Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Oto wczorajsze zdjęcie Tatr wykonane z Siedlisk koło Ciężkowic odległość 105km.

Wy tam na wschodzie to macie dobrze ;) U mnie widzialność w porywach na 20 km :/

Dobrze, że chociaż słńce teraz świeci bo człowiek przez ostatnie 3 tyg. mógł w depresję popaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zastanawiam się jak dotrzeć na punkty obserwacyjne. Wschód w niedzielny poranek może być bardzo ciekawy na Przyłęku ale dotarcie pod wiatrak jest raczej niemożliwe. W Kolbuszowej może być ciężko a co dopiero tam.

 

Pozostaje zostawić auto w Przyłęku lub na Hucinie w lesie i ruszyć pod wiatrak pieszo. Ja niestety siedzę do jutra w Rzeszowie. Na Magdalenkę czy Łany łatwo dotrzeć nie będzie... Prawdopodobnie dopiero w niedzielę wieczorem uderzę na obserwacje w Kolbuszowej, tradycyjnie koło cmentarza.

 

Nie zapominaj o punktach w Kosowach. Można zostawić autko przy kościele na parkingu i podejść kawałek, albo koło szkoły/remizy - to drugi wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kosowy to w którym miejscu dokładnie jest Twoja miejscówka ?

 

Jedna jest tu - mapka przy zdjęciu wskazuje dokładnie, a druga tu. Dobrze widać Tatry również ze skrzyżowania z drogą na Niwiska. Obserwowałem je z tego miejsca tylko raz. Dobre miejsce o tyle, że autko można zostawić na nowej stacji benzynowej i przejść kilkanaście metrów ze sprzętem i się rozłożyć przy samym skrzyżowaniu. Miejsce to ma tylko jedną wadę - wzbudzisz ogólną sensację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest tu - mapka przy zdjęciu wskazuje dokładnie, a druga tu. Dobrze widać Tatry również ze skrzyżowania z drogą na Niwiska. Obserwowałem je z tego miejsca tylko raz. Dobre miejsce o tyle, że autko można zostawić na nowej stacji benzynowej i przejść kilkanaście metrów ze sprzętem i się rozłożyć przy samym skrzyżowaniu. Miejsce to ma tylko jedną wadę - wzbudzisz ogólną sensację :)

Muszę tam rowerem pojechać i wszystkie te wzniesienia obczaić. a sensację to już nieraz się obserwacjami wzbudzało zwłaszcza wśród starszej miejscowej ludności :) 'co to panowie będziecie mierzyć?' :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tam rowerem pojechać i wszystkie te wzniesienia obczaić. a sensację to już nieraz się obserwacjami wzbudzało zwłaszcza wśród starszej miejscowej ludności :) 'co to panowie będziecie mierzyć?' :) hehe

 

Mnie w Przyłęku posądzili o to, że jestem ekoterrorystą - podpatrują i donoszę kto psy w polach wiąże ;)

 

A wracając do obserwacji - od soboty wieczorem ma się poprawiać pogoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Świetna widoczność dzisiaj tzn. np. Skrzyczne (~50km, kierunek południowy zachód) widać rewelacyjnie - gołym okiem. Natomiast Tatry... nie jestem w stanie ocenić ponieważ jest juz za późno i po w schodzie słońca zazwyczaj nic juz nie widać.

 

Na Liwoczu była rano rewelacja, z nizin niestety nie. Pod wieczór można próbować i z nizin, chociaż wygląda na to, że pogoda znów zaczyna się szybko psuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksimum widzialności jest teraz. Od zachodu nadciąga front i podejrzewam że już wieczorem nie będzie się opłacało wyjść na któryś z kopców.

Na dobrą widoczność, ale raczej w kierunku południowym i wschodnim można liczyć z Podkarpacia. Być może jeszcze rano będą dobre warunki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.