Skocz do zawartości

okulary meade 4000 i walizka meade


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na sprzedaż okulary meade z serii 4000 na 1,25". Były użyte dosłownie kilka razy. A więc ich stan jest bdb na obudowie jak i optyce nie posiadają żadnych rysek jedynie kilka pyłków od normalnego użytkowania. Do każdego okularu dodaję zakręcany plastikowy pojemnik. Mam także oryginalną walizkę meade która była właśnie na te okulary. Jest wypełniona pianką. z dziurami na 8szt okularów. Ale może oczywiście posłużyć do czegoś innego. Każdy okular to super plossl. I jest to rzeczywiście super plossl.A nie jak sprzedaję sky watcher. Synta oznacza je SP, a są to w rzeczywistości plossle albo rzadziej kellnery.

 

Ceny:

 

meade 4000 6,4mm SP - c. 100zł + wysyłka

 

meade 4000 9,7mm SP - c. 100zł + wysyłka

 

meade 4000 12,4mm SP - c. 110zł + wysyłka

 

meade 4000 15mm SP - c. 110zł + wysyłka

 

meade 4000 20mm SP - c. 110zł + wysyłka

 

meade 4000 26mm SP - c. 115zł + wysyłka

 

meade 4000 32mm SP - c. 130zł + wysyłka

 

meade 4000 40mm SP - c. 135zł + wysyłka

 

Walizka meade - c. 90zł + wysyłka

 

Zdjęcia jak ktoś chce pisać na PW. Tam tez składać wszystkie propozycje proszę o nie zaśmiecanie wątku.

 

Wysyłka każdego okularu to 11zł (piorytet), a walizki ok 13zł też piorytet.

 

Wysyłką będzie możliwa dopiero w następnym tygodniu nie mam ochoty z każda rzeczą jechać 8km na pocztę. Jak się wszystko sprzeda to wtedy wyślę.

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uprzedzałem żebyś przestał handlować, Dział służy migracji sprzętu wśród społeczności a nie uprawiania handlu,

 

bo przyznasz chyba, że to jest handel - kupujesz na allegro za 500 zet: http://www.allegro.pl/item516923633_waliza...szt_okazja.html

a potem tu na forum sprzedajesz oddzielnie za 1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... nieźle. W takim razie trzeba kolegę przeflancować będzie do działu komercyjnego - żeby każdy był świadomy, że to biznes.

 

A to jest naprawdę niezłe:

 

Wysyłką będzie możliwa dopiero w następnym tygodniu nie mam ochoty z każda rzeczą jechać 8km na pocztę. Jak się wszystko sprzeda to wtedy wyślę.

 

Przy marży 1000 zł nie chce się koledze bujnąć na pocztę? Łaski nie robisz przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale muszę to powiedzieć, bo mnie to boli.

Pepelito, nie mam nic do Ciebie osobiście, wiesz o tym, czasem gadaliśmy na gg...

Ale zdecydowanie nie podoba mi się to, że po raz kolejny (i to nie tylko na tym forum) sprzedajesz coś o wiele drożej, niż kupiłeś/wystawiłeś na allegro! Chyba nas nie szanujesz.

Ponadto handlowałeś też sprzętem, który został Ci podarowany przez forumowiczów z dobrym sercem. Pamiętamy, jak smutne były Twoje prośby o jakikolwiek sprzęt. Ludzie o szczerych sercach podarowali Ci wiele rzeczy, które potem sprzedałeś. Nie mam nic przeciwko migracji sprzętu, ale ja gdybym dostał coś i by mi się znudziło, to oddałbym to innej osobie za darmo, żeby zachować ten cykl podarunków. A jeżeli już chciałbym mieć z tego jakąś korzyść materialną, to może zamieniłbym ten sprzęt na coś innego.

Daleko tak nie zajdziesz. To przykre.

...i to widać.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już taką kase masz z tego handlu to powinieneś chociaż wspomóc kogoś jakimś montażem np EQ3.

Inni wspomogli Twoją pasje a teraz zamiast ty pomóc komuś innemu odwracasz się i dodatkowo wyskakujesz z takimi ofertami... <_<

Jeżeli osoby któe Ci pomogły by wiedzieły wcześniej że tak będziesz postępować to zapewniam Cię że teraz byś się dalej męczył ze swoim Nostrusem...

 

 

Tak jak pisał wimmer, jeżeli stać Cię było na EQ5 to zamiast sprzedawać EQ3 mogłeś go komuś podarować

 

PS.

A widzieliście to?

http://foto.recenzja.pl/przyjme_canona_300...ajcie_-t-14218/

http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=7...=94912#pid94912 <_<

 

Co to ma być?

Tu ostro handluje a na innych forach robi niezłe jazdy.

 

Najbardziej rozwala ten tekst:

Jest to moje jedyne i najlepsze hobby. Bez jego dalszego rozwoju zrezygnuje z jego. A wtedy jak moi koledzy. Przejdę na ciemną stone życia (papierosy alkohol itd). Jak ma się zajęcie , hobby którym się zajmuje dużo! to takie rzeczy nie interesują. Ale jak si przestaje mieć hobby.

