POZYTYWNEJ działalności Piotra Nawalkowskiego(Admirała) na rzecz ASTRONOMII!dla mnie odpowiedź jest jasna i prosta:ten Człowiek juz wiele zrobił,robi i pewenie jeszcze zrobi wiele dobrego dla rozpowszechniania pieknej nauki i zarazem fantastycznego hobby...dlatego panowie z W-wy,schowajcie ta swoja "zazdrosc",dajcie spokoj ciaglym "atakom"...bo robi sie to nudne i zalosne...pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję iż Piotr Nawalkowski nie może odpisać, [...] zablokowano mu możliwość wysyłania postów.

Dobrze by było zamknąć watek, wszak nieobecni nie mogą sie bronic (choć co prawda również nie maja racji :D, a skoro nie maja racji to po co maja coś pisać).

 

Adamie, Hansie mam nadzieje ze nie odbieracie moich wypowiedzi jako ataków na AF czy tez na was; również chciałbym poprosić osoby czytające ten watek żeby nie oceniały osób wypowiadających sie emocjonalnie w tym miejscu tylko przez pryzmat tychże postów.

Lars, odpuść. Nie polemizujmy z emocjonalnymi wypowiedziami po to tylko podnosi temperaturę i sieje ferment. Adam ma widać swoje powody żeby sie wściec na Admirala, nic nam do tego, wyraziliśmy swoje zdanie na ten temat i styknie. Po to mamy swoje mozgi żeby wyciągnąć wnioski z tej dyskusji.

 

Dołączam sie do prośby Piotrs a - zróbcie coś z tym wątkiem bo wstyd. Hans, jeśli Admirał faktycznie wprowadza ludzi w błąd - starczy chyba info na forum (np. w wątku "Dark Sky Association), a Wy, Admini zastanówcie sie co z tym fantem/wątkiem zrobić. Najlepiej tak z nim zrobić żeby go widać nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotów wyciągnąć rękę do zgody i nie żywię żadnej urazy ani do Adama Jesiona ani do Hansa :)

 

 

Dołączam sie do prośby Piotrs a - zróbcie coś z tym wątkiem bo wstyd. Hans, jeśli Admirał faktycznie wprowadza ludzi w błąd - starczy chyba info na forum (np. w wątku "Dark Sky Association),

 

Jeżeli chcecie umieścić takie info na forum to trzeba swoje stanowisko uzasadnić i poprzeć konkretnymi faktami. Jeżeli ktoś ma osobistą urazę do Admirała, nic mi do tego, ale jeżeli ktoś mówi, że jakaś osoba nie jest godna zaufania, to powinien on to poprzeć faktami, a nie opinią, że dana osoba się lansuje.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt nic nie napisze publicznie na forum, ponieważ grozi to automatycznym i natychmiastowym banem, a Ci co mieli odwagę pożegnali się już z forum.

Pod rozwagę dla myślących!

 

Czy to nie jest zabawne? Zastanów się... od wielu lat piszesz na mnie co ci się podoba (przy każdej okazji), wyssane z palca bzdety. Jakoś nie zauważyłem, żebyś miał dostać za to bana?

 

Więc są dwa wyjścia, albo ciebie tak bardzo lubię, albo ktoś ci "makaron na uszy nawija". Zastanów się nad tym.

 

Poza tym, jestem tylko człowiekiem i daleko mi do doskonałości. Chcesz mierzyć moją wytrzymałość - twoja sprawa. Nie mniej, to ciągłe obsikiwanie mojej osoby przez Ciebie staje się powoli irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt nic nie napisze publicznie na forum, ponieważ grozi to automatycznym i natychmiastowym banem, a Ci co mieli odwagę pożegnali się już z forum.

Pod rozwagę dla myślących!

 

Czy to nie jest zabawne? Zastanów się... od wielu lat piszesz na mnie co ci się podoba (przy każdej okazji), wyssane z palca bzdety. Jakoś nie zauważyłem, żebyś miał dostać za to bana?

 

Więc są dwa wyjścia, albo ciebie tak bardzo lubię, albo ktoś ci "makaron na uszy nawija". Zastanów się nad tym.

 

Poza tym, jestem tylko człowiekiem i daleko mi do doskonałości. Chcesz mierzyć moją wytrzymałość - twoja sprawa. Nie mniej, to ciągłe obsikiwanie mojej osoby przez Ciebie staje się powoli irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję wszystkich o astro powściągliwość w emocjach i spokojne przemyślenie każdego słowa zanim się post opublikuje.

 

Bowiem jak pewne przysłowie mówi - słowa są jak strzały. wypuszczonych się nie da schwytać - mogą tylko zranić.

 

Sprawa jest niewątpliwie dość ważna z dużą rozbieżnością opinii i tzw punktów siedzenia - wiec spokojnie i bez nerw...

(A sam swego zdania nie jestem w stanie napisać, bowiem 'Polarisów' widziałem raz w życiu w Królikowie w pierwszej części tej dekady. Za to czytam Was uważnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję iż Piotr Nawalkowski nie może odpisać, ponieważ zgodnie z informacjami jakie mi przekazał, zablokowano mu możliwość wysyłania postów.

 

Czy to prawda ???

Lansuje się, czy nie lansuje, nie wiem.

Wiem jedno, nie podoba mi się takie kneblowanie.

Jeśli to prawda to ja już więcej nie piszę, bo ręce mi opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koszu i Twój też tam zaraz będzie

 

Admirał nie ma bana, tylko nałożoną moderację postów, czyli jego posty pojawiają się na forum po zatwierdzeniu przed admina czy moderatorów

natomiast Adam Tomaszewski ma bana za notoryczne trolowanie

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.