Skocz do zawartości

M27


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak to bywa,że zawsze jak kupię jakieś cóś,to wtedy akurat nie ma pogody. Tak też było w tym przypadku-wymiana całego sprzętu,po czym bezpogodzie ogarnęło całe podbeskidzie :D Wczorajsza noc była w miarę, więc nie mogłem takiej sytuacji zmarnować. Zdjęcie jest bardziej testowe-pierwszy raz to wszystko poskładałem do kupy i wyszło takie oto zdjątko:

 

SW 80ED,WO x0,8,350D,HEQ5,UHC-S - 10x300sek. + 4x600sek.

 

 

 

 

 

Zniosę każdą krytykę,więc można walić śmiało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak to bywa,że zawsze jak kupię jakieś cóś,to wtedy akurat nie ma pogody. Tak też było w tym przypadku-wymiana całego sprzętu,po czym bezpogodzie ogarnęło całe podbeskidzie :D Wczorajsza noc była w miarę, więc nie mogłem takiej sytuacji zmarnować. Zdjęcie jest bardziej testowe-pierwszy raz to wszystko poskładałem do kupy i wyszło takie oto zdjątko:

 

SW 80ED,WO x0,8,350D,HEQ5,UHC-S - 10x300sek. + 4x600sek.

 

 

 

 

 

Zniosę każdą krytykę,więc można walić śmiało :D

 

mam podobny setup i wydaje mi się, że uda Ci się zrobić jeszcze lepszą fotkę tej emki.... nie wiem co mi w Twojej nie pasi, ale jak tak patrzę na swoją z IV tego roku to widzę na niej dużo mnie gwiazdek wokół ale i dużo więcej szczegółu wewnątrz. Wtedy jeszcze nie mialem guidingu więc pewnie (nie mogę tego teraz sprawdzić) fotki ograniczały się do max 150s przy ISO 800

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny setup i wydaje mi się, że uda Ci się zrobić jeszcze lepszą fotkę tej emki.... nie wiem co mi w Twojej nie pasi, ale jak tak patrzę na swoją z IV tego roku to widzę na niej dużo mnie gwiazdek wokół ale i dużo więcej szczegółu wewnątrz. Wtedy jeszcze nie mialem guidingu więc pewnie (nie mogę tego teraz sprawdzić) fotki ograniczały się do max 150s przy ISO 800

 

Grześ

 

 

mógłbyś tą fotke zapodać na forum? wiem,że z obróbką jest u mnie krucho,więc miałbym jakiś punkt wyjściowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś tą fotke zapodać na forum? wiem,że z obróbką jest u mnie krucho,więc miałbym jakiś punkt wyjściowy

 

post-15739-1246009047_thumb.jpg

 

niestety nie mam szybkiego dostępu do źródłowego materiału (gdzies po drodze padł dysk) ostał się mi się jedyni jpeg po obróbce, jak tak teraz patrzę, to być może nie była robiona z x0,8 tylko wręcz przeciwnie z x2, ale napewno na eq6, 80ED, 350mod, na pewno bez guidingu ale już być może z nagranym PEC, w owym czasie najczęściej robiłem 90,120 lub 150s.

 

 

Grześ

 

ps. moje "postępy" z tą M-ką zobaczysz jak wejdziesz tu pierwszaM27, a później dwa razy w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korzystając z braku pogody,kombinuję z moimi starymi zdjęciami. I tak oto kolejna wersja hantelki. Obrabiałem wyłącznie w Irisie. Troszeczkę delikatniejsza obróbka i inaczej zbalansowałem kolory.

 

m27crop.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.