Skocz do zawartości

Jesienna Walentynka


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Śladami Adama_J zaczynam mój rozdział pod tytułem fotka na jesień ... wybór padł na dublet Serce + Dusza, które zamierzam dopracować troche lepiej niż to zwykle robiłem.

Na dobry początek naświetliłem 23 sztuki Serca .... ED80 @ F5.6, UHC, 350D mod, posadzone na EM200, ISO 800.

Wersja z dzis to w zasadzie czysty stack z marnymi jeszcze flatami, 10 biasów i tylko 3 darki.... 5 rano co by zobaczyc tylko czy jest wogóle sens inwestować w to czas. Na lepszą obróbkę trzeba będzie poczekać na czasy " z większą ilością wolnego czasu".

Na razie "ikonka".

 

serce_0XXL300.jpg

 

W planach :

1. Doświetlenie drugiej sesji 600s-900s do serca

2. Naświetlenie Duszy z UHC i złozenie z Sercem do "panoramy"

3. Doświetlenie do obu RGB czyli bez filtra UHC co by kolor gwiazd sie pojawił.

 

Generalnie Serce jest tematem trudnym dla Canona, ale do zrobienia, jestem dobrej myśli... Mało tu jest OIII i jak dla Canona to nie ma co sie w to bawic... tylko czerwone pixele w kontekście Ha.

Więcej fotek tego fajnego i bardzo "seksualnego a nawet perwersyjnego :P " obiektu : http://images.google.com/images?um=1&h...a=N&ndsp=21

 

Generalnie wnioski po ostatnich kilku miesiacach zabawy:

1. Z moim LP zabawa w pełne naświetlanie "RGB" nie ma sensu ... po prostu nie ma... jedyne sensowne czasy to jakieś 240s na ISO 800 a raczej ISO400 i to tylko do koloru gwiazd.

2. Z UHC i Canonem mod nie ma sensu schodzić poniżej 600s ...

3. Przy czasach 600s szumy są na tyle duze, ze trzeba conajmniej 20 sztuk, zeby coś z tego wyciągnać.

4. Flaty to absolutna podstawa i im muszę poświęcić teraz najwięcej uwagi.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze podać z jakimi czasami robiłeś te 23 klatki? To dosyć ciężki obiekt do focenia, szczególnie jak się ma słabszy montaż, ale Ty możesz jechać ile chcesz na em200. jak dal mnie to wyszło naprawdę fajnie. Jedyne czego jeszcze bym sobie zażyczył to fotki nie tak bardzo zmniejszonej.

 

Pozdr, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowsza wersja obróbki ... z tego materiału ciężko będzie dużo więcej wycisnąć więc chyba sobie daruje męczenie go a skupie się na naświetleniu klatek 900s ...

Szum jest tak duży, że nie bardzo da się pokazać fotkę w większej rozdzielczości, choć jakość gwiazdek na to pozwala ( na LCD szum jest już za duży, na CRT jest jeszcze OK )

 

serce_0XXL300_flat_copy.jpg

 

W materii różowych gwiazdek - tak raczej musi być... UHC totalnie niszczy ich kolor i troche trzeba je tymczasowo traktować jako monochromatyczne.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.