Skocz do zawartości

Dostawa teleskopu


net34

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro kurier ma przywieźć wymarzona Syntę 8'' i mam następujace pytanie - ostatnio sporo się słyszy o tym jak poczta/fimry kurierskie nie za dobrze traktuja przesyłki, a jak wiadomo telep to sprzet dosc czuły na wszelkie uszkodzenia, wieć na co polecilibyście zwrócić uwagę przy odbiorze? Na pewno trzeba wszelkie elementy 'szklane' uważnie obejrzeć, bo to one mogły najbardziej podczas dostawy ucierpiec - ale czy tylko, czy warto ze zwrócic uwage na cos innego, zeby poźniej nie pluć sobie w brodę, że sie przez 'gupiego' kuriera i swoją nieuwagę ma uszkodozny teleskop? Byłbym naprawdę wdzieczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zwróć uwagę na jakość kartonów, w których będą części teleskopu. Jeżeli kartony będą całe, to znaczy nie poobijane, podarte, poprzecierane, pootwierane :) to raczej powinno być ok.

Moja Synta przyszła w sporym, podwójnym kartonie, a sam tubus (a w nim optyka) siedział w styropianowych zabezpieczeniach.

 

Nie martw się na zapas i idź spać :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwić jakos bardzo się nie martwię, ale wiem ze z kurierami róznie bywa (ja dotychczas nie miałem żadnych problemów, ale znajomi czasami się nacinali). To zapytam jeszcze czy warto (zwłaszcza ze sa pakowane tylko w male pudełeczka jakos specjalnie okulary (tzn. okluar nie z zestawu od Synty ale odzielnie kupiony - vide mój podpis ;>) czy filtr? Przypuszczam, ze poza pęknieta optyka to raczej ćiezko tam cokolwiek popsuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, trudno aby okular popsuł się w transporcie, o ile jest dobrze zabezpieczony (gąbka, folia bąbelkowa).

Filtr polaryzacyjny, czy okular LV6mm? Nie wiem :szczerbaty: Bez filtra Księżyc mocno będzie dawał po oczach, a okular 6mm tez się przyda, z tym, że głównie do Jowisza, który jest nisko nad horyzontem, albo do Saturna, który już nieco ucieka. No i może do gromad kulistych.

Ja jednak bym brał... LV 15mm :szczerbaty:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, moja firma codziennie wysyła bardzo dużo paczek f-mą kurierską UPS i DHL, z autopsji wiem, że im cięższe rzeczy tym większe prawdopodobieństwo nienależytego traktowania przesyłki.

Zajmuję się zawodowo naprawą drukarek i ploterów, przykładowo nie wysyłam nigdy kurierem drukarki ważącej więcej niż 30-40kg, z tego powodu iż kurierów ( osób ) jest wielu, są silniejsi i są też chucherka, ci drudzy mają większą szansę na upuszczenie przesyłki, albo na jej przewracanie, "turlanie", takie lub jeszcze cięższe drukarki (80-120kg) wolę zapakować któremuś z kolegów serwisantów, żeby zawiózł ją w całości na miejsce, do klienta.

 

Z teleskopami sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli karton nie jest poturbowany i poobijany, to pewnie czeka Cię tylko kolimacja. Nie sądzę, żeby taka Synta się stłukła, nawet jeśli kurier upuści paczkę powiedzmy z paki wielkiego Transit-a na ziemię.

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie troche źle wyraziłem - niestety zbliza sie finisz sesji to na uczzelni i to niestety da sie odczuc ;PP

Kupiłem i filtr i okular 6mm, a chciałem zapytać czy warto przy którymś z nich na coś szczególnego zwrócić uwagę.

Ahaa :lol:

Jakoś tak nie zrozumiałem potoku słów.

Na pewno przyjdą bardzo dobrze zapakowane. Jeżeli karton będzie podziurawiony albo zgnieciony, to możesz się obawiać, ale to bardzo czarny scenariusz. nawet jak ktoś będzie nim rzucał, to okular i filtr powinny przeżyć. Chyba, ze kupujesz od osoby prywatnej, a nie ze sklepu, i wyśle Ci to po prostu w kopercie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nowy post pod starym, ale nigdzie możliwosci edycji nie widzę.

