Skocz do zawartości

Drugie podejście do obróbki M31


pashteth

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam żadnym specem nie jestem, wiec dużo wiecej wycisnąć nie potrafiłem. Ale mam takie uwagi:

- materiał faktycznie nie jest najlepszy ... po prostu mało tam jest tej galaktyki a to co jest jest na granicy szumu.

- trzeba by było zdjąć gradient i flata odjąć ...

- przy wyciąganiu materiału korzystać z krzywych a nie levelsów po to by nie zrobić z gwiazdek placków oraz by pozostawić ich naturalny kolor

- nie odszumiać całej fotki - wyjąć z odszumiania gwiazdki co zabija ich kolor ( robimy kopie obrazka,Filter> High pass, Image>Adjustments>Threshold i uzyskany obraz jako maska alpha )

- koloru tła ( nieba ) nie "zabijać" do poziomu totalnej czerni - poziom 5-10 w Levelsach wygląda chyba OK

- balans kolorów wg tutoriala Adama_J spawdza sie idealnie

- chyba miałem jakiegoś pomniejszonego tego TIFFa... na większej rozdzieloczości da sie lepiej odszumić

 

m31.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, znalazłem temat, looknałem w załacznik i juz sobie z marszu w głowie szykowałem (mniej wycinać tło, balans bieli... ) a potem dotarłmen do philipsowej wersji i stwierdziłem ze pozamiatane ;) Pashteth, trzymaj sie tego co napisał Filip, w szczeg. tego o nie dociskaniu tła.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pasztecie;)

 

Skoro uczymy się obróbki, dorzucam swoje wypociny, materiał z Jodłowa, niestety obiekt był jeszcze nisko nad horyzontem, prowadzenie bez guidingu.

 

tak więc:

EQ6

ED80+flattener

Canon 5D

t-60s(14 ekspozycji +darki)

iso 1600

 

M42.jpg

 

nie wiem jak z kolorami i jasnością, mam nowy-stary monitor, jeszcze nie skalibrowany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi, dam wam hasło i jedno zdanie naprowadzenia. Reszta powinna być jasna.

 

Zdanie naprowadzenia - M42 jest obiektem o bardzo duzej róznicy jasnosci. Jak chcemy nie miec przepalonego srodka trza dac krótkie czasy. Jak chcemy mieć lepszy detal ( w ogóle detal) w rejonach skrzydeł i dolnego łuku, trzeba czasy pociągnac. Albo rybki albo akwarium. Niekoniecznie. ;)

 

Hasło (klucz do rozwiązania problemu) - obróbka na warstwach (layers)

 

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi, dam wam hasło i jedno zdanie naprowadzenia. Reszta powinna być jasna.

 

Zdanie naprowadzenia - M42 jest obiektem o bardzo duzej róznicy jasnosci. Jak chcemy nie miec przepalonego srodka trza dac krótkie czasy. Jak chcemy mieć lepszy detal ( w ogóle detal) w rejonach skrzydeł i dolnego łuku, trzeba czasy pociągnac. Albo rybki albo akwarium. Niekoniecznie. ;)

 

Hasło (klucz do rozwiązania problemu) - obróbka na warstwach (layers)

 

Pozdrawiam. ;)

 

 

taa, kochany uncle Photoshop ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.