Skocz do zawartości

M8


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądałem sobie okolice Jowisza i przypomniała mi się fajna emka. Strzeliłem ją nawet z balkonu ale była tak nisko że wyszła z tego delikatnie mówiąc lipa.

 

Dlatego postanowiłem ją zaatakować z południowej półkuli:

 

m8.jpg

 

LRBHa złożone w trochę nietypowy sposób. Falsce color proszę potraktować jak licentia poetica. :) Do tego strech logarytmiczny, żeby wydobyć detale zarówno w środku jak i na brzegach.

 

Strzelane z GRAS12:

# Telescope: Tak Sky FSQ 106 ED - FL 530mm @ f/5

# Design: Petzval Apochromat Astrograph

# Externally Guided

# Camera: SBIG STL-11000M - ABG

# FOV Arc mins: 155.8 x 233.7

# Resolution (Arc secs/pixels): 3.5

# Pixel Array: 4008 x 2672

# Megapixels: 11

# Pixel Size: 9um

 

p.s. Jeżeli ktoś ma jasny CRT to na brzegach może być widać posteryzację, bo ustawiałem na dość ciemnym LCD :/

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Strzelane z GRAS12:

...

ot dylemat, czy można dodać do konkursu, czy nie? :rolleyes:

a fota wyśmienita, walory artystyczne oddanej palety barw czysta przyjemność :)

wspaniale to wszystko wygląda, ale...

no właśnie, ale ta "trawa"

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem sobie to tego zdjecia M8 Mariusza.

 

Czy mi sie wydaje czy tam widac pojechanie w dol ( wystepuje na wszystkich gwiazdkach). Ufff jak to jest mozliwe w sprzecie tej klasy i przy ogniskowej raptem 530. Zobacz moze przy skladaniu cos dziwnego sie stalo.... lepiej dac sobie spokój z taka jedna klatka, jesli to jej wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna tonacja kolorów ale moim zdaniem przy matrycy o tej rozdzielczości i optyce tej klasy gwiazdy powinny być jak szpileczki a są wieksze niż u mnie z Taira :) Domyślam się, że niełatwo jest ustawić ostrość na sprzęcie tysiące km dalej :)

 

P.S. Optyka to Takahashi Sky czy Takahashi FSQ? :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma się pełnej kontroli nad sprzętem. Focus to autofocus, więc różnie bywa. Do tego dochodzą filtry itd. Guding był niby na poziomie <1 cały czas. Z tego co widzę to większość suubklatek jest pojechana, nie tylko jedna :(. Może zmieniły się warunki w międzyczasie? Zobaczę czy da się wyselekcjonować.

 

EDIT: Okazało się, że mam jeszcze materiał z tego samego kawałka nieba z innego dnia tylko bez Ha i tam jest wszystko OK. Ponieważ Ha szło w bin 2x2 więc pojechania nie widać to mogę też spróbować zamienić kanały LRB i złożyć od nowa :)

 

Co do optyki to raz podają SKY a raz FSQ więc już sam się pogubiłem... Chyba jednak FSQ bo tak jest w większej ilości miejsc.

 

BTW: widzieliście zajawki nowego FSQ 85? Tzw. Baby Q? W preorderze jest za 3K USD. Wygląda ciekawie. Piszą, że ta sama jakość co w tej stoszóstce.

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do optyki to raz podają SKY a raz FSQ więc już sam się pogubiłem... Chyba jednak FSQ bo tak jest w większej ilości miejsc.

 

Nie no Sky90 to by chyba raczej tam nie wsadzali, nie ta klasa sprzętowa :)

 

BTW: widzieliście zajawki nowego FSQ 85? Tzw. Baby Q? W preorderze jest za 3K USD. Wygląda ciekawie. Piszą, że ta sama jakość co w tej stoszóstce.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...1055&hl=fsq

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.