 

A co do samego odbioru:

Paczka dotarła i to bez żadnych problemów - wszystko, szybko sprawnie i przede wszystkim bez żadnych uszkodzeń Jak już wszystko poskręcam i uda mi się gdzies na obserwacje wybić to zdam relację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kurierzy i "kurierzy", ostnio właśnie jedem (DHL) mi przywiózł paczkę, fakt że na czas ale to w jaki sposób paczki miał poukładane na aucie to masakra, powrzucane jak worki z kartoflami, zakurzone jak by były wiezione drabiniastym wozem. Na szczęście przesyłka była cała.

Poprostu trzeba pancernie pakować paczki bo dla nich to zwykłe szare pudła, oczywiście, napewno są też pożądni kurierzy :Beer: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też się o to martwiłem zamawiając teleskop w DO, na szczęście panowie z GLS potraktowali sprawę poważnie i kartony wyglądały jakby świeżo z taśmy je zdjęto. A sam teleskop? Nic nie trzeba było kolimować.

 

Trafiłem na uprzejmego kuriera, pomógł mi wnieść kartony do przedpokoju w domu więc rzeczywiście można trafić na kurierów i "kurierów".

 

Ostatnio zamawiałem dziadkowi alternator. Facet który dowoził paczkę z firmy X nie mógł trafić przez 30 minut pod moją bramę (jechał od strony Factory) i skończyło się na tym, że musiałem wyjść po paczkę na krzyżówkę, bo "bidok" się zgubił :blink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś się zamawia w DO, to absolutnie nie trzeba się martwić. :Beer: Swoją Syntę otrzymałem w trzech kartonach, a styropianu i różnych folii bąbelkowych jest tyle, że zaczynasz się zastanawiać, czy Delta nie przesadza z tymi zabezpieczeniami :ha:

 

Pozdrawiam i gratuluję sprzętu,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kurierzy i "kurierzy", ostnio właśnie jedem (DHL) mi przywiózł paczkę, fakt że na czas ale to w jaki sposób paczki miał poukładane na aucie to masakra, powrzucane jak worki z kartoflami, zakurzone jak by były wiezione drabiniastym wozem. Na szczęście przesyłka była cała.

Poprostu trzeba pancernie pakować paczki bo dla nich to zwykłe szare pudła, oczywiście, napewno są też pożądni kurierzy :Beer: .

hyh..

ponad rok temu kupowałem sprzęt rtv dla mnie i dla teściów.. sporo się tego zebrało, więc towary dowozili nam samochodem firmowym sklepu..

facet podjechał pod dom busem, otworzył tylne drzwi, wyjął 2 nasze telewizory... spojrzałem do środka auta - stało tam jeszcze ładnych kilka sztuk, tak na oko za min. 50 tyś. pln...

w momencie, gdy zabrał się za wnoszenie, auto spokojnie sobie ruszyło :szczerbaty:

koleś zostawił wóz na luzie bez ręcznego... po moim krzyku błyskawicznie dogonił kabinę i w pozycji horyzontalnej zaciągnął ręczny....

nawet nie chcę myśleć jak mogło się to skończyć - przed autem było jeszcze kilkaset metrów prostej pochyłej drogi :blink:

do samego końca naszego spotkania ręce mu się trzęsły jakby był na detoksie..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO jest spoko że wysyła darmo te wielkie pudła.

 

Znawców z doświadczeniem chciałbym się poradzić: Który kurier jest najsensowniejszy do wysłania kartonów używanej Synty 25cm i Synty 30cm ?

 

Kilku sobie przeglądałem i doszedłem do wniosków, że to jeden ma ograniczenia wymiarów paczek (Synty za duże, trzeba dopłacać za przesyłke specjalną), to drugi ma ograniczenia wagowe (duża Synta za cięzka, trzeba dodakowo dopłacać), a trzeci znowusz każe płacić za każdy karton osobno, jakbym dwie albo trzy przesyłki nadawał (Duża Synta ma aż 3 kartony) choć dają zniżki wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko reklamy nie robić :Boink:

Ostatnio wysyłałem Syntę 8'' w dwóch paczkach DHL-em. Oni mają ograniczenia wagowe podstawowej paczki do 31,5kg. Jak wysyłasz 2 kartony pod jeden adres, to kurier jak go poprosisz potraktuje to jako jedną przesyłkę (podwójną). Odbiorca zapłacił za dwa solidne kartony 47zł

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.