Skocz do zawartości

Galaktyczki - nowa wersja


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pragnę zaprezentować moją nową wersję znanej Wam już fotografii.

Osobiście nie wiem, która wersja lepsza.

Dla porównania zamieszczę starą wersję i nową

Nowa wersja pokazuje sporo mniej detalu, lecz chyba więcej klimatu?

 

Proszę o komentarz, bo nie wiem czy w dobrym kierunku podążam ;)

 

Pozdrawiam

 

PS.

Zdjęcie po lewej - stara wersja

Zdjęcie po prawej - nowa wersja

post-1917-1245440849_thumb.jpg

post-1917-1245440878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

A ja w przeciwieństwie do postów wyżej widzę zupełnie inaczej. Kolorystyka nowej foty zdecydowanie lepsza od starego materiału. Faktycznie nieco widać nierówności tła i niewielkie plamy. Ale wg mnie jest to dobry kierunek.

Lotar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,widze,ze zdania sa podzielone.

Ja nie odpowiem jednoznacznie,bo na to,wedlug mnie oczywiscie,odpowiedzi nie ma.

Stara wersja jak i nowa maja swoj indywidualny urok.

Starsza jest bardziej kontrastowa,galaktyczki jak i gwiazdy widac poprostu wyrazniej.

Na nowej troszke gwiazd ucieklo tzn nie widac ich ale za to galaktyczki wyszly bardzo miekko.

Coz,jak to mowia; kazdy znajdzie tutaj cos dla siebie B)

Pozdrawiam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej każdy ma swój gust, a te nie podlegają dyskusji. Moim zdaniem byłoby super, gdyby pozbierać to co najlepsze z obydwu zdjęć. Czyli szczegółowość pierwszego z ładnym zobrazowaniem galaktyczek z drugiego. W drugim faktycznie tło jest bardziej ciemne (to co lubię), tylko powyłaziły jakieś nierówności, tu zgadzam się z przedmówcami. Wiem, wiem, to wszystko łatwo napisać, ale znacznie trudniej zrobić. Swoją drogą obydwa zdjęcia są świetne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za komentarze :)

 

Jednak bardziej utwierdziły mnie one w przekonaniu, że nie wiem, która wersja jest lepsza.

Idealną fotką byłaby taka, która jak napisał Skrzypu miałaby najlepsze elementy z tych dwóch fotografii.

I w takim oto kierunku zamierzam dążyć, będzie to trudne ale na pewno wykonalne ;)

Trzeba się podszkolić w obróbce fotografii, bo przecież jak się okazuje, jest to na prawdę bardzo ważny element w Astrofotografii.

Można uzbierać zarąbisty materiał do fotki, lecz można go skaszanić podczas obróbki.

 

Życzę wszystkim by Wasze umiejętności szybko kształciły się na lepsze

Zapraszam również do dalszego komentowania, która wersja lepsza?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowanie wersja numer dwa, ma klimat i zaprasza do dłuższego zwiedzania zdjęcia

jedynym mankamentem jest to, że 'tło' jest dwukolorowe, tak jakby czarne i mniej czarne,

niepotrzebnie skupia wzrok bo nie jest to chyba żaden rzeczywisty obiekt do oglądania

myślę że da się to dość łatwo wyrównać

 

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim, za podzielenie się ze mną swoją opinią, na temat, która wersja jest lepsza.

Zdania są generalnie podzielone pół na pół :) niestety tego się obawiałem.

Trzeba będzie zamieszczać teraz dwie wersje ;) by każdy znalazł w moich przyszłych fotkach coś dla siebie :Boink:

 

A tak na poważnie, szlifuję cały czas obróbkę i mam nadzieję, że ta nowa, przypadnie wszystkim do gustu.

 

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.