Jump to content

goraczka


CDev
 Share

Recommended Posts

haha

faktycznie

nie zauważyłem tego

mówią ze bracia U mają smykałkę do interesów, no niewiem. Albo jej nie mają, bo mogliby zrobić to za opłatą, bo jakiś taki zupełnie poczatkujący nierozeznany w optyce niesłuchajacy głosu prawdy (tj. forum 8) ) oszalałby, jakby zobaczył 1000x i by dał na to wszystka kasę, albo chcą się wyzbyć starych szajskich okularów, coś, co przypomiuna Plossla.

 

ale to bije wszystkie rekordy:

 

Uwaga !!! Nowe modele teleskopów w ofercie

 

Od 1 listopada w ofercie naszej firmy pojawiš się nowe modele teleskopów:      Newton 120/900  na trójnożnym statywie dostępny już od 1090 zł oraz Newton 150/800  w cenie od 1490 zł. Szukasz dobrego sprzętu obserwacyjnego w korzystnej cenie, nie czekaj, zamów !!!

 

[/b]

 

Ciekawe jest to od...... czyżby znaczyło, że 1090 samo lustrko??:)

Link to comment
Share on other sites

Na co Jacku nakleiłeś tą żółta naklejkę ? Na Soligora czy może nawet na Optisan'a czy coś podobnego z Tajwanu ?

 

Te parametry też popraw. Model 150/800 to na pewno 150/750. Skąd ta zdonlość rozdzielcza, skąd masz dane o typu szkła, dokładności ? Długość tubusa 6551 mm też jest extra. Powinno byc 66 cm. Ciekawe co robisz z okularami PL.

 

Moje ostatnie pytanie jest najciekawsze. Jak się rozciąga zwierciadła ze 114 mm do 120 mm. ? :shock: i po co zmieniłeś wyciąg z 31,7 na 30 mm w mniejszym modelu (typ ściskania ?)

 

Masa błędów świadczy o kopiowaniu wielu danych z innych źródeł. Szkoda tylko, że nie dodajesz płyty AstroCD :)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

"Kieszonkowy teleskop systemu Cassegraina przeznaczony dla tych miłośników astronomii, którym zależy na niewielkich wymiarach oraz możliwości przemieszania się z teleskopem. Przy swej niewielkiej długości 25 cm oferuje użytkownikowi 1 metrową ogniskową i 10 centymetrowe zwierciadło główne!!! Daje to nam możliwość obserwacji obiektów do 12 wielkości gwiazdowej, czyli 8 planet Układu Słonecznego wraz z wieloma księżycami, mgławic, galaktyk, gromad otwartych i kulistych."

 

Jakis komentarz??? :D:D:):):) :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Wsio się zgadza konstrukcja obiektywu MTO 1000 (Maksutow) jest dokładnie taka jak w opisie. Z 12mag to przesada z Planetami prawie OK. 5 Planet jest widocznych nieuzbrojonym okiem. Aby zobaczyć Neptuna i Urana potrzeba byle lornetki. Pluton to juz wyższa szkoła jazdy. Jakie musi być min wielkie lustro (w Polskich warunkach) to nie wiem wiem tylko, że za pomocą 250mm SCT nie widzę Plutona. 200mm jasnym Newtonem też nie widziałem.

 

Tak więc ten teleskop kieszonkowy braci U to po prostu przemalowany rosyjski MTO.

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata temu chciałem kupić jakis sprzęt do obserwacji nieba i kolega od dawna miłośnik "Wiedzy i Życia" (tam od lat ogłasza sie Pan Jacek) powiedział mi żebym zobaczył ofertę "Uniwersała". Wszedłem na ich stronę i to co mnie od razu uderzyło i zniechęciło, to mówiąc delikatnie jej wyjątkowa niestaranność i mętne informacje o sprzęcie. Potem na Forum moje odczucia się potwierdziły. Sporo z wiadomości wyczytanych na Forum przekazałem koledze, ku przestrodze i żeby wiedział co polecał (nieświadomie) innym.

Pozdrawiam, Jacek R

Link to comment
Share on other sites

Guest Benedykt

Witam !

 

Looknąłem na stronkę :

http://www.teleskopy.astronomia.pl/N150_800.htm

i normalnie mnie ścięło. :shock: :shock: :shock:

 

Skąd ja znam taki sprzęt (wprawdzie o innych nieco parametrach), no ale jaby nie ta żółć i naklejka, to wypisz wymaluj ... :mrgreen:

 

A tak poważnie - to uważam, że firma U zaczyna iść w dobrym kierunku. Ta ich oferta świadczy o tym, że przyznają się do tego, że nie potrafią sami wyprodukować teleskopu.

 

Szkoda tylko, że pójście po rozum do głowy trwało 10 lat i było okupione eksperymentowaniem na nabywcach.

 

Cóż, lepiej późno niż wcale ....

Link to comment
Share on other sites

Guest Benedykt
Cóż Benedykcie drogi

według mnie nie skończy się odczucie trwogi

bo bracia wykonujący lustra i matryce

pozostawili rozum w sąsiedniej galaktyce!!!!!!

 

CDev, czuję się być zaszczycony - jeszcze nigdy moja wypowiedź nie stała się natchnieniem poetyckim. :Kwiatek::notworthy:

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
Guest cygnus
zastosowanie soczewek Barlowa  75x,100x, 150x, 200x, 400x, 600x*,1000x*  

UWAGA!!!!

"* - powiększenia dodawane na życzenie klienta GRATIS"

 

:D  :D  :D

 

Pastwicie się nad tymi LIPNYMI krotnościami.

Te liczby są zupełnie z sufitu.

Barlow to goła soczewka achromat. w płaskiej oprawie, wkręcona w jedną PRZEDŁUŻKĘ znajduje się w zbliżonej odległości od okularu jak "normalny" Barlow 2x Antares. Kolejne tulejki zwiększają powiększenie ale wcale nie po 10 razy. Przy czym przy wizualnej ocenie 3 tulejki są jeszcze do wytrzymania. Uwaga: przy obserwacji planet sens ma soczewka z jedną tulejką, druga i trzecia powiększają (nieco!) obraz ale nie przybywa szczegółów! Czwarta już wyraźnie psuje ostrość.

Jeśli już się pastwić - to proponuję nad LIPNYMI ZUPEŁNIE OPISAMI, nie odpowiadającymi stanowi faktycznemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.