Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

VRG - nie było w Zagłębiu tak źle - Babia z Sosnowca (Lenartowicza) prezentowała się popołudniu bardzo pięknie (chociaż ok 17.00 miała czapę z chmur),. Niestety moje obserwacje były pobieżne (z samochodu) i bez sprzętu foto.

Napisałem, że powyżej 80km nie było nic widać ;)

 

 

Czeladź, ok 18:

sk1.jpg

b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z Mikołowa wygląda obiecująco ale z Zagłębia jedynie Beskid Śląski wygląda póki co jakotako. Na tatry nie ma chyba dziś szans. Nawet Babiej nie widać.

 

Tatry było dzisiaj widać z górki na Środuli (zdjęcia dałem w innym wątku). Co ciekawe, Babia była wtedy ledwo widoczna. Najlepsza widoczność była w kierunku zachodnim, jednak w tym kierunku nie ma żadnych górek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzisiaj będzie jakaś szansa na Tatry z Sosnowca? Rano musiałem wcześnie do roboty iść i potem na konferencje do Krakowa. A z drogi nr. 94 góry było widać rewelacyjnie, od Dąbrowy Górniczej po Kraków gołym okiem śnieg na Babiej, z okolic Jerzmanowic bardzo ładnie stok w Myślenicach, tuż przed Krakowem nawet zarysy Tatr. Niestety w tej chwili widoczność jest już o wiele gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzisiaj będzie jakaś szansa na Tatry z Sosnowca? Rano musiałem wcześnie do roboty iść i potem na konferencje do Krakowa. A z drogi nr. 94 góry było widać rewelacyjnie, od Dąbrowy Górniczej po Kraków gołym okiem śnieg na Babiej, z okolic Jerzmanowic bardzo ładnie stok w Myślenicach, tuż przed Krakowem nawet zarysy Tatr. Niestety w tej chwili widoczność jest już o wiele gorsza.

 

Z Zagórza Beskidy przed ok 30 min piękne, Babia całkiem całkiem, Tatr nie wypatrywałem (bo obserwacja znów zza kierownicy)

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Korzystają wszyscy, to i każdy może dorzucić te pare złotych. :)

 

Wygenerowałem płatność na kwotę 10zł

https://ssl.dotpay.pl/?pid=7P21KP2L1WRUUDAJ8SS2TBVX2CZY9R64

 

Jak uzbiera się 200zł to wymienię kamerę na nową. W polu imie można podać nick z forum. Będę pisał kto wpłacił ;-P

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg, to Ty bogaty student jesteś jak masz 3 złote:szczerbaty:.

 

Popieram pomysł stworzenia zakładki, lub czegoś w stylu banera a'la "radio maryja (nr konta ect.)" na głównej stronie DO. Mogło by to przynieść efekt, bo pewnie sporo osób (i tych zamożniejszych również) odwiedza DO nie mając pojęcia o forum :Salut:.

Btw. czy myślał ktoś o współpracy z jakąś uczelnią, instytutem, ect.? w końcu działalność DO jest dosyć edukacyjno-badawcza i można spróbować drogi państwowej dotacji do naszego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość twmichal

Z Zagórza Beskidy przed ok 30 min piękne, Babia całkiem całkiem, Tatr nie wypatrywałem (bo obserwacja znów zza kierownicy)

 

Tatry było widać ledwo ledwo, ale w momencie kiedy widoczność w tamtym miejscu zaczęła sie polepszać jakiś (za przeproszeniem) s..syn podpalił trawę i nie widziałem nic prócz czarnych kłębów dymu. Co to za idiotyzm podpalać skrawek trawy i krzaczory w środku miasta? Tymbardziej że to chyba teren miasta a nie prywatny. Przedwczoraj już przyjechała straż i policja, ale to nic nie pomogło.

Najlepsza widoczność była w kierunku Jeseników i w tamtym kierunku dym nie leciał, ale Jeseników ze Środuli nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry było widać ledwo ledwo, ale w momencie kiedy widoczność w tamtym miejscu zaczęła sie polepszać jakiś (za przeproszeniem) s..syn podpalił trawę i nie widziałem nic prócz czarnych kłębów dymu. Co to za idiotyzm podpalać skrawek trawy i krzaczory w środku miasta? Tymbardziej że to chyba teren miasta a nie prywatny. Przedwczoraj już przyjechała straż i policja, ale to nic nie pomogło.

Przyzwyczaj się, tutaj to norma. <_<

Najlepsza widoczność była w kierunku Jeseników i w tamtym kierunku dym nie leciał, ale Jeseników ze Środuli nie widać.

Hey mówi przecież co innego, przeszkadza co prawda industrial Chorzowa i Zabrza w tej obserwacji ale teoretycznie Pradziada, Vysoke Hole a nawet czubek Keprnika widać.

 

Środulska górka narciarska ma 50metrów różnicy wzniesień. Dodałem tylko 45 dla pewności : http://www.heywhatsthat.com/?view=SSR3IAOE

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg, to Ty bogaty student jesteś jak masz 3 złote:szczerbaty:.

 

Popieram pomysł stworzenia zakładki, lub czegoś w stylu banera a'la "radio maryja (nr konta ect.)" na głównej stronie DO. Mogło by to przynieść efekt, bo pewnie sporo osób (i tych zamożniejszych również) odwiedza DO nie mając pojęcia o forum :Salut:.

Btw. czy myślał ktoś o współpracy z jakąś uczelnią, instytutem, ect.? w końcu działalność DO jest dosyć edukacyjno-badawcza i można spróbować drogi państwowej dotacji do naszego hobby.

Czaki,

 

Bieżąca działalność DO jest finansowana z naszych kieszeni, tak na wszelki wypadek, jakby jeszcze ktoś myślał, że to komercja. Sytuacja z kamerą jest wyjątkowa, to jednorazowo większy wydatek, z którego dodatkowo korzystają wszyscy, więc zbiórka jest jak najbardziej na miejscu. Poza tym już wkrótce startujemy z czymś dużym, również dla użytku nas wszystkich, więc wszelkie przejawy pomocy z Waszej strony są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodziło mi o posądzanie o komercje, przecież oczywistym jest, że DO dochodowe w żaden sposób nie mogą być. Kierowałem się myślą "jak najlepiej dla DO".

Czaki, a ja absolutnie nie mówiłem o Tobie, tylko o "pewnych" przejawach takiego myślenia u innych. Ale nieważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.