Skocz do zawartości

Radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wpadłem na pomysł utworzenia radia internetowego - oczywiście o tematyce astronomicznej B) i aktualnie jestem w fazie realizacji. Mam do Was prośbę: moglibyście przetestować radio? Czyli jak słychać (czy wogóle słychać B) ) czy może jakość dźwięku jest kiepska - teraz radio jest uruchomione w celach testu. Oczywiście muzyka nadawana jest legalnie na zasadzie licencji Creative Commons.

 

Zapraszam: www.astro.radyjko.net

 

 

Pozdro :Salut:

Edytowane przez Mateusz Borkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jakiś dżingiel a potem utyka na buforowaniu 74% i cisza.

 

74% ?!?! - o co chodzi

 

Z tego co wiem nie tylko u Ciebie utyka na 74

 

Bardzo proszę innych o sprawdzenie - może teraz działa?

Edytowane przez Mateusz Borkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz leci sobie jakiś album...

A tak zapytam, jakie masz możliwości techniczne do prowadzenia radia internetowego? Stacją bazową ma być Twój komputer, Twój dysk i Twoje łącze?

 

Świetnie :lol:

Oczywiście stacją bazową ma być mój komp, ale korzystam z darmowego serwera shoutcast

 

DZięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dane audio do serwera są najpierw przesyłane z Twojego komputera to musisz się liczyć z tym, że radio działa dobrze do określonej liczby słuchaczy. Im więcej słuchaczy tym większy jest potrzebny upload czyli prędkość wysyłania danych. Nie pamiętam już dokładnie ale wiem, że już na min. 30 słuchaczy albo nawet mniej jest potrzebny upload min. 1Mb. Teraz może to działać inaczej niż kiedyś... ale dobrze poczytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dane audio do serwera są najpierw przesyłane z Twojego komputera to musisz się liczyć z tym, że radio działa dobrze do określonej liczby słuchaczy. Im więcej słuchaczy tym większy jest potrzebny upload czyli prędkość wysyłania danych. Nie pamiętam już dokładnie ale wiem, że już na min. 30 słuchaczy albo nawet mniej jest potrzebny upload min. 1Mb. Teraz może to działać inaczej niż kiedyś... ale dobrze poczytaj ;)

 

Podobno mam nieograniczoną liczbę słuchaczy B) , ale myślę że ich zbyt duża liczba nie powinna obciążyć mojego łącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam używanie Winampa B)

 

Przykro mi, ale Winamp nawet dżingielka nie puścił. Łączy co sekundę z serwerem, połączenie pada i tak bez przerwy...

 

PS. Co mi jeszcze do głowy przyszło. Może pogadasz z seyfertem z Torunia, on zdaje się prowadzi (lub prowadził) jakieś internetowe radio astronomiczne na http://www.astrovision.pl/ Może pomógłby rozwiązać Twoje problemy z transmisją, a może po prostu dołącz do ekipy tamtego radia.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam dziś po 14 B) :

Radio Astro

lub gdyby tamten serwer nie działał : Radio Astro 2serw

 

Pozdrawiam B):Salut:

 

PS. Jak narazie nie będzie jeszcze żadnych konkretnych audycji czy też audycji na żywo (z powodów technicznych). Będę na razie nadawał samą muzykę - radio jest obecnie w fazie testów.

Edytowane przez Mateusz Borkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.