Skocz do zawartości

Cykl zagadek może łatwych II


Kuba J.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Mój cykl zagadek ze zdjęciami astro z Internetu cieszył się dość dużym powodzeniem. Więc wpadłem na pomysł, aby zorganizować II edycję. Być może z nagrodą... B)

 

Jesteście za? A może przeciw? Proponujecie zmiany? Prosiłbym o to, abyście tutaj podzielili się odczuciami i przy okazji zagłosowali w sondzie ;)

 

Przy okazji, jeżeli powstałaby druga edycja, to nie tylko przy pomocy zdjęć będziecie odgadywać obiekty ;).

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Po sondzie widzę, że większość (zapewne Ci, którzy brali już udział) chcą, abym rozpoczął nową serię.

 

Mówiłem o zmianach, jakie chciałem wprowadzić. Cóż, wypadałoby je teraz przedstawić.

 

1. Systematyczne (nie tak jak w przypadku I edycji) podawanie, sprawdzanie i pisanie poprawnych odpowiedzi. Jeżeli na przykład jakaś zagadka byłaby podana w piątek o 20.00 a czas byłby 3 dni, to odpowiedź podawałbym i laureatów w poniedziałek o 20.00

 

2. Zagadki opierałyby się nie tylko na samych zdjęciach. O co chodzi? Jeżeli jest to dział zagadek astro-foto, to za pomocą pewnych haseł prosiłbym uczestników o wskazanie prawidłowego zdjęcia. Byłyby na przykład 3 czy 4 fotki do wyboru.

 

3. Uczestnicy posiadaliby punkty za odpowiedzi. Mógłbym ustalić punktację, że na przykład za jedno ID katalogowe obiektu byłyby 2 pkt., za dwa 3 pkt. itd...

 

4. W każdej rundzie pojawiałoby się zdjęcie bonusowe. Trudne do odgadnięcia, ale za poprawną odpowiedź przyznawałbym "premię"

 

5. Byłoby pięć rund po więcej niż 2 pytania.

 

6. Jeżeli pozwolą mi na to fundusze, przewiduję nagrodę (ale nie, że zaraz jakiś Nagler czy coś :szczerbaty: ).

 

Chciałbym, abyście wypowiedzieli się na temat tychże zmian, ewentualnie zaproponowali zmianę czegoś. Bardzo by mi to pomogło.

 

Pozdrowienia ;)

 

PS. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom pierwszej edycji, za podjęcie się astro-fotograficznych wyzwań :)!

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :)

 

Ten ostatni tydzień nauki mam w szkole naprawdę ostry jeśli chodzi o zadania domowe i uczenie się, więc stwierdziłem iż II edycja rozpocznie się po Nowym Roku. Dlaczego? Ano dlatego, że przez przerwę świąteczną przygotuję wszystkie kolejki u siebie na komputerze tak, aby nie robić niczego na ostatnią chwilę. I też dlatego, że zapewne duża część z Was wyjeżdża do rodzin na święta i nie będziecie mogli wziąć udziału.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z powodu tego, że przygotowuję (wspólnie z Wimmerem) film-prezentację na temat walki z Light Pollution, Cykl Zagadek Może Łatwych zostanie przesunięty na czas bliżej nieokreślony. Maksymalnie do połowy lutego.

 

Przepraszam za niedogodności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tego, że przygotowuję (wspólnie z Wimmerem)...

 

:lol:

No patrz!

Wystarczy, że powiedziałem, że jak znajdę czas, na przykład na nocnej zmianie, to postaram się poszukac czegoś o LP... To już zostałem ożeniony z projektem jako jego współtwórca ;)

:D

 

P.S: Żartuję... postaram się pomóc

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.