Skocz do zawartości

goraczka


CDev

Rekomendowane odpowiedzi

Ale najlepsze jest TO: :D

http://www.teleskopy.astronomia.pl/N150_800.htm

 

zastosowanie soczewek Barlowa 75x,100x, 150x, 200x, 400x, 600x*,1000x*

 

UWAGA!!!!

 

"* - powiększenia dodawane na życzenie klienta GRATIS"

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

faktycznie

nie zauważyłem tego

mówią ze bracia U mają smykałkę do interesów, no niewiem. Albo jej nie mają, bo mogliby zrobić to za opłatą, bo jakiś taki zupełnie poczatkujący nierozeznany w optyce niesłuchajacy głosu prawdy (tj. forum 8) ) oszalałby, jakby zobaczył 1000x i by dał na to wszystka kasę, albo chcą się wyzbyć starych szajskich okularów, coś, co przypomiuna Plossla.

 

ale to bije wszystkie rekordy:

 

Uwaga !!! Nowe modele teleskopów w ofercie

 

Od 1 listopada w ofercie naszej firmy pojawiš się nowe modele teleskopów:      Newton 120/900  na trójnożnym statywie dostępny już od 1090 zł oraz Newton 150/800  w cenie od 1490 zł. Szukasz dobrego sprzętu obserwacyjnego w korzystnej cenie, nie czekaj, zamów !!!

 

[/b]

 

Ciekawe jest to od...... czyżby znaczyło, że 1090 samo lustrko??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Jacku nakleiłeś tą żółta naklejkę ? Na Soligora czy może nawet na Optisan'a czy coś podobnego z Tajwanu ?

 

Te parametry też popraw. Model 150/800 to na pewno 150/750. Skąd ta zdonlość rozdzielcza, skąd masz dane o typu szkła, dokładności ? Długość tubusa 6551 mm też jest extra. Powinno byc 66 cm. Ciekawe co robisz z okularami PL.

 

Moje ostatnie pytanie jest najciekawsze. Jak się rozciąga zwierciadła ze 114 mm do 120 mm. ? :shock: i po co zmieniłeś wyciąg z 31,7 na 30 mm w mniejszym modelu (typ ściskania ?)

 

Masa błędów świadczy o kopiowaniu wielu danych z innych źródeł. Szkoda tylko, że nie dodajesz płyty AstroCD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Kieszonkowy teleskop systemu Cassegraina przeznaczony dla tych miłośników astronomii, którym zależy na niewielkich wymiarach oraz możliwości przemieszania się z teleskopem. Przy swej niewielkiej długości 25 cm oferuje użytkownikowi 1 metrową ogniskową i 10 centymetrowe zwierciadło główne!!! Daje to nam możliwość obserwacji obiektów do 12 wielkości gwiazdowej, czyli 8 planet Układu Słonecznego wraz z wieloma księżycami, mgławic, galaktyk, gromad otwartych i kulistych."

 

Jakis komentarz??? :D:D:):):) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio się zgadza konstrukcja obiektywu MTO 1000 (Maksutow) jest dokładnie taka jak w opisie. Z 12mag to przesada z Planetami prawie OK. 5 Planet jest widocznych nieuzbrojonym okiem. Aby zobaczyć Neptuna i Urana potrzeba byle lornetki. Pluton to juz wyższa szkoła jazdy. Jakie musi być min wielkie lustro (w Polskich warunkach) to nie wiem wiem tylko, że za pomocą 250mm SCT nie widzę Plutona. 200mm jasnym Newtonem też nie widziałem.

 

Tak więc ten teleskop kieszonkowy braci U to po prostu przemalowany rosyjski MTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu chciałem kupić jakis sprzęt do obserwacji nieba i kolega od dawna miłośnik "Wiedzy i Życia" (tam od lat ogłasza sie Pan Jacek) powiedział mi żebym zobaczył ofertę "Uniwersała". Wszedłem na ich stronę i to co mnie od razu uderzyło i zniechęciło, to mówiąc delikatnie jej wyjątkowa niestaranność i mętne informacje o sprzęcie. Potem na Forum moje odczucia się potwierdziły. Sporo z wiadomości wyczytanych na Forum przekazałem koledze, ku przestrodze i żeby wiedział co polecał (nieświadomie) innym.

Pozdrawiam, Jacek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Looknąłem na stronkę :

http://www.teleskopy.astronomia.pl/N150_800.htm

i normalnie mnie ścięło. :shock: :shock: :shock:

 

Skąd ja znam taki sprzęt (wprawdzie o innych nieco parametrach), no ale jaby nie ta żółć i naklejka, to wypisz wymaluj ... :mrgreen:

 

A tak poważnie - to uważam, że firma U zaczyna iść w dobrym kierunku. Ta ich oferta świadczy o tym, że przyznają się do tego, że nie potrafią sami wyprodukować teleskopu.

 

Szkoda tylko, że pójście po rozum do głowy trwało 10 lat i było okupione eksperymentowaniem na nabywcach.

 

Cóż, lepiej późno niż wcale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Cóż Benedykcie drogi

według mnie nie skończy się odczucie trwogi

bo bracia wykonujący lustra i matryce

pozostawili rozum w sąsiedniej galaktyce!!!!!!

 

CDev, czuję się być zaszczycony - jeszcze nigdy moja wypowiedź nie stała się natchnieniem poetyckim. :Kwiatek::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
zastosowanie soczewek Barlowa  75x,100x, 150x, 200x, 400x, 600x*,1000x*  

UWAGA!!!!

"* - powiększenia dodawane na życzenie klienta GRATIS"

 

:D  :D  :D

 

Pastwicie się nad tymi LIPNYMI krotnościami.

Te liczby są zupełnie z sufitu.

Barlow to goła soczewka achromat. w płaskiej oprawie, wkręcona w jedną PRZEDŁUŻKĘ znajduje się w zbliżonej odległości od okularu jak "normalny" Barlow 2x Antares. Kolejne tulejki zwiększają powiększenie ale wcale nie po 10 razy. Przy czym przy wizualnej ocenie 3 tulejki są jeszcze do wytrzymania. Uwaga: przy obserwacji planet sens ma soczewka z jedną tulejką, druga i trzecia powiększają (nieco!) obraz ale nie przybywa szczegółów! Czwarta już wyraźnie psuje ostrość.

Jeśli już się pastwić - to proponuję nad LIPNYMI ZUPEŁNIE OPISAMI, nie odpowiadającymi stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.