Skocz do zawartości

Galileoscope Companion - YEAR 2009


Andromeda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

 

Chciałe podzielić się informacją, która z pewnościa zainteresuje Forumowiczów tego PORTALU!

 

Bardzo ciekawy program dla miłośników astronomii o nazwie Galileoscope Companion pojawił się niedawno w internecie. Program jest dostępny dla systemu Windows, Win XP. Program nie działa jeszcze pod systemem operacyjnym Vista. Został napisana w VB6. Co ciekawe program współpracuje również z kamerkami internetowymi. Był testowany na kamerkach Logicool 3000 Pro, Philips ToUCam, Media-Tech. Mile widziane jest testowanie na innych kamerkach.

 

Należy docenić fakt, że ten programik jest jeszcze w ciągłej fazie testów (BETA) a cieszy się już bardzo dużym zainteresowaniem wśród miłośników astronomii. Stabilna wersja programu będzie dostępna po przejściu testów i uwag użytkowników skierowanych do autora. Projekt programu jest związany z obchodami Roku Astronomii 2009. Najnowsza wersja ma numer kompilacji 1.05. Możliwości programu ocencie sami. Program można pobrać z tego miejsca: http://www.nexstarsite.com/_RAC/alfcen/gsc/scopekit.zip

 

Więcej informacji o projekcie można uzyskać ze strony autora pod adresem: http://www.alfcen.com/pocket/gsc.html

 

gsc2009.jpg

 

Pozdrawiam! :rolleyes::rolleyes:

Edytowane przez Andromeda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten program coś robi oprócz niedziałania w Viście? :D

bo z opisu w 1 poście nic nie wynika, a ja już takie bydle jestem, że nie zaśmiecam sobie dysku i rejestrów zanim nie dowiem się po co

skoro polecasz program to wypada napisać choć jedno zdanie do czego toto służy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten program coś robi oprócz niedziałania w Viście? :D

bo z opisu w 1 poście nic nie wynika, a ja już takie bydle jestem, że nie zaśmiecam sobie dysku i rejestrów zanim nie dowiem się po co

skoro polecasz program to wypada napisać choć jedno zdanie do czego toto służy

 

Wystarczy pobrać i uruchomić program aby dowiedzieć się do czego on służy. Uważam że na tym forum to "95%" miłośników astronomii którzy wiedzą o co chodzi.

 

To tylko informacja o nowości a nie recenzja tego programu.

 

Jeżeli program nie działa na moim laptopie to wcale nie znaczy że nie będzie działać na innych z systemem MS Vista. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pobrać i uruchomić program aby dowiedzieć się do czego on służy. Uważam że na tym forum to "95%" miłośników astronomii którzy wiedzą o co chodzi.

To tylko informacja o nowości a nie recenzja tego programu.

Jeżeli program nie działa na moim laptopie to wcale nie znaczy że nie będzie działać na innych z systemem MS Vista. :D

 

Mimo wszystko fajnie by było, gdybyś cokolwiek napisał poza opisem działania/niedziałania programu.

Podobnie jak ZbyT, również nie mam w zwyczaju instalować różnych różności i dowiadywania się po co służą po uruchomieniu.

pozdrawiam

 

ps. jak byś mógł to przeedytuj drugie zdanie w cytowanym poście - bo teraz jakby troszkę się nie klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na tym forum to "95%" miłośników astronomii którzy wiedzą o co chodzi.

No to ja jestem drugi z tych 5% co nie wiedzą o co chodzi. ( jak ZbyT)

 

Wystarczy pobrać i uruchomić program aby dowiedzieć się do czego on służy

Dziwna rekomendacja. " Chcesz się dowiedzieć po co , to se zainstaluj" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż panowie z góry nie pochwalają tego posta ja daję plusik. Baardzo fajny program, szczególnie podoba mi sie filmik opisujący najjaśniejsze ds-y obecnego miesiąca, planety, gwiazdozbiory i roje meteorów. Zdecydowanie polecam ten program!

PS. fajny jest też księżycowy kalendarz ;)

 

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie plusik, chociaż też nie lubię zaśmiecać dysku i rejestru.

Program bardzo sympatyczny i na Win2K śmiga bez problemu. Co ciekawe nie wymaga zainstalowania. Wystarczy rozpakować i uruchomić. A więc w rejestrze za dużo nie napsuje.

Ogólnie to taki astronomiczny niezbędnik, zawierający informacje o aktualnym położeniu i fazach Księżyca i planet, o wschodach i zachodach Słońca i Księżyca. A także prosta mapa nieba z zaznaczonym aktualnym położeniem planet. Do tego jeszcze symulator położenia księżyców galileuszowych Jowisza i parę innych bajerów. Program o wyraźnym zabarwieniu dydaktycznym. Idealny na pokazy nieba dla osób nieobeznanych. Tym bardziej, że jest z nim zintegrowany podgląd z podłączonej kamerki. Do wyboru są Orion Starshoot, Logitech 3000, Meade DSI i Philips ToUcam. Można wprowadzić ogniskową teleskopu i wyświetla się informacja o polu widzenia kamerki. W dziale "Monthly Sky" świetne filmiki ze zdjęciami obiektów DS. Ale niestety chyba do ich wyświetlania potrzebne jest połączenie z Internetem. Ogólnie oceniam program bardzo pozytywnie. Fajne jest też to, że można sobie samemu wprowadzić miejsce zamieszkania poprzez prostą edycję pliku citylist.txt Wprowadza się nazwę miasta, współrzędne i strefę czasową i miasto już jest dostępne na liście.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.