Skocz do zawartości

Droga Mleczna na szeroko


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem dzisiaj w góry fotografować Perseidy. Na wysokości 750m npm Droga Mleczna wydawała się być na wyciągnięcie ręki, mimo pewnego zaświetlenia nad horyzontem. Postanowiłem zamieścić zdjęcie, bo chyba nawet ładnie wyszło.

 

Pojedyncza ekspozycja 60s na ISO 1250, Nikon D300 + Sigma 10/2.8 fisheye, crop 80%.

 

DSC_8290_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, chciałbym mieć taki horyzont, u mnie tylko góry od południa. :D

Nie no, kondolencje ;)

 

Na jakiej przysłonie robiłeś?

Na 2.8. Ta Sigma bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, nawet mimo pozytywnych opinii, jakie czytałem wcześniej w necie. Na pełnej dziurze na skraju pola widzenia aberracja chromatyczna i koma są korygowane niemal idealnie. To obecnie chyba najlepszy fisheye na rynku.

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie zdjęcia. Dołączę się do wątku i wrzucę swoją ostatnią mleczną z trochę innego miejsca na ziemi. Wrzucam małe, bo ustawiłem ISO1600 i szum jest nie do przyjęcia. Nie mam czasu poskładać tych klatek, a mam ze 30. Rotacja jest ogromna więc to już naprawdę rzeźnia, żeby coś takiego złożyć. Może kiedyś.

 

Zdjęcie pokazuje +/- jak to wyglądało live. Nawet moja żona powiedziała - masakra ;)

 

40 sek. ekspozycja. Obiektyw 17 mm...

milkyway.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim to kraju :szczerbaty: ?? A z resztą nie ważne zdjęcie jest przepiękne :notworthy::notworthy:

Ponad 20 stopni na płd. - Maskareny, a to zdjęcie to konkretnie Mauritius, albo na 10% Rodrigues. Już mi się mieszają te zdjęcia. Ale chyba jednak Mauritius. Na południe praktycznie ZERO LP - dalej już tylko Andatrktyda (jakiś 5 tys. km) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu poskładać tych klatek, a mam ze 30. Rotacja jest ogromna więc to już naprawdę rzeźnia, żeby coś takiego złożyć.

 

DSS mimo ze prościutki to domyślnie i automatycznie radzi sobie z rotacją. Składałem nim fotki ze zwykłego statywu.I było GIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSS mimo ze prościutki to domyślnie i automatycznie radzi sobie z rotacją. Składałem nim fotki ze zwykłego statywu.I było GIT.

Rotacja sama w sobie nie jest problemem. Przy tak szerokim kącie dochodzi jeszcze dystorsja, która wymaga mapowania nieba (na współrzędne) żeby coś takiego złóżyć. Iris to potrafi zrobić, ale wymaga czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja sama w sobie nie jest problemem. Przy tak szerokim kącie dochodzi jeszcze dystorsja, która wymaga mapowania nieba (na współrzędne) żeby coś takiego złóżyć. Iris to potrafi zrobić, ale wymaga czasu.

A rozumiem! Próbowałem kiedyś zestackować fotki z założoną nasadką fisch eye. Dystorsja zwiazana z brzegiem obrazu składała sie z ugięciem światła nisko nad horyzontem . Słowem katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciągle zastanawia mnie, jak w przypadku robienia zdjec cyfrowka mozna zniwelowac "szum" na zdjęciach.

Mam Olimpusa E510 i naświetlałem niebo nocne wiele razy a za każdym razem byl ten nieznośny szum na zdjęciach, natomiast na waszych nie widze go wogole. Zdradźcie mi ta "tajemnice" :D Dodam że najdłużej nadświetlem zdjęcie przez 6 sekund i wyraźnie szum był większy niż przy krótszych czasach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciągle zastanawia mnie, jak w przypadku robienia zdjec cyfrowka mozna zniwelowac "szum" na zdjęciach.

Mam Olimpusa E510 i naświetlałem niebo nocne wiele razy a za każdym razem byl ten nieznośny szum na zdjęciach, natomiast na waszych nie widze go wogole. Zdradźcie mi ta "tajemnice" :D Dodam że najdłużej nadświetlem zdjęcie przez 6 sekund i wyraźnie szum był większy niż przy krótszych czasach .

A czytanie boli?

Kurde tysiace razy było o technikach astrofoto. Na każdym forum .Wymaglowane w nieskończoność. Weź i poszukaj o stakowaniu zdjeć.

6 s to mało , bardzo mało w astrofoto. I mówisz że szumi? Jestem ciekawy jak to szumi. Mógłbyś zrobić fotke( z zamknietym pokrywka obiektywem) na czasie B i czasie naświetlania powiedzmy 150s na Iso 800 ? Chciałbym porównać do canonowskich dark framów.

Edytowane przez noxili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narwik, fajna fota, trochę szkoda że ten satelita tam leciał... No i szkoda, że nie zszedłeś troche niżej, bo tam jest dopiero pięknie.

 

A, i fajnie wygląda Wieszak na tym zdjęciu :)

 

Jak już wszyscy to wszyscy... Moje dwie Drogi Mleczne- jedna z 18, druga z 35 mm. Zawsze coś, nawet na drugim widać trochę mgławiczek oraz M6 i M7. Chociaż do pięt nawet tym waszym nie dorasta...

th_Mleczna-2.jpg th_mleczna_z_tifa.jpg

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiem, że byłoby lepiej jakby to był jakiś Iridium. Ale taka krecha i tak mi się podoba : ) Niżej skadrować już się nie dało, z powodu drzewa. Teraz żałuję, że nie zrobiłem tak z tuzina ujęć, tylko jedno. No trudno.

W Twojej focie pobawiłem się krzywą i wygląda to całkiem całkiem, zwłaszcza jak się podbije kontrast. Szkoda tylko że mamy u nas w kraju taki gradientowy horyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.