Skocz do zawartości

Canon w lodówce - porównanie szumów


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy napisali tutaj już bardzo dużo, ja jeszcze dodam dla ciekawostki że kiedyś robiłem zdjęcia testowe darków, w dwóch różnych temperaturach Canonem 350D unmod.

W temp pokojowej (wtedy to było +22*C) i w temp +4*C (aparat w specjalnym pokrowcu spędził 2 godziny w lodówce :rolleyes: ).

ISO 1600, czas naświetlania 10 minut.

Poniżej cropy. Nie muszę mówić, który jest który. :szczerbaty:

 

10min__04_iso1600.jpg 10min__22_iso1600.jpg

 

Co by wyszło przy 20 minutowej klatce? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze ale różnica, heh jakoś nigdy nie starczyło mi odwagi, żeby wkładać EOS'a do lodówki :szczerbaty:

 

Taaa... Ale na 100% zadręczałeś biednego Canona zimą przy -10 do -20*C ;)

 

10minut, ISO 1600 temp +4*C --> 237 gorących pikseli (słownie: dwieście trzydzieści siedem)

 

10minut, ISO 1600 temp +22*C --> 25989 gorących pikseli (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt dziewięć)

 

Nic dodać, nic ująć... Canony do lodówki :szczerbaty:

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ale na 100% zadręczałeś biednego Canona zimą przy -10 do -20*C ;)

 

10minut, ISO 1600 temp +4*C --> 237 gorących pikseli (słownie: dwieście trzydzieści siedem)

 

10minut, ISO 1600 temp +22*C --> 25989 gorących pikseli (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt dziewięć)

 

Nic dodać, nic ująć... Canony do lodówki :szczerbaty:

Pozdrawiam :Beer:

Super porównanie! Faktycznie hot pixeli przy 22*C jest od groma.

 

Nie chcę się powtarzać z pytaniem, ale w tej kwestii czytałem na forach sprzeczne opinie i chciałbym mieć pewność. Wiemy, że hot pixele i amp glow rośnie wraz z wydłużaniem czasu ekspozycji. Ale czy sam szum, też rośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że hot pixele i amp glow rośnie wraz z wydłużaniem czasu ekspozycji. Ale czy sam szum, też rośnie?

oczywiście, że tez rośnie

 

szum w matrycach CCD ma kilka "składników". Nie jestem pewien jak to w sumie wygląda ale szum termiczny rośnie proporcjonalnie do pierwiastka z czasu ekspozycji. Wydaje mi się, że z szumem całkowitym jest podobnie ale mogę się mylić

 

mamy więc do czynienia z następującą sytuacją: sygnał rośnie proporcjonalnie do czasu naświetlania, natomiast szum proporcjonalnie do pierwiastka z czasu naświetlania. Oznacza to, że stosunek sygnał/szum rośnie też proporcjonalnie do pierwiastka z czasu naświetlania

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ale na 100% zadręczałeś biednego Canona zimą przy -10 do -20*C ;)

 

Wiesz... zima to jednak nie lodówka ;)

Ja np. nie ryzykowałbym, bo po wyjęciu mamy taki efekt jak przy wejściu do mieszkania w zimie. Na aparacie osadza się wilgoć.

Tyle, że w zimie aparat wkładam do torby przed powrotem do mieszkania a w domu jest raczej suche powietrze (kaloryfery).

Jak zrobisz numer z lodówką to po pierwsze w lecie jest większa wilgoć a po drugie chyba go wyjąłeś z pokrowca, żeby podłączyć? ;)

 

A tak na poważnie: niezły test. To jest crop, czy resize? Pytam, bo nie widzę żadnego glow'a od elektroniki...

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... zima to jednak nie lodówka ;)

Ja np. nie ryzykowałbym, bo po wyjęciu mamy taki efekt jak przy wejściu do mieszkania w zimie. Na aparacie osadza się wilgoć.

Tyle, że w zimie aparat wkładam do torby przed powrotem do mieszkania a w domu jest raczej suche powietrze (kaloryfery).

Jak zrobisz numer z lodówką to po pierwsze w lecie jest większa wilgoć a po drugie chyba go wyjąłeś z pokrowca, żeby podłączyć? ;)

 

A tak na poważnie: niezły test. To jest crop, czy resize? Pytam, bo nie widzę żadnego glow'a od elektroniki...

 

Aparat był w pokrowcu, ale miał podpięty wężyk spustowy, który wystawał z pokrowca.

A po teście leżał sobie nie używany 14 godzin.

A w zimie miałem raz taką wilgoć, że wszystko co było czarne robiło się białe od szronu ;)

 

To są cropy bez resizu, żeby pokazać gęstość hot pixeli. AmpGlow jest wielki, poniżej cropy z narożnika.

 

10min__04_iso1600_rog.jpg 10min__22_iso1600_rog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.