Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że pogoda jeszcze rozpieszcza, a u zachodnich sąsiadów znów pompa, wiec nie tracąc czasu wybieram się na rodzinny wypad na zamek w Lipowcu obadać co widać, ofkors jak zwykle komunikacją B)

Zachęcam do wyjść na PO, bo wieczorem można spodziewać się powrotu deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najlepsze warunki przesiedziałem w pracy :/... Kilka razy spoglądnąłem na kamerki i tylko się zastanawiałem kiedy się popsują :g:...

 

Gdybym się nie obudził o 9 i nie zadzwonił do Krzyśka to też o warunkach słyszałbym z opowieści i zdjęć innych. Całe szczęście udało się dojechać na czas. Spoznilem się z aparatem, bo tatry jak widać już są w chmurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się nie obudził o 9 i nie zadzwonił do Krzyśka to też o warunkach słyszałbym z opowieści i zdjęć innych. Całe szczęście udało się dojechać na czas. Spoznilem się z aparatem, bo tatry jak widać już są w chmurach.

Gdybym nie zaspał to o 6:00 jak planowałem doznałbym zawału przed monitorem i o 7:00 czekałbym już na Ciebie na punkcie obserwacji z wierchami kłującymi po oczach... echh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie zaspał to o 6:00 jak planowałem doznałbym zawału przed monitorem i o 7:00 czekałbym już na Ciebie na punkcie obserwacji z wierchami kłującymi po oczach... echh...

 

W takim razie pozostaje liczyć na to, że w czwartek albo piątek po przejściu tego frontu będą takie warunki jak dziś a wtedy już nie zaśpimy :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siara, nowa kategoria: wieczorne :D

Szyndz20100817-2035.jpgSzyndz20100817-2045.jpg

No to teraz proszę mi powiedzieć co nam świeci na czerwono na lewo od Jaworzna ? Po analizie mapy dochodzę do wniosku iż mamy wyboru: EL Łagisza, EC Będzin (2szt) albo PEC Myszków który teoretycznie najbardziej pasuje :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie zaspał to o 6:00 jak planowałem doznałbym zawału przed monitorem i o 7:00 czekałbym już na Ciebie na punkcie obserwacji z wierchami kłującymi po oczach... echh...

 

Ja nie zaspałem, ale pogoda tak :)

 

Siedzę z ludkami na Zaolziu. Wczorajsza noc to chyba 15/10 widoczności. Zaczęło się od zachodu. Stopniowo obserwowałem jak powoli odsłaniają się gwiazdy na wschodzie.

O 2.30 w nocy ludki zrobili pobudkę i pojechaliśmy na Pradziada. Jeszcze w okolicach Bruntalu "raziły" światła na wieży. Jak wjechaliśmy na Ovcarnie, klapa - wszystko w chmurach. Nici ze wschodu słońca. Wjechaliśmy drug raz ok. 9-tej i jeszcze większe mleko.

 

ovcarna-17-08-2010b.jpg

 

Hruby Jesenik od południa z okolic Olomouca ze szczytami w chmurach.

 

hruby-17-08-2010.jpg

 

 

 

Wczorajszy wieczór - Jeseniki z mojego okna (nie chciało mi się wchodzić na dach)

 

jeseniki16-08-2010.jpg

 

Rycerzowa z drugiej strony.

 

rycerzowa-16-08-2010.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któryś panów ma możliwość zrobienia dziś zwiadu na Radhoscie, bo po powyższym zdjęciu Wojtka widzę jest możliwość by zweryfikować czy Schneeberg z symulacji pokrywałby się z rzeczywistością. Dodatkowo dziś w nocy Księżyc zachodzi za nim.... pomoc

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód obiecujący :)

 

 

Zależy skąd ;)

 

Byłem dzisiaj na GSA o wschodzie no i klapa :astronomer2:

Nad Górnym Śląskiem takie mleko, że niestety nawet światełka z 50 km nie chciały wychodzić :(

A Jesioniki oraz Śnieżnik bardzo ładnie widoczne. Widzialność skończyła się na Travnym w morawsko-śląskim, a już Skrzycznego nie było widać kompletnie(choć jeszcze w nocy były widoczne światła na szczycie)

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Jesioniki i Śnieżnik chyba znalazły się w jakimś bąblu czystszego powietrza. Byłem dzisiaj o świcie na Ślęży, GŚA znowu nie wypatrzyłem, a Pradziada było widać lepiej niż Śnieżkę, chociaż jest o ok. 20 km dalej. Wczoraj w telewizorze straszyli, że wyż najpierw zaciągnie powietrze polarno-morskie z północnego zachodu no i dałem się skusić, tymczasem z mapy wiatrów wynika raczej, że docierające do nas powietrze zdążyło wpierw zaliczyć pół kontynentu. Na aktualnym obrazie ze Śnieżki Jested ledwo majaczy, czyli widzialność nie przekracza tam teraz 60 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z VRG byliśmy dziś o świcie na PO Oberża. Zarażeni rowerowymi dokonaniami Roberta J, jak i jego dzisiejszą eskapadą na GŚA my również zabraliśmy nasze rowery. Zmarzliśmy przeokropnie, na miejscu zobaczyliśmy mleko, zimno, i majaczący Beskid. Babia Góra pojawiła się na chwilę, a najdłużej cieszyło nas Skrzyczne. Zabraliśmy się za focenie horyzontu od strony wschodu (G.Jankowskiego i El. Łagisza) i troszkę GOPu oświetlonego słońcem o 5 rano. :rolleyes:

 

P.S. Nie używałem tutaj HDR. Troszeczkę uwag i podpowiedzi z działu Obróbka mam nadzieję jest widoczne

:Salut:

oberza forum1.jpg

gop forum.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dodam tylko od siebie że słońce nas trochę oszukało, a raczej program The Photographer’s Ephemeris który polecał w komentarzach na DO Rafał, bowiem słońce nie wzeszło w okolicy G.Janowskiego (na co oprócz wierchów najbardziej liczyłem) a dużo dalej na południowy wschód.

Tak jak już mówił Robert, nad GOPem wisiało tylko mleko, samo mleko i jeszcze więcej mleka. Nie były to jakieś ewidentnie niskie mgły (więc fotek industrialu jak te niedawne z Krakowa też nie będzie) bo ani przed ani po wschodzie Beskidy nie pokazały się wstopniu choćby zadowalającym pod czy nad ich wartstwą. Jedynie chwile po wschodzie tak jak MMateusiak pisze troche pomajaczyła nam Babia, Skrzyczne no i przez moment Beskid Niski.

 

wschod2.jpg wschod1.jpg pano2.jpg pano8.jpg pano9 (katowice).jpg

 

(tym razem bez większej obróbki, trochę kontrastu i nic więcej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.