Skocz do zawartości

Idzie zima :)


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

To dwie klatki ktore zrobilem na zakonczenie przedwczorajszej sesji. Nad ranem te obiekty sa już wysoko na południu B)

 

Fakt, jak ide rano do pracy to widzę Oriona wysoko. Marcin ty chyba nie wstajesz rano do roboty co? Zazdroszcze ilosci wolnego czasu, ja mam już dzisiaj drugą nockę niewykorzystaną.... :angry:

 

 

znakomite, ale może napisz czym fociłeś, że jest tak szeroki kadr

pozdrowienia

 

Zapewne FSQ106 ED z reduktorem w dodatku i Canon... prawda Marcin? :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie klatki ktore zrobilem na zakonczenie przedwczorajszej sesji. Nad ranem te obiekty sa już wysoko na południu B)

 

Na tym przykładzie widać jak wspaniałe masz warunki. Co ja mówię wspaniałe, rewelacyjne !!!! Tam gdzie mnie ze złożeniu kilkunastu zdjęć wychodzi gorsze zdjęcie Ty masz z pojedynczej klatki masz lepsze.

 

Dlatego warto zainwestować w jedno w to gdzie budujemy dom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym przykładzie widać jak wspaniałe masz warunki. Co ja mówię wspaniałe, rewelacyjne !!!! Tam gdzie mnie ze złożeniu kilkunastu zdjęć wychodzi gorsze zdjęcie Ty masz z pojedynczej klatki masz lepsze.

 

Dlatego warto zainwestować w jedno w to gdzie budujemy dom ;)

 

 

Jarek poczekaj na informację o sprzęcie z tymi podejrzeniami - jeśli mam rację to światłosiła układu wynosiła f/3.6 a to bardzo dużo. Pewnie się okaże, że w ogóle nie trafiłem z tym refraktorem :) A może fota robiona była w Bieszczadach (choć wątpię)? Generalnie Marcin taka prośba o zamieszczanie jakichś informacji o zdjęciu, sprzecie itp...

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak ide rano do pracy to widzę Oriona wysoko. Marcin ty chyba nie wstajesz rano do roboty co? Zazdroszcze ilosci wolnego czasu, ja mam już dzisiaj drugą nockę niewykorzystaną.... :angry:

 

Zapewne FSQ106 ED z reduktorem w dodatku i Canon... prawda Marcin? :)

 

Ba, wstaje i to codziennie - focenie kosztuje mnie trochę zdrowia niestety <_<

Ilość wolnego czasu wypada mi mierzyć w wartościach ujemnych - nie mam ani sekundy.

 

Nie no dajcie mi pokazac jakies sensowny wynik z tego zestawu to go opisze szczegółowo - na razie to była wolna impresja o poranku.

 

Qba spokojnie pofocisz sobie do woli na emeryturze :lol:

 

Ze stacjonarnym astrodomekiem tak - boje się ze emerytura wcale nie bedzie dobrze służyć mobilnemu zestawowi ( a jakie bedziemy mieli niebo za 30 lat ???)

 

Fotki ładne, strach pomyśleć co wyjdzie na finalnym materiale. Czemu nie focisz XCM??

 

XCM ma inne zastosowanie ale na razie dopracowuje szczegoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacjonarnym astrodomekiem tak - boje się ze emerytura wcale nie bedzie dobrze służyć mobilnemu zestawowi ( a jakie bedziemy mieli niebo za 30 lat ???)

 

No właśnie, a jakie za 40 lat??? :)

 

Marcin ale przyznaj się, FSQ106? :) Jeśli tak to szczerze zazdroszcze, świetny sprzęt.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.