Skocz do zawartości

Mucha początki w zdjęciowaniu


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna chciałem zacząć bawić się w fotografię. Jakoś tak albo nie było czasu, albo sie zapominało, albo nie było sprzętu. Teraz dalej nie ma sprzętu (pożyczona minolta dimage Z1 - czyli już straszny staroć), Jest za to duuużo chęci no i czas (w końcu sesja :) ) Za namową sumasa postanowiłem pokazać pierwsze wypociny. 7 pierwszych zdjęć to takie sobie różne fotografie. 7 kolejnych - czarno białych to taki "nibyreportaż" nieudolny, ze spontanicznego treningu kuglarzy na Polach mokotowskich.

 

Napiszcie co o tym wszystkim myślicie, i nie szczędźcie krytyki. Po to pokazuje te zdjęcia :)

 

najpierw te różne:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

 

 

 

A poniżej wspomniana próba reportażu:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - więc tak : szkoda że nie ponumerowałeś fot byłoby łatwiej, pierwsza - ładnie kolorowo, ciekawy kadr, mi się podoba, trzecia - gdybyś uchycił skrzydła kaczki nierozmyte i toche przyciął kadr byłoby znacznie lepiej, czwarta - OK, ładnie i ciekawie, piąta - jak najbardziej OK lepsza od czwartej, szósta - drzwi - ciekawe jak wygladałyby w czarno-białym?, poeksperymentowałbym ze światłem - może przyciemnić?, ale fotka jest OK, może trochę więcej kadru z lewej strony? - jeżeli chodzi o reportaż to ciekawe jak wyglada kolor dwóch fot - tych z pochodniami może troche ciemniej i będzie bardzo ciekawie, cały reportaż jak dla mnie - OK. Pozdrawiam, Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślenie kolorem?

hmm, chyba raczej oczekiwanie ... i to długie

chociaż te babcie całkiem żwawo idą :)

 

Adam właśnie, czy zawsze od fotografii oczekujesz jakiegoś przekazu i że wszystko musi być przemyślane, świadome?

a najlepiej z jakimś ukrytym kluczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślenie kolorem?

hmm, chyba raczej oczekiwanie ... i to długie

chociaż te babcie całkiem żwawo idą :)

 

Adam właśnie, czy zawsze od fotografii oczekujesz jakiegoś przekazu i że wszystko musi być przemyślane, świadome?

a najlepiej z jakimś ukrytym kluczem?

Od fotografii tak, od zdjec nie!

 

Tak jak od mowy oczekuje zrozumialosci, a od samochodu jezdzenia.

 

Zdjecie jest zwykla rejestracja. Fotografia to sztuka, swiadoma manifestacja kreatywnosci - a wiec zawsze jest kontekst, powod, czy cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od fotografii tak, od zdjec nie!

 

Ale niektóre zdjęcia-fotografie dostają "przekazowego kopa" dopiero kiedy przeczyta się ich tytuł. Wtedy jest to jeszcze "Zdjęcie" czy już "Fotografia" ?

 

 

 

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie :Beer: Bardzo motywują!

 

Pozdrawiam,

Much :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być zadowolony fotografuj dla siebie, a nie dla innych/pod innych. Każdy ma inny system wartości, inne doświadczenia odczucia estetyczne. Sztuka to nie matematyka.

Zrób sobie stronkę gdzie każdy będzie mógł zobaczyć ocenić. Jeśli oczekujesz sukcesów to wysyłaj swoje zdjęcia na konkursy. Pamietaj, ze sędziowie konkursowi postrzegają świat w pewien (humanistyczny) sposób i tylko określone, specyficzne zdjęcia odnoszą tam sukcesy. Osobiście naogladałem się tego w młodości i stwierdziłem, ze nadają na innnych falach do których ja dostrajać się nie mam zamiaru. Dlatego fotografia 'humanistyczna' mnie nie interesuje. Z kolei fotografia naukowa, techniczna ciekawostkowa nie dociera do tych ludzi i nigdy nie święciła sukcesów na konkursach.

Chcesz być chwalony - fotografuj dla ludzi (pod publiczkę). Chcesz mieć satysfakcję rób co lubisz. Na pewno niektórym będzie się to podobać, ale nie oczekuj masowego entuzjazmu.

Na marginesie. Towary mało chodliwe tez są potrzebne, ale sukcesu kasowego nie przynoszą i to jest mało atrakcyjne.

Edytowane przez adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.