Skocz do zawartości

Droga Mleczna na szeroko


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

>Jeśli możesz, to pokaż tą obrobioną fotę dobrze? Ciekaw jestem jak to wygląda....

Sam w sumie jestem ciekaw jak w jakimś tam stopniu zniwelować wpływ horyzontu. Ma ktoś jakieś metody na takie rzeczy? Co do Twojego zdjęcia. IMHO dzięki podbiciu kontrastu między górą a dołem, zdjęcie robi się mniej mdłe. Aczkolwiek zawsze coś się traci po drodze.

Bez_nazwy_1.jpg

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś na forum robił coś takiego poprzez zdjęcie gradientu, ale to już wyższa szkoła jazdy. Teraz patrząc na tą obrobioną wersję mojej Drogi Mlecznej mam skojarzenie, jakby to było zdjęcie z analoga- taki klimat jakiś kliszowy- ten szum wygląda trochę jak ziarno.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli możesz, to pokaż tą obrobioną fotę dobrze? Ciekaw jestem jak to wygląda....

Sam w sumie jestem ciekaw jak w jakimś tam stopniu zniwelować wpływ horyzontu. Ma ktoś jakieś metody na takie rzeczy? Co do Twojego zdjęcia. IMHO dzięki podbiciu kontrastu między górą a dołem, zdjęcie robi się mniej mdłe. Aczkolwiek zawsze coś się traci po drodze.

post-4012-1218697476_thumb.jpg

 

Nie wiem, czy o taki efekt chodzi szanownym kolegom i pewnie mieliście na myśli "metody" w trakcie wykonywania zdjęcia, a nie już po... Mimo wszystko postanowiłem pokazać.

Oczywiście można to zrobić milion razy lepiej i dokładniej, bo to mi zajęło 2 minuty z zegarkiem w ręku...

Mimo wszystko wolę oryginalną wersję : )))

milkyway_grad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pojedyncza ekspozycja 60s na ISO 1250, Nikon D300 + Sigma 10/2.8 fisheye, crop 80%.

Świetne, takie szerokie kąty są najlepsze. :)

 

(...)

40 sek. ekspozycja. Obiektyw 17 mm...

O kurde, ale tam musi być ciemne niebo. :blink:

 

(...)

Jak już wszyscy to wszyscy... Moje dwie Drogi Mleczne- jedna z 18, druga z 35 mm. Zawsze coś, nawet na drugim widać trochę mgławiczek oraz M6 i M7. Chociaż do pięt nawet tym waszym nie dorasta...

Mi się podobają.

 

Droga Mleczna od Łabędzia, po Tarczę Sobieskiego:

drogamlecznabn7.jpg

 

Canon EOS 350D

Canon EF-S 18-55mm (KIT) @18mm f/4

7 minut, ISO800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pożegnanie z letnią Drogą Mleczną, tym razem pod czarnym bieszczadzkim niebem. Przejrzystość powietrza wczoraj nie była zachwycająca, ale wystarczyła, żeby zerkaniem dostrzec przeciwblask!

 

Pojedyncza ekspozycja 60s na ISO 2500, Nikon D300 + Sigma 10/2.8. To pewnie max ile można wycisnąć z nieruchomego aparatu.

 

DSC_0033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.