Skocz do zawartości

Spotkanie z siostrami w woalkach...


mpp

Rekomendowane odpowiedzi

Widoczne golym okiem. Piękne w małych instrumentach. Tajemnicze i pociągające swym chłodnym niebieskim blaskiem...

plejady.jpg

 

ciemnego nieba

 

ps. wkrótce Plejady w pełnym wydaniu ;)

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pełna... Myślę, że całkiem ładnie się prezentuje. Gdzie szukać Plejad, tego nie napiszę ;) . Dodam, że na pewno nie w Japoni, co może sugerować używana na naszym forum inna tej gromady otwartej: "Subaru" .

plejadypelne02.jpg

 

ciemnego nieba i dobrego oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny rysunek...za każdym razem, jak widzę nowy szkic na tym forum, to dopada mnie pytanie...po co astrofoto? Dzięki astroszkicom, mam lepszy pogląd na to co mogę zobaczyć i jak w moim teleskopie...fajna sprawa.

Mpp jak to jest, że Ty widzisz te piękne gwiazdki z woalkami?? To niesamowite, może się teraz ośmieszę, ale nie wiem o co chodzi??

Na różnych zdjęciach w książkach, magazynach, plakatach widzę woalki i na Twym szkicu też, a w moim tleskopie ni w ząb...

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czasem widać więcej...

1) Warunki. Przejrzystość powietrza. Najlepiej, dla mnie widać to na przykładzie m33. Czasem, żadko, widzę w szukaczu. Czasem, często, ledwo co w okularze.

2) Filtry. Veil bez filtra UHC to jest wyzwanie. Z UHC widzę prawie zawsze.

3) Ciemnego niebo. Jak masz kłopoty, to wybieraj obiekty w zenicie. Tam zawsze jest lepiej.

4) Oko. Napisano już tyle, że nic nie dodam.

4a) Naucz się patrzeć. Patrz zerkaniem, lekko szturchaj teleskop, cofnij oko i przyłóż do okularu na powrót. Wstań, poruszaj się trochę. Masz czas!

5) Twoje nastawienie. Uwierz, że można. Uspokój się, nic cię nie goni. Jak nie dzisiaj, to jutro uda się. To jest zabawa, a nie wyscigi po karmę...

6) Mapy. Jak będziesz szukał galaktyk, to koniecznie wydrukuj sobie mapę. Jak nie masz drukarki, to przerysuj na kartkę.

 

dobrego oka

 

ps. Nie pisze nic o sprzęcie, bo są na swiecie ludzi, co widzieli m81 gołym okiem...

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czasem widać więcej...

1) Warunki. Przejrzystość powietrza. Najlepiej, dla mnie widać to na przykładzie m33. Czasem, żadko, widzę w szukaczu. Czasem, często, ledwo co w okularze.

2) Filtry. Veil bez filtra UHC to jest wyzwanie. Z UHC widzę prawie zawsze.

3) Ciemnego niebo. Jak masz kłopoty, to wybieraj obiekty w zenicie. Tam zawsze jest lepiej.

4) Oko. Napisano już tyle, że nic nie dodam.

4a) Naucz się patrzeć. Patrz zerkaniem, lekko szturchaj teleskop, cofnij oko i przyłóż do okularu na powrót. Wstań, poruszaj się trochę. Masz czas!

5) Twoje nastawienie. Uwierz, że można. Uspokój się, nic cię nie goni. Jak nie dzisiaj, to jutro uda się. To jest zabawa, a nie wyscigi po karmę...

6) Mapy. Jak będziesz szukał galaktyk, to koniecznie wydrukuj sobie mapę. Jak nie masz drukarki, to przerysuj na kartkę.

 

dobrego oka

 

 

 

No to zabieram się do roboty (zabawy)...w Święta ma być ładna pogoda, spojrzę jeszcze raz na plejady...

narazie i dzięki

 

ps. Nie pisze nic o sprzęcie, bo są na swiecie ludzi, co widzieli m81 gołym okiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.