Skocz do zawartości

K O L I M A T O R


Gość Benedykt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Benedykt

Witam wszystkich miłośników Astro !

 

Właśnie otrzymałem od Leszka informację, że jest gotów podjąć się wykonania nowej partii kolimatorów 1,25" do teleskopów.

 

Warunki :

- musi być co najmniej 10 chętnych do tej sprawy

- koszt wyniesie 150 PLN + ok. 5 PLN za przesyłkę

- przedpłata w pełnej wysokości przed uruchomieniem produkcji

 

Jeśli te warunki będą spełnione to Leszek gwarantuje wykonanie kolimatorów w ciągu ok. 14-20 dni (u zamawiającego).

 

Pozwalam sobie zatem otworzyć listę chętnych osób, które chcą się stać posiadaczami WŁASNEGO KOLIMATORA LASEROWEGO. :Cheers:

 

1. Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie prosto do Leszka:

Czy istnieje możliwość wykonania tak tuleji kolimatora aby przednia część

z otworkiem była cała ścięta pod kątem 45 stopni :roll: :?:

Nie zmieni to w niczym zasad kolimacji (trzeba trafić z powrotem do dziurki :oops::lol: :wink: )

Ułatwi natomiast obserwację wędrówek powrotnego promienia właśnie po tej skośnej powierzchni 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tylko po co takie udziwnienie skoro i tak obraz plamki na tarczy kolimatora ogląda sie w odbiciu w lustrze głównym teleskopu i to w komfortowych warunkach bo bez zaglądania do wyciągu, wystarczy popatrzyć w światło tubusa :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Leszek zrobił kolimatory bardzo długie i dlatego próbowaliście zaglądać do nich do wyciągu zamiast pracować jak w oryginale made in USA oglądając wynik pracy w lustrze głównym jak należy z odpowiednią dozą komfortu przy pracy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Witam !

 

Cieszę się bardzo, że nasza lista chętnych do zakupu kolimatora w dość szybkim tempie zbliża się do magicznej liczby dziesięć. Jest już 5 chętnych, co stanowi połowę minimalnej wymaganej przez Leszka liczby chętnych osób.

 

Reasumując na kolimator oczekują :

 

1. Benedykt

2. Darek Bobak

3. Jacek S

4. Zbig_wawa

5. Bastian

 

Oczekujemy następnych deklaracji zainteresowanych kolimatorem osób !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Super ! Jest nas już sześciu !

 

1. Benedykt

2. Darek Bobak

3. Jacek S

4. Zbig_wawa

5. Bastian

6. Nergal

 

Kto jeszcze chętny do pierwszej dziesiątki ?

 

Leszku, prześlij nam numer konta na priva !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Już znalazło sie siedmiu chętnych !!!!

 

1. Benedykt

2. Darek Bobak

3. Jacek S

4. Zbig_wawa

5. Bastian

6. Nergal

7. Adamsz12

 

Zapraszam ! Jeszcze tylko 3 osoby i Leszek zabiera sie do roboty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Z przyjemnością dopisuję do listy Aquariusa :

 

1. Benedykt

2. Darek Bobak

3. Jacek S

4. Zbig_wawa

5. Bastian

6. Nergal

7. Adamsz12

8. Aquarius

 

i czekam na pozostałych dwóch chętnych.

 

Proszę o przemyślenie sprawy, bo kiedy Leszek wykona tą partię kolimatorów, to pewnie znowu trzeba go będzie długo namawiać na kolejną.

A wtedy nie pomogą :Kwiatek::buzi::Beer: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Wygląda na to, że zebrało się quorum.

Poczyniłem już dziś pierwsze kroki w kierunku wykonania kolimatorów.

Teraz wszystko zależy od tego jak szybko warsztat wykona mi obudowy do urządzeń.

Postaram się na bieżąco informować jak się sprawy toczą.

Kolimator będzie wyglądał i działał jak to już zostało opisane we wcześniejszym wątku dotyczącym tej tematyki i tam odsyłam zainteresowanych.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Witam Kolegów !

Cała sprawa teraz 'w rękach' warsztatu. Oddałem rano materiał do roboty. Pierwsze wiadomości będę miał dopiero w środę. W każdym razie ja potrzebuję 2-3 dni na wykonanie kolimatorów jak już będę miał obudowy. Kolimatory będą, jak ostatnio miały średnicę dopasowaną do tulei 1.25" z wyciągu okularowego w moim teleskopie Synta. Okazało się, że ten rozmiar pasuje (z małym wyjątkiem do wszystkich sprawdzanych teleskopów). Kolimator będzie miał oczywiście wyłącznik zasilania z regulacją jasności świecenia.

Proszę zatem o cierpliwość i kontakt od kolegów, którzy nie przesłali mi jeszcze swojego adresu.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Witam i przedstawiam najnowsze wiadomości z frontu kolimatorów.

Tym razem nie idzie tak dobrze jak poprzednio. Niestety prace na warsztacie nawet nie zostały zaczęte. W dodatku brygadzista, który obiecywał mi ruszyć sprawę chyba zapił wczoraj bo dziś podobno od rana leczył się na niestrawność i był nieobecny o czym przekonałem się dopiero jak odwiedziłem warsztat. Jest jednak pewna nadzieja, że sprawa ruszy w sobotę bo rozmawiałem z bezpośrednim wykonawcą obudów i mam nadzieję, że gość przyjdzie w sobotę i popchnie temat.

Proszę zatem o cierpliwość.

Tym razem mam już zgromadzone pozostałe elementy kolimatora czyli lasery i potencjometry - czyli to z czym miałem kłopoty ostatnio.

Dziękuję wszystkim za kontakt.

Pozdrawiam

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Polska.

I Polscy Fachowcy.

Na zachodzie trzeba być specjalistą od przykręcania klamki w Mercedesie. Tak jak mój kuzyn, który za to jeździ do pracy własnym tez sportowym mercedesem

A nasi fachowcyto jak Leonardo da Vinci, no ale czasem muszą zapić.

Ale dojeżdżaja do pracy Skodami, Fiatami lub tramwajem.

:D

No ale części do kolimatora zrobią, a kuzyn nie. :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.