Skocz do zawartości

Moja pierwsza fotka Wenus


krztop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam>

 

Chciałbym się podzielić moimi pierwszymi doświadczeniami związanymi z obserwacją tego obiektu. Teleskop posiadam od 6 miesięcy i rzadko kiedy mam okazję z niego korzystać gdyż chodzę daleko do szkoły, ale w ostatni weekend ferii gdy byłem w domu miałem okazję popatrzeć pierwszy raz na tę wspaniałą planetę:)

Jako iż akurat we ferie kupiłem sobie telefon to postanowiłem nim zrobić zdjęcie tej planety gdyż chciałem to koniecznie uwiecznić;) Nastawiłem sobie jeszcze budzik na 1 w nocy ale niestety zapomniałem dźwięków włączyć a chciałem jeszcze zobaczyć Saturna:/ No ale cóż, pozostaje mi czekać teraz do wakacji:( Ale wrażenia niesamowite jak dla mnie i nie skończę na tym:P

Poniżej zamieszczam wykonane zdjęcia i jeszcze parę zdjęć Księżyca jakie też pierwszy raz zrobiłem, są niewyraźne ale to dla tego że ręka na mrozie mi się trzęsła jak telefonem do okularu celowałem;>

 

Sprzęt astronomiczny: Vixen VMC110L 110/1035 Cassegrain. Okular: 25mm, 10mm, 8mm. Telefon: LG KC550 5mpx.

 

Pozdrawiam>

 

post-15638-1236172070_thumb.jpg

Wenus 1

 

post-15638-1236172077_thumb.jpg

Wenus 2

 

post-15638-1236172125_thumb.jpg

Księżyc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem sobie jeszcze budzik na 1 w nocy ale niestety zapomniałem dźwięków włączyć a chciałem jeszcze zobaczyć Saturna:/ No ale cóż, pozostaje mi czekać teraz do wakacji:(

 

A na co Ty chcesz czekać? Wenus z Saturnem świetnie widoczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje to że chciałeś się pochwalić swoim foto.

 

Ale to nie miało jak największego sensu. A dlaczego to porównaj sobie swoje "coś" :) z zdjęciami w dziale astrofotografia.

 

 

HEHE:D Owszem, dla kogoś to może jest nic nadzwyczajnego, ale dla mnie to jest jednak to DUŻE "coś" :)

Nie mam się co porównywać do działu "astrofoto" ani też moich fotek do tych co zrobili inni, gdyż ja na starcie mam do dyspozycji jedynie telefon komórkowy i w nim wbudowany aparat cyfrowy oraz słaby teleskop, ale może kiedyś gdy dorobię się lepszego sprzętu a raczej aparatu z prawdziwego zdarzenia to moje fotki też będą gdzieś ładnie widniały na jakiejś stronce;P Na razie pozostaje mi takie mocne amatorstwo:)

Ale dziękuje za ta uwagę:)

 

Pozdrawaim>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacyper
forum nie jest tylko od tego aby wstawiać tu zdjęcia 10/10, jesli ktoś robi zdjęcia a cały czas mu nie wychodzą, to warto wstawić zdjęcie na forum i czekać aż ktoś coś poradzi :)

no ale fakt faktem komórką to świata nie podbijesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to żebyś się nie zniechęcał i wyciągał odpowiednie wnioski. Całe to "astrofoto" jest świetną zabawą i tak to musisz traktować. Sam mam niewiele lepszy sprzęt od niż Ty i coś tam próbuję nim robić. Ćwicz dalej, a efekty po jakimś czasie i kilkunastu próbach staną się zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum, a zwłaszcza w dziale księżycowym jest sporo zdjęć wykonywanych komórką. Zajrzyj także tutaj: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=329643 Ten "dekalog" ma zastosowanie całkiem uniwersalne, jest ciekawie napisany i na pewno może trochę pomóc w trudnych początkach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "bamus" :) Ten montaż na komórkę to postaram się zrobić w najbliższym czasie jak będę w domu bo to mi bardzo ułatwi robienie zdjęć;) Może i coś z tego będzie po pewnym czasie tak jak pisze "jarzbi" ale na to potrzeba czasu;) Ale dzięki za pomoc i motywacje na przyszłość:)

 

Pozdrawiam>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tym temacie już dwukrotnie wywołano mnie do raportu, to może jeszcze kilka zdań.

Kolego Krztop, dodam tylko od siebie że z astrofotografią komórkową nie warto wiązać nadmiernych nadziei. Kamery w aparatach tel. zostały skonstruowane do innych celów i zawsze będą miały jakieś niedociągnięcia związane najczęściej z ich wielką miniaturyzacją. Natomiast w razie tymczasowego braku innych, lepszych i docelowych sprzętów do rejestracji obrazu, trzeba a nawet warto za pomocą komórki utrwalać swoją pasję. Zawsze to jakieś zdjęcia i można przy okazji ich robienia trenować różne umiejętności przydatne później.

Życzę jak najwięcej fotograficznych sukcesów ( odniesionych także za pom. komórki ) B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.