Skocz do zawartości

Programy graficzne


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

gimp jest bardzo profesjonalnym programem freeware. Poczatkowo pod systemy unixowe, pozniej rowniez pod windy. Niestety aby go uzywac nalezy posiadac wiedze na tema obrobki graficznej gdyz nie jest to program dla sekretarek. Przede wszystkim operacje graficzne sa nazwane a nie w postaci ikonek obrazujacych co dana operacja robi. Mimo to jest to naprawdade bardzo zaawansowany i profesjonalny program.

Zazwyczaj przychodzi w standardowych dystrybucjach Linux-a, FreeBSD i pewnie innych ssytemow.

 

www.gimp.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Mam nadzieję, że sobie poradzę z tym programikiem :wink:

Gimp jak dla mnie musi zawierać najważniejszą rzecz: możliwość obróbki w wybranych obszarach obrazu (a nie całościowo jak jest to np. w registaxie, astrostacku czy innych popularnych freewerach)+dużo filtrów a nie tylko medianowy i uśredniający jak w popularnych freew.

 

P.s.

Zanim nie przeczytałem szczegółowo instrukcji w registaxie z obróbki na wyjściu uzyskiwałem obrazy o których lepiej nie wspominać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gimp.org/

 

wersja pod win:

http://www.gimp.org/~tml/gimp/win32/

 

Wersja 1.2 to oficjalna stabilna - ale dosc stara.

Najnowsza rozwojowa to 1.3.21, o ktorej sami autorzy pisza, ze jest dosc stabilna - niestety nie wiem czy ktos zrobil jej paczke pod win :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest napewno na płycie z Entera 11/2003 w podkatalogu MultimediaThe GIMP 1.3.20 tylko przy instalacji na XP trzeba z internetu pobrać jakiś plik,wczoraj go instalowałem właśnie z tej płytki,a skrótowy opis jest na str.92 tego pisma tytuł artykułu Cyfrowa ciemnia-Andrzej Pająk

pozdrawiam Tedi

ps. jeszcze jedno w tym Enterze jest dodatek BIOS w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem wstępnie na starszą wersję gimpa. Programik jest rzeczywiście niełatwy, ale mnogośc funkcji istotnie wspaniała. To co jest w registaxie to w porównaniu z gimpem b.mały wycinek procedur obróbek graficznych. Na razie w 80% nie wiem do czego służą poszczególne narzędzia, będę więc dalej walczyć.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIMP ver.1.2.5 pojawił się również w Nr 11/03 PC World komputer.

Opłaca się prenumerata z DVD. Co miesiąc mamy masę programów (astronomiczne też się zdarzają) LINUX - pełny program instalacyjny z programami, film (w tym miesiącu Koziorożec 1) i oczywiście sporo porad. Polecam bo to dobre pismo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecil IRIS. Sciagnikj od razu manuala, bo program m potworne wrecz mozliwosci a zajmuje nico ponad 1 Mb no i oczywiscie freeware. Program przyjmuje bitmapy lub fitsy i mozesz miec problemy z niektorymi kolorowymi plikami, wiec trzeba je przerabiac wczesniej na bitmape 24 bit (bodajrzem bo juz nie pamietam). A mozliwosci jak mowilem ogromne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.