Skocz do zawartości

Łabędź Taire'em S3/300D


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakim montażu?

Bardzo mało materiału... Jakbyś zrobił chociaż 10x40 sekund to by było widać o wiele więcej. Ale mgławice wokół Sadru widać. A ten Canon to modyfikowany?

 

PS. Zrobiłem taką obróbkę "na kolanie". Usunąłem tą czerwoną poświatę (ale mgławice na tym straciły- mało materiału), delikatnie podciągnąłem. Myślę że na krzywych można jeszcze coś wyciągnąć.

sadr.jpg

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Krawat' date='Jul 5 2008, 17:11' post='296563'

Bardzo mało materiału... Jakbyś zrobił chociaż 10x40 sekund to by było widać o wiele więcej.

 

a najlepiej, jeżeli robisz krótkie czasy, zrób ich np. 30-40 szt. zwiększysz wtedy na max'a stosunek informacji do szumu... wtedy można ładnie levelsami i krzywymi dużo wyciągnąć. Przypomnij sobie ile można było wyszarpać z moich 10 s. (z resztą gdyby mi piort_s nie pokazał wcześniej ile można z nich wyciągać, to bym sam nie wiedział ), a tam w zdjęciu czai się już ładna czerwień ;)

 

Ładnie rysuje ten obiektyw.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestakowane 5x40s w DSS oraz końcowy plik TIF 45MB.

Muszę zainstalować sobie PH i pobawić się obróbką .

Co do ilości materiału macie rację,następnym razem nazbieram go więcej-może dziś jak pogoda dopisze :rolleyes:

P.S Montaż GPE ułożyskowany bez guidowania(jak narazie).

Canon nie modyfikowany,ale chcę go przerobić i szukam chętnej osoby :)

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Promil a co ona taka rozjechana, czy ona tak ma !? W tle, podoba mi się głębia, ale chyba wszystko przesunięte zostało w zieleń ?!

 

pozdrawiam

 

a najlepiej, jeżeli robisz krótkie czasy, zrób ich np. 30-40 szt. zwiększysz wtedy na max'a stosunek informacji do szumu... wtedy można ładnie levelsami i krzywymi dużo wyciągnąć. Przypomnij sobie ile można było wyszarpać z moich 10 s. (z resztą gdyby mi piort_s nie pokazał wcześniej ile można z nich wyciągać, to bym sam nie wiedział ), a tam w zdjęciu czai się już ładna czerwień wink.gif

 

Iro, tak w temacie się zapytam, ale każdą klatkę obrabiać levelsami itp ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał składałem w DSS z 3 ekspozycji po 140s.

MK obrobił to w Iris i ACDSee,może coś pominął podczas zabawy z RGB i dlatego wyszła lekko zielona.

Mogę ponownie dać komuś bardziej doświadczonemu w obróbce plik M31 w formacie TIF 35MB :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil coś żle robisz.

Zobacz wczorajsza fotka:

19d581ab4a379fe1.jpg

ogniskowa 180 mm

22 X 150s /800ISO

czyli taki czas jak twój, czułość taka jak ustawiłeś ,matryca tak a sama (bo mam 10D czyli 300D wersja pancerno -prof)

Zrób wiecej fotek będzie -mnieszy szum. Czego używasz do ustawiania ostrości?? Maska Hartmana czy ustwiasz na laptopie(albo to i to)? Bo ostroś jest nie teges.

Tez używam DSS wiec to nie jego sprawka . Acdsee z tego co pamietam daje gorzej niz podstawową kontrolę obrazu. Z darmówek Gimp. Ew. PixInsight LE - darmówka ,a jest fajny tutorial na A4U.Jak niechcesz ściafgać z neta to jest Komputer-Świat Extra Foto Niezbednik po kioskach Tam masz instalek fotoedytorów "od groma i ciut ciut".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Nurtuje mnie cały czas sprawa prawidłowego ustawienia montażu na biegun.

Stosuję program Polarisfinder 1.4 en i teraz:

Wpisując w pola położenie geograficzne itp. wyświetla się aktualne położenie gwiazdy Polarnej.Czy należy jednak uwzględnić różnicę czasu(+1h)Np.Chcąc ustawiać montaż na biegun o np.o godz 22** naszego czasu ,w programie polarisfinder wpisuję 23**?

Wklejam przykładowe zdjęcie z wykorzystaniem tego programu:

polarisfinder14frzr9.th.jpg

Kolejna sprawa,w swoim montażu GPE posiadam lunetkę Skywatcher,na lunetce jest mapka oraz okrąg na którym znajduje się zaznaczone małe kółeczko ,w które należy ustawić GP w/g programu PF1.4 .Słyszałem różne szkoły ,więc dla tego pytam,czy tak przekręcam lunetką biegunową w osi alfa ,aż zaznaczony okrąg z kółeczkiem będzie w takim położeniu jak ,w jakim znajduje się GP PF1.4?

f127321df6d7e6b1zp1.th.jpg

Reasumując,jeśli program pokaże mi,że GP znajduje się na 18,to należy tak ustawić lunetkę (kręcąc nią),aby to małe kółeczko znajdowało się w takiej samej pozycji co GP w polarisfinder?,i wtedy na koniec ustawiamy tak montaż,aby"wpisać" Polaris'a w

sam środek tego małego kółeczka :?:

Mam nadzieję,że zrozumieliście choć trochę o co mi chodzi,a jeśli się mylę,to proszę mnie poprawić.

 

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie cały czas sprawa prawidłowego ustawienia montażu na biegun.

Stosuję program Polarisfinder 1.4 en i teraz:

Wpisując w pola położenie geograficzne itp. wyświetla się aktualne położenie gwiazdy Polarnej.Czy należy jednak uwzględnić różnicę czasu(+1h)Np.Chcąc ustawiać montaż na biegun o np.o godz 22** naszego czasu ,w programie polarisfinder wpisuję 23**?

 

Jeżeli już to 21. Czas letni ma +1 więc trzeba jedynkę odjąć. A tak na serio to on powinien mieć opis strefy czasowej i sam wprowadzać poprawkę na DST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.