Skocz do zawartości

Pancolar 50/1.8


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektyw firmy Zeiss (legendarna Zebra), szkła czyste - idealnie ostrzy. Światłosiła 1.8 pozwala wykonywać zdjęcia w słabo oświetlonych pomieszczeniach bez lampy błyskowej. Sprzedaję, bo jednak nie będę robił szerokich ujęć, po prostu to nie dla mnie. Uważam jednak, że obiektyw ma potencjał i z przerobionym Canonem pod ciemnym niebem zdjęcia będą śliczne :)

 

W zestawie oferuję przejściówkę M42/Canon, nie posiadam jednak zatyczki od strony obiektywu, od strony aparatu jest.

 

Cena 180,- wraz z przesyłką.

 

540ba0d9ce8acdf7.jpg

 

Przykładowa fotka wykonana tym obiektywem:

 

http://astroexportrt.pl/index.php?module=Pho...mp;id_photo=516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetny obiektyw sprzed dwudziestu lat. Wtedy o nim marzylem.

Polecam Pancolara miłośnikom "ręcznego" fotografowania.

 

Teraz go mam - nie wiedzieć czemu - nie używam.

 

Nabywcy życzę wielu udanych zdjęć.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obiektyw , który stosowałem do astrofoto i uważam, że tutaj się świetnie spisuje, a kupiłem go nie dwadzieścia lat temu tylko jakiś miesiąc temu. Dlaczego sprzedaję napisałem już wcześniej.

 

Jeżeli masz nowoczesny obiektyw ostrzący z automatu na gwiazdki to pokaż zdjęcia.

 

I przestań mi panie Cygnus wypisywać impertyneckie uwagi na PW.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek miałeś zapodać jakąś fotę nieba w 100% albo chociaż 4 narożniki w skali 1:1 złączone do kupy co by pole ocenić.

Jak chcesz to podeślę Ci obiektyw i sam sobie go przetestujesz powiedzmy, że z miesiąc.

 

Ja go nie używam, myślałem że szerokie pola mnie wciągną, ale jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moglbys mi przeslac jakies zdjecia nieba robione tym aparacikiem, bhylbym bardzo wdzieczny. Jestem poczatkujacy i sie zastanawiam czy w polaczeniu z canonem 300D da dobre efekty w astrofoto ( i nie tylko ) prosilbym o odpowiedz i te zdjecia na maila ( konrad-14@tlen.pl) pozdrawiam Konrad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obiektyw , który stosowałem do astrofoto i uważam, że tutaj się świetnie spisuje (...)

Ja go nie używam, myślałem że szerokie pola mnie wciągną, ale jednak nie (...) a kupiłem go nie dwadzieścia lat temu tylko jakiś miesiąc temu

 

Zdjęć zatem nie będzie, chociaż w astrofoto był stosowany i spisuje się świetnie... :mellow:

 

Tydzień temu kupiłem sześcioletni motocykl. Nówka! ;)

 

Konradzie!

To obiektyw, który ani się nie sprzęgnie z elektroniką pomiaru światła Canona, ani nie ma autofocusa, zaś ostrzenie ręczne przy matówce, która nie ma lupy nastawczej ani mikrorastra jest bardzo trudne (rzekłbym - niemożliwe do dokładnego wykonania). Nawet przysłona nie przymknie się samoczynnie do nastawionej wartości po naciśnięciu spustu. Wszystko będziesz musiał nastawić ręcznie.

Tak więc ten obiektyw nie za bardzo nada się do fotografii innej, niż specjalne jej dziedziny, np. astrofoto, fotografia mikroskopowa itp.

Optycznie jest to dobra konstrukcja i wykonanie.

 

Napisałem o tym w privie, zostało to publicznie nazwane bardzo impertynenckim.

Aha, dodałem tam, że 80 funtów kosztuje znakomity canonowski standard 50 mm f:1.8. To było chyba najbardziej impertynenckie.

 

WSZYSTKO NA PUBLIC, żeby każdy kto czyta mógł moją znaną impertynencję ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć zatem nie będzie, chociaż w astrofoto był stosowany i spisuje się świetnie... :mellow:

 

Tydzień temu kupiłem sześcioletni motocykl. Nówka! ;)

 

Konradzie!

To obiektyw, który ani się nie sprzęgnie z elektroniką pomiaru światła Canona, ani nie ma autofocusa, zaś ostrzenie ręczne przy matówce, która nie ma lupy nastawczej ani mikrorastra jest bardzo trudne (rzekłbym - niemożliwe do dokładnego wykonania). Nawet przysłona nie przymknie się samoczynnie do nastawionej wartości po naciśnięciu spustu. Wszystko będziesz musiał nastawić ręcznie.

Tak więc ten obiektyw nie za bardzo nada się do fotografii innej, niż specjalne jej dziedziny, np. astrofoto, fotografia mikroskopowa itp.

Optycznie jest to dobra konstrukcja i wykonanie.

 

Napisałem o tym w privie, zostało to publicznie nazwane bardzo impertynenckim.

Aha, dodałem tam, że 80 funtów kosztuje znakomity canonowski standard 50 mm f:1.8. To było chyba najbardziej impertynenckie.

 

WSZYSTKO NA PUBLIC, żeby każdy kto czyta mógł moją znaną impertynencję ocenić.

 

Pokaż mi zdjęcie gwiazd zrobione automatem, który sobie sam łapie ostrość na gwiazdy.

Fotografując gwiazdy stosujemy niestety obiektywy manualne. ew. angażujemy robofocus. Cygnusie Ty naprawdę nie masz pojęcia co wypisujesz, ale trudno, ten typ widocznie tak ma.

 

Cenę Pancolara wraz z przejściówką M42/Canon i wysyłką na Astromaniaku obniżyłem do 130- jakieś dwa tygodnie temu. Zatem czynię to również tutaj. Myślę, że to dobra cena, bo ja za obiektyw dałem 150,- przejściówkę kupiłem za 35,- i to była moja cena wyjściowa. No cóż Cygnus podjął krucjatę, żeby zdemaskować moją naiwność. Wydało się przepłaciłem ;) i teraz cena spadła.

 

Zdjęcie z tego obiektywu wygląda tak:

Z montażu przy mocnym LP:

amjpggw1.jpg

 

 

ze statywu - Kudłacze:

 

kudaczemlecznaju7.jpg

 

.ps. a tak na marginesie należę do nie tak małej liczby tych dziwnych ludzi, którzy sporo zdjęć Canonem wykonuje przy pomocy funkcji MF + M pozostałe ustawienia manualne ;)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce mi się kraje na widok tego obiektywu... niestety mam Nikona, a po przejściówce z soczewką, to już nie będzie ten obiektyw, a bez soczewki nie będę miał ostrości w nieskończoność ;/ . Cóż, to jedna z najbardziej klasycznych 50-tek i pełny szacuneczek dla tego szkiełka...

 

Spróbuj pchnąć na allegro... na pewno znajdziesz chętnych po lepszej cenie. To bardzo przyzwoite szkiełko dla każdego miłośnika manual'a.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo przyzwoite szkiełko dla każdego miłośnika manual'a.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Wiesz dlatego szkoda mi go na allegro.

Jestem pewny, że komuś się przyda do astrofotografii i to tylko kwestia czasu, gdy znajdzie właściciela.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie, ostatnie pytania i sie decyduje :) WIec tak : czy obiektyw ten bedzie dobrze wspolpracowal z canonem 300D ( bedzie ostrzył nieskonczonosc ??? ) , jezeli jest to canon z wgranym oprogramowaniem od 10D to nie bedzie problemu ?? Noo i jaka ostateczna cena tego szkielka ?? Jak tylko przeczytam odpowiedzi na wyzej wymienione pytanka to mysle ze sprawa bedzie jasna ;) Pozderawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie, ostatnie pytania i sie decyduje :) WIec tak : czy obiektyw ten bedzie dobrze wspolpracowal z canonem 300D ( bedzie ostrzył nieskonczonosc ??? ) , jezeli jest to canon z wgranym oprogramowaniem od 10D to nie bedzie problemu ?? Noo i jaka ostateczna cena tego szkielka ?? Jak tylko przeczytam odpowiedzi na wyzej wymienione pytanka to mysle ze sprawa bedzie jasna ;) Pozderawiam

 

Masz tylko 9 postów, jeżeli znajdziesz kogoś z ogólnie znanych osób mogących potwierdzić Twoją tożsamość, to po prostu wyślę Ci obiektyw na próbę.

Resztę możemy omówić na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moglby poreczyc za mnie jeszcze drakos20 poniewaz kupowalem od niego aparacik :) Jestem tu w sumie nowy i nie mam zbyt wielu znajomosci, pewnie z czasem sie to zmieni :) Mam nadzieje ze sie jakos dogadamy ;) Jestem uczciwym astroforumowiczem. Reszta moze na priv ?? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie, ostatnie pytania i sie decyduje :) WIec tak : czy obiektyw ten bedzie dobrze wspolpracowal z canonem 300D ( bedzie ostrzył nieskonczonosc ??? ) , jezeli jest to canon z wgranym oprogramowaniem od 10D to nie bedzie problemu ?? Noo i jaka ostateczna cena tego szkielka ?? Jak tylko przeczytam odpowiedzi na wyzej wymienione pytanka to mysle ze sprawa bedzie jasna ;) Pozderawiam

 

To że Canon ma zmienione oprogramowanie nie ma znaczenia.

99% obiektywów na M42 bez problemu ostrzy na nieskończoność z Canonem i ten też pewnie będzie.

Cygnusie nie masz racji.

Do astrofoto i tak nie ma sensu używać automatyki, lupek i rastrów na matówce.

Takimi obiektywami świetnie się fotografuje w zwykłych dziennych warunkach.

Jakością optyczną często biją na głowę plastikowe autofocusy za grubą kasę.

Po dodaniu przejściówki z potwierdzeniem ostrości fotografowanie praktycznie się nie różni od takiego z obiektywem dedykowanym w trybie mamual.

Jak ktoś chce żeby aparat robił wszystko za fotografa to kupuje kompaktową małpkę i ma z bańki.

Naciska i ma gotowe.

Każdy początkujący powinien mieć taki obiektyw.

Jak opanuje robienie nim zdjęć , wtedy może powiedzieć że wie na czym polega robienie zdjęcia.

Pisanie w poście człowieka, który chce sprzedać manualny obiektyw o automatyce co sama robi zdjęcia jest bez sensu i nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.