Skocz do zawartości

Notatnik astronomiczny w formie zeszytowej


kanarkusmaximus

Rekomendowane odpowiedzi

+ 25 sg1

 

:)

Zakończyliśmy w ten sposób tę część akcji z notatnikami. W poniedziałek powinna nastąpić wysyłka.

Prosiłbym wszystkich zainteresowanych otrzymaniem notatnika o sprawdzenie, czy napewno wysłali maila z danymi adresowymi. Inaczej - co nie trudno zgadnąć - wysyłka raczej się nie uda.

 

Jeśli więc ktoś zapomniał wysłać maila albo dostał zwrot (np nieprawidłowo napisany adres itp itp), to proszę jeszcze raz wysłać maila.

 

Pozdrawiam i cieszę się, że jest pewne zainteresowanie notatnikiem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba do wszystkich, którzy wysłali maile (a nie podali nicka w nich - zapomnieliśmy o to poprosić!), żeby wysłali swoje nicki. W tej sposób szybciej wszystko zostanie wysłane, a my będziemy wiedzieć, że nikogo nie ominęliśmy! :)

 

Niestety, jak się można domyśleć - zawsze istnieje ryzyko, że ktoś przez zupełny przypadek zostanie pominięty. Dlatego prosimy o wysłanie maila z nickiem. :)

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista osób potwierdzonych:

 

1. Popcio

2. sg1

3. Adrianek C.

4. Daniel Dydyński

5. daniel24

6. Rodan

7. Hubert

8. Iluvatar

9. kkk

10. starczek

11. Ansmann

12. Luke7

13. panasmaras

14. Mateusz Borkowicz

15. Michał Sz.

16. mlody188

17. Kurak

18. ralph73

19. robson999

20. Alien7101

 

Jeśli kogoś nie ma na liście to znaczy, że albo nie przysłał maila, albo przysłana ilość danych nie wystarczyła do identyfikacji (najczęściej oznacza to po prostu brak nicka z forum). W razie czego proszę o podesłanie maila z danymi na wiadomy adres.

 

--

Update 28.07 17:27

Edytowane przez Maquis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy Notatkowicze -

 

Czekamy na maile od Was do czwartku do północy. Dzięki temu w piątek będziemy mogli wyslać ostatnie notatniki do Was. Jeśli jeszcze nie wysłałeś/aś maila z nickiem i adresem, prósze zrób to jak najszybciej.

 

Jeśli nie wyślesz maila z adresem, lub wyślesz go po wyżej wymienionym terminie, to nie dostaniesz notatnika... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista potwierdzonych chętnych:

 

1. Alien7101

2. Ansmann

3. panasmaras

4. Mateusz Borkowicz

5. ralph73

6. kkk

7. Daniel Dydyński

8. Iluvatar

9. Michał Sz.

10. Popcio

11. robson999

12. Luke7

13. Hubert

14. Kurak

15. daniel24

16. Rodan

17. Adrianek C.

18. mlody188

19. sg1

20. starczek

21. Asieńka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozor pozor!

 

Jeszcze przez kilkanaście godzin (do północy) czekamy na dane osobowe od osób, które zgłosiły swoją chęć otrzymania notatnika, ale nie wysłały danych do wysyłki. Jest kilka takich osób!

 

Prosimy również o upewnienie się, czy nick z forum został również wysłany.

 

CZEKAMY JEDYNIE DO NAJBLIŻSZEJ PÓŁNOCY! PÓŹNIEJ NOTATNIK PRZEPADNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista potwierdzonych chętnych:

 

1. Alien7101

2. Ansmann

3. panasmaras

4. Mateusz Borkowicz

5. ralph73

6. kkk

7. Daniel Dydyński

8. Iluvatar

9. Michał Sz.

10. Popcio

11. robson999

12. Luke7

13. Hubert

14. Kurak

15. daniel24

16. Rodan

17. Adrianek C.

18. mlody188

19. sg1

20. starczek

21. Asieńka

22. Rziomber

 

Przypominam, że termin mija już za kilka godzin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin zgłoszeń minął - wydaje mi się, że wszystko już pozamiatane. :)

 

Notatniki w tej chwili są wysyłane do Was. Gdy otrzymacie swój egzemplarz, to prosimy o Wasze opinie. Każdy komentarz jest ważny!

 

Przy okazji pozwolę sobie napisać, że na zlocie OZMA 2009 we Fromborku będzie krótka prezentacja o notatniku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za notatnik astro! Jest fajny i prosty w użyciu, pozwala szybko i sprawnie nanieść podstawowe informacje, podczas obserwacji. Zadowoli pewnie każdego początkującego amatora astro...szkoda, że nie posiada specjalnego miejsca na wykonanie szkicu obiektu, no ale to juz chyba za duże wymagania :Beer: .

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za notatnik astro! Jest fajny i prosty w użyciu, pozwala szybko i sprawnie nanieść podstawowe informacje, podczas obserwacji. Zadowoli pewnie każdego początkującego amatora astro...szkoda, że nie posiada specjalnego miejsca na wykonanie szkicu obiektu, no ale to juz chyba za duże wymagania :Beer: .

Dziękuję!

 

Szkic obiektu można wykonać na głównym diagramie po prawej. Po to jest.

Można wiedzieć konkretnie o jaki obiekt chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic obiektu można wykonać na głównym diagramie po prawej. Po to jest.

 

To jest diagram do naniesienia obiektu typu iss, lub innych...na sferze niebieskiej.

 

Można wiedzieć konkretnie o jaki obiekt chodzi?

 

Chodzi o np obiekty DS, w polu widzenia okularu, ale wtedy powinna być dodatkowa strona. W każdym razie spokojnie, nie wszyscy szkicują, więc wszystko jest ok! Notatnik jest świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o np obiekty DS, w polu widzenia okularu, ale wtedy powinna być dodatkowa strona. W każdym razie spokojnie, nie wszyscy szkicują, więc wszystko jest ok! Notatnik jest świetny!

 

Hmm... W założeniu ten okrąg miał służyć wszystkim możliwym celom rysowniczym - od naniesienia szkicu planety czy też DS w polu widzenia okularu po przeloty satelitów albo meteory. Dlatego też zdecydowaliśmy się dodać linie pomocnicze w tym okręgu, które ułatwiałyby pozycjonowanie obiektów.

 

Ponieważ również należę do sekty szkicujących ;) - zaproponowałem takie rozwiązanie.

 

Jeśli tak ten diagram nie został odczytany, to znaczy, że musimy poprawić tekst i to uwypuklić. :) Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli tak ten diagram nie został odczytany, to znaczy, że musimy poprawić tekst i to uwypuklić. :) Dzięki za komentarz!

 

Rozumiem, czyli ten największy okrąg, mogę sobie traktować również jako np pole okularu...no to świetnie! Nie mam więcej pytań...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli ten największy okrąg, mogę sobie traktować również jako np pole okularu...no to świetnie! Nie mam więcej pytań...

Pozdrawiam

 

Dokładnie tak. Diagram po prawej posiada dwie skale - dla całego nieba (która również wyznacza odległości o środka widzenia okularu) oraz dla planet (czyli zwyczajowa siatka współrzędnych). Wartości można odczytać ze skali po lewej.

Edytowane przez Maquis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Diagram po prawej posiada dwie skale - dla całego nieba (która również wyznacza