Skocz do zawartości

Wenus 29.12.08


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej!

Oto mój dzisiejszy szkic Wenus w dwóch technikach. No nie powiem - Łysego nie ma, niebo czyste a przejrzystość wyzywająca na pojedynek na ołówki ;)

Pierwsza technika tradycyjna czyli ołówek + drobna obróbka, a druga - białe pastele na czarnym papierze :) (te podejrzane paski pochodzą od skanera, chyba z wolna nawala :( )

 

Surówka dla tygrysów :)

Skan_001v.jpg

 

Obróbka dla purystów

wenus.jpg

 

i pastele dla artystów ;)

wenus.c.jpg

 

pozdrawiam

 

 

*EDYTA*

Hura! To mój tysięczny post na forum! Otworzyłbym szampana, ale mam tylko puszkę Leżajska :lol: Lepszy rydz niż nic.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić...to już się robi nudne w Twoim przypadku Wimmer...bo szkice jak zwykle zacne!

 

 

 

Tak przy okazji...jak to jest z asodem?? Czy codziennie wystawiają tam jakiś ładny szkic, czy co jakiś czas?? Wysłałem moją Andromedę i czekam...

pozdrawiam

 

 

p.s tysięczny post...wow robi wrażenie, Leżajsk?? Przecież to dobry trunek...

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Na ASODzie codziennie wybierają nowy szkic. Na nasz czas pojawia się nowy mniej więcej około 8-9 rano. Wiadomo, że pewnikiem dziennie mają sporo nadesłanych i starają się wybrać najlepszy (swoją drogą ciekawe według jakich kryteriów ;) ). Nie każdy szkic się klasyfikuje na szkic dnia. Czasem bywa tak, że po kilku dniach dopiero publikują. W przypadku Krzyśka chyba nawet po kilku tygodniach od wysłania opublikowali jeden z jego kraterów.

Trzeba czekać i zaglądać. A jak nie opublikują, to próbować dalej :)

pozdrawiam

 

P.S: Przecież nie mówię, że Leżajsk zły. Wręcz pyszny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Testowałem dzis Equinoxa 80 na Venus juz po zmroku i potwierdzam seening w Krakowie 7/10 faza bardzo ładnie widoczna juz przy x 40(cos tak w stylu szkiców Wimmera). Equinox sprawdził sie na Venus, zero abbery (oczywiscie przy centralnym lookaniu). Przy 120 x obraz naprawdę bardzo ładny. Praktycznie zadnego zafarbu.

 

Pozdr. Artur

 

P.S. Czas chłodzenia telepka okolo 30 min.

P.S II Widzę Wimmer że też używasz moon-skyglow - mój nieodzowny filterek (niebo a ziemia do planetek i ksiezyca)

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S II Widzę Wimmer że też używasz moon-skyglow - mój nieodzowny filterek (niebo a ziemia do planetek i ksiezyca)

 

Owszem, świetny filterek. Do planet jak znalazł, wyciąga szczegóły bardzo ładnie, o pasach na Jowiszu nawet nie mówię.

Ale ma jedną wadę: Tak dobrze jak szczegóły na planetach uwydatnia również aberrację atmosferyczną. Przynajmniej u mnie. Jak patrzę na tą Wenus nad wrocławskim horyzontem przy niezbyt dobrych warunkach, to "piękna" czerwień nad planetą i jeszcze "piękniejsza" zieleń pod nią :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A oto dzisiejsza Wenus.

Tarcza się jej kurczy :Cry: ?

*edyta*

Czy może to sprawka mojego nowego filterka niebieskiego, który jednak wycina część światła, i dlatego wydaje się węższa w okolicach terminatora...

 

wenus2.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto dzisiejsza Wenus.

Tarcza się jej kurczy :Cry: ?

 

 

Kurczy? Przecież Wenus zbliża się do koniunkcji dolnej ze Słońcem - czyli jej tarcza robi się coraz większa. Ale jednocześnie faza staje się coraz bliższa nowiu - w tym sensie to się faktycznie kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.