:blink:

Jednym słowem wykorzystuje naiwność ludzi na takie historyjki...

 

Dodatkowo tutaj też niezły handel kręci: http://allegro.pl/show_user.php?search=pepepe1981

 

Kupuje co chwile jakiś sprzęt astro, ostatnio nawet synta sie znalazła: http://allegro.pl/item484282850_484282850.html

2 telefony w Grudniu, wirtualne złoto do gry...

Ciekawe skąd na to kase ma, chyba z tego chodzenia po forach i naciągania ludzi...

 

Sorry że napisałem tego posta tak nieczytelnie, jest to zlepek edycji :P

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się Pepelito wydaje, że zaczynasz burzyć wiarę ludzi w to, że należy czasami komuś bezinteresownie pomóc (czyt. podarować coś za free). Podejrzewam, że następne takie akcje będą z góry skazane na niepowodzenie... a może się mylę ?

 

Mam nadzieję, że się mylisz przyjacielu.

Pomagać ludziom trzeba, a szczególnie tym, którzy o to proszą i jeden wyjątek nie powinien tego zepsuć

 

Przecież niesienie pomocy ludziom potrzebującym to przyjemność, a co uczyni obdarowany z daną rzeczą to niestety jego sprawa (wcale tu nikogo nie bronię) i nie mamy już na to większego wpływu.

Za to, gdy ten ktoś, komu pomogliśmy idzie w dobrym kierunku to już podwójne dobro.

 

pepelito przykro mi, że tacy ludzie chodzą po Ziemi, mam jedynie nadzieję, że się opamiętasz, jesteś pasożytem, który wykorzystuje innych dla swojego nikczemnego zysku,

Odpowiedz czy to jest tego warte?

 

Najlepszego życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się Pepelito wydaje, że zaczynasz burzyć wiarę ludzi w to, że należy czasami komuś bezinteresownie pomóc (czyt. podarować coś za free). Podejrzewam, że następne takie akcje będą z góry skazane na niepowodzenie... a może się mylę ?

Nie przesadzajmy... Szansę daje się każdemu. Pepelito dostał co najmniej jedną. Gdzie ją ma - pokazał swoim przyszłym postępowaniem.

 

Jeżeli ma choć trochę godności, to sam opuści forum. Dowody są raczej przytłaczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś nie kupuje sprzętu astronomicznego,by z niego korzystać,ale by jak najwięcej na tym zarobić.Hobby zamieniło się u Niego na zwykły,wręcz obrzydliwy handel i chęć jak największego zysku...

Zresztą to nie pierwszy raz,gdy pepelito kupuje taniej,a sprzedaje dużo,dużo drożej.Ma do tego prawo,ale...

p.s.A czy w ogóle można sprzedawać sprzęt,którego nie jest się właścicielem w momencie wystawiania ogłoszenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. odpowiem tak jak ja to uważam. Kasy bym nie miał gdy by nie handel. Okulary były na allegro ok 2tyg. Nikt ich nie kupił. Kto mi broni zakupić i sprzedać na części? Po to aby zarobić i kupić lepszy sprzęt astro. Arcurus masz rację wszyscy mają choć trochę. Czy cały czas mam żyć tym samym sprzętem. Czy nie wolno mi nic zarobić? Czy mi naprawdę nic nie wolno. Zacząłem trochę handlować. Ale jak się pokazuje lepiej bronić, bronić się rozwijać. Człowiek chce trochę sobie zarobić. teraz chciałem zarobić na filtr semi APO. W celu astrofoto. Jak sami widzicie. NIC! bym sobie nie kupił. Kilka miesięcy temu chciałem sprzedać EQ3 które dostałem od AF i nagle ludzie zaczęli się rzucać. że ten sprzęt dostałem i że tak nie wolno! A ja chciałem tylko zmienić na EQ5. Pewnie lepiej blokować, blokować z zazdrości. Jak łatwo się bogacę. Każdy może uważać jak chcę. Ale pomyślcie trochę. Gdy by nie handel,czekanie na okazje, czekanie na dobrego klient. Nadal bym miał tylko EQ3 i a550 rodziców. A tak mam znaczenie lepszy sprzęt. Tylko, tylko dzięki temu. Rodzice nie dołożyli anie grosza!! w tym roku ledwie dajemy radę wyżyć.z pieniędzy Taty, który pracuje. A ja ja mam nadal siedzieć baw2ić się i korzystać ciągle z tego samego sprzętu? Komu przeszkadzam handlując? To pewnie teraz też nie wolno mi sprzedać Canona 300D którego kupiłem 2 miesiące temu za 250zł okazyjnie. Bo to handel i chęć wścibskiego zarobku? Tak, takie jest wasze zdanie? Myślicie że ja to robię po to żeby zarobić pójść do sklepu i wydać kasę na bezsensownie kasę? Tylko po to by rozwinąć skrzydła. Nie tylko z astronomii ale inne rzeczy też są choć trochę potrzebne. Powiedźcie dlaczego ktoś inny nie mógł tego wcześniej zrobić? Nikt tego nie zrobił!!! Ja tak uważam i tego zdania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może masz rację, tylko, że jak ja coś dostaję to nie sprzedaję tego, bo to ma dla mnie inną wartość!

Powiedz mi tylko gdzie w tym godność i honor?

Może znalazłbyś sobie po prostu pracę by pomóc rodzicom i sobie a nie zajmujesz się handlem "przekrętowym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] w tym roku ledwie dajemy radę wyżyć.z pieniędzy Taty, który pracuje. A ja ja mam nadal siedzieć baw2ić się i korzystać ciągle z tego samego sprzętu?

 

To może zamiast zakupywać nowy sprzęt dołożysz rodzicom na jedzenie?

To zrozumiałe. Wielu z nas miało w domu, może ma nadal nie najlepsze warunki.

Przez Twoje ręce przechodzą setki złotych, a jak to można odebrać z Twojej wypowiedzi wszystko dla Ciebie na lepszy sprzęt bo EQ3 jest beeee.

 

moim zdaniem się pogrążasz.

 

*edyta*

Metatron podzielił moją myśl wcześniej

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, te swoje historie to włóż między bajki, nie każdego stać na taki zestaw okularów a ty tu piszesz że niemasz kasy...

Pozatym gdybyś jej niemiał to się byś nie pchał w astrofoto i się nie tłumacz że sprzedałeś EQ3 bo chciałeś mieć EQ5 gdyż na początek EQ3 do szerokokątnej astrofotografii by było idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idę się teraz powiesić. Jeśli nie uwierzycie to się mylicie. Jutro cała polska będzie o tym trąbić. O samobójstwie myślę od dawna. Czasem już to robiłem ale ktoś mnie powstrzymał. Ale teraz to już koniec. Możecie mi teraz robić co chcecie ale mnie już nie będzie piszcie co chcecie teraz. A to już nie szantaż tylko 100% pewna informacja. i wy i rodzice będą mieli zemną spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ja mam nadal siedzieć baw2ić się i korzystać ciągle z tego samego sprzętu?

 

To może pokażę Ci na nieco przejaskrawionym przykładzie:

"Ludzie kochani znudził mi sie mój Taurus 270 i moje Naglery do niego... Jestem biedna, mąż nie daje mi na nowe gadżety do teleskopu, obserwatorium nie chce mi kupić, nie mówiąc o Paramouncie pod małego maluteńkiego SC ośmiocalowego, buuuu, zlitujcie się i zróbcie kwestę, potrzebuję się rozwijać w astrofoto, potrzebują waszego wsparcia, dajcie kasy trochę dla mnie..."

W międzyczasie oczywiście spekuluję na Allegro i pozostałych forach jak to Ja biedna i nieszczęśliwa jestem...

 

Widzisz pepe, z Tobą jest dokładnie tak samo jak w historyjce opisanej powyżej, DOKŁADNIE TAK SAMO !!!

I nie o handel tu chodzi, ale o lichwę i o Twój "spryt" jak innych wyprowadzasz w pole i naciągasz. Pewnie jestes z siebie dumny.

Jak dla mnie zysk ponad 200% to juz kpina z nas społecznosci astroamatorów wszystkich for.

 

Uważam, że nalezy ci sie za to klaps, a na przyszłośc więcej pokory Pawle. Brak szacunku, manipulowanie ludźmi i faktami lubi się mścić, życzę więcej pokory i zrozumienia swojego postępowania...

 

Ori

 

edit - widze, ze podczas mojego pisania Pepe zaczyna nas szantażować samobójstwem... pięknie

Czy jest na sali psycholog, lub psychiatra. Tobie Pepe to porządne lanie się należy za takie pisanie jak wyżej szczególnie,

co za bachor rozwydrzony...

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idę się teraz powiesić. Jeśli nie uwierzycie to się mylicie. Jutro cała polska będzie o tym trąbić. O samobójstwie myślę od dawna. Czasem już to robiłem ale ktoś mnie powstrzymał. Ale teraz to już koniec. Możecie mi teraz robić co chcecie ale mnie już nie będzie piszcie co chcecie teraz. A to już nie szantaż tylko 100% pewna informacja. i wy i rodzice będą mieli zemną spokój.

Pepelito powinni to przeczytać Twoi rodzice, żeby zobaczyć jakie głupoty wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wielką i ostatnią prośbą do administratora. Prosze włączcie mi PW na ok10-20min. Mam tam adres do wysyłki i muszę tą paczkę jeszcze wysłać zanim się zabije, ponieważ jest za nią zapłacone. Potem jak przepisze na kartkę wszystko Usuńcie mnie z forum. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.