Skocz do zawartości

Nakręć film lustrzanką - 40D 450D 1000D 50D i 1Ds MkIII


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie biegłem do kompa by powiadomić o tym ale Krzysiek był szybszy.

No cóż , ściągnąłem ,działa :D

 

Trochę niewygodnie steruje się z kompa a interfejs jest niesamowicie ubogi, no i ogranicza nas długość kabla usb.

Tu gonienie po ulicy z laptopem i aparatem będzie wzbudzać sensację. :D

 

Pamiętajmy, trzeba uważać by po nagraniu zabrać plik z katalogu programu ,następny jest nadpisywany za tą samą nazwą.

Brak też dźwięku ,ale z tym możemy sobie poradzić za pomocą latopa.

No ale zawsze coś na początek.

W ciemnym pomieszczeniu ISO 3200 i 50/1.4 robi wrażenie , a po zmianie profilu na cz-b to już odjazd. Ta głębia a właściwie jej minimalny rozmiar są piękne.

Nie wspomnę już o Pelengu, ten to wyczynia cuda.

 

Wiecie co, to chyba celowe działania Canona by zareklamować 5D MII :lol:

 

ps.

jak komuś nie chodzą optyczne pobieramy stąd http://valexvir.narod.ru/eos_movrec-0.0.4.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo akurat go mam zainstalowanego :) I to nawet całkiem świeżego (z 10.2008) Teraz doinstalowałem divx 7, i póki co też nic. Autorzy na stronie podają ze to jest MJPEG... hmmm... Spróbuję aktualizację tego K-Lite.

no to jeszcze stary numer z xvid :D - do MJPEG musisz mieć: MORGAN Codek.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komuś nie chodzą optyczne pobieramy stąd http://valexvir.narod.ru/eos_movrec-0.0.4.exe

 

Jak na razie na stronie jest komunikat 404 - czyli brak pliku na serwerze....

A na razie google nic nie pomagają w odnalezieniu tegoż pliku.

 

Ma ktoś pod ręka eos_movrec-0.0.4.exe i udostępni? :)

 

Pozdrawiam

 

Andrzej ax

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie na stronie jest komunikat 404 - czyli brak pliku na serwerze....

A na razie google nic nie pomagają w odnalezieniu tegoż pliku.

Ma ktoś pod ręka eos_movrec-0.0.4.exe i udostępni? :)

Pozdrawiam

Andrzej ax

Żeby nie było o prawach autorskich... Znajdziesz ten plik TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja która ucieszy posiadaczy 50D i 1Ds MkIII: najnowsza dostępna wersja 0.1.3 już je obsługuje. Znajdziecie ją na stronie valexvir.narod.ru

 

A tu jeden z moich pierwszych filmików za pomocą Synty (nakręcony wersją movrec 0.0.5): A340-600 Virgin Atlantic ponad Radomiem, plik ma 52Mb, skompresowany kodekiem indeo 5.10: KLIK

 

Moderatora proszę o dodanie w tytule tematu modeli 50D i 1Ds MkIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy nowa funkcjonalność. Dodanie FPS rate i inne.Komuś wyrabie się na 22fps?? Jedyne czego mi tak naprawdę w tym wszystkim brakuje, to możliwości dostępu do aparatu w systemie jako do urządzenia przechwytu obrazu, by móc samemu dowolnie dobierać kodek, rozdzielczość, FPS etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piters, mi wyrabia na laptopie 21.96 fps (Centrino 1.73GHz, około 1280Mb ram). Pod warunkiem jednak że wyłączam podgląd obrazu na komputerze (pozostaje podgląd na ekranie mojego 40d). Natomiast z włączonym podglądem na kompie otrzymuję około 11 fps.

Piszę jednak w odniesieniu do wersji 0.0.5, nowszej jeszcze nie miałem czasu przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.