Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Teraz z Tychów jest rewelacja, Babia, Polica i Skrzyczne w całej okazałości:)Do weekendu zapowiada się czyste niebo i umiarkowany wiatr wschodni. Więc pogoda wyżowa a każdy wie co to oznacza. Trzeba pomysleć o jakimś wypadzie na Pilsko na wschód słońca:)

Edytowane przez Sebszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie obserwuję co się dzieje na kamerce z Mikołowa, rewelacja - zajrzę po 16-tej na Kopiec Wyzwolenia, niestety tylko z lornetką, bez aparatu..

Panowie róbcie jakieś foty z Zagłębia :)

To chociaż telefonem coś "cyknij" bo może być jeszcze ciekawiej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kopca Wyzwolenia widoczne Beskidy, Babia nienajgorzej i Jesioniki!

Tatr nie wypatrzyłem nawet przez lornetkę.

Myślę że wciąż warto się gdzieś wybrać, wieczorem na pewno będą widoczne światła na Skrzycznem itp

 

Nie widać ponieważ w tatrach chmury zalegają od wys. 2000 m.n.m.p ;) Z kamery na rysiance szczytów nie widać tylko podstawe tatr. Warto też spojrzeć na http://kamery.topr.pl/kamery.html

Czuje że rano może być już całkiem fajnie jak te chmury przewieje przez noc;)

Edytowane przez Sebszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem dziś do pracy rano, około 4.50. Piękne niebo, słońce jeszcze pod horyzontem ale już błekit na niebie, na nim Orion, Jowisz, widać było gołym okiem nawet układy podwójne, nawet te słabo widoczne w ciemną noc gwiazdy w Orionie, a tu pięknie lśniły. Myślałem, że będzie ciekawy widok na południwy horyzont z Płaskowyżu Klb. ale niestety tam mglisto troszkę i jakiś sznur chmur wisiał astronom.gif Szkoda, że na północnym horyzoncie nie ma gór.. Mimo wszystko dziś spróbuje coś ustrzelić, a jeśli nie to jutro. Mam przeczucie, że nadchodzi dobra widzialoność. Marzy mi się całe pasmo Tatr z Przyłęka :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta tendencja utrzyma się do wieczora, to będzie bajka :)

 

Faktycznie od rana jest coraz to lepiej:) Macie jakieś "nieoficjalne" prognozy na jutro w Paśmie: Babia-Pilsko-Tatry? Słońce będzie tylko czy ten wiatr wschodni do jutra się utrzyma? Planuje Pilsko odwiedzić o wschodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta tendencja utrzyma się do wieczora, to będzie bajka :)

 

Nie chcę być zgryźliwy Rymek ale zauważyłem że gdy Ty zapowiadasz dobrą pogodę w swoim rejonie to u mnie na Dolnym Śląsku z godziny na godzinę robi się kiszka, i tak jest zawsze. Jest jakaś taka dziwna zależność. Nie mniej życzę udanych obserwacji, u mnie też może się coś uda zaobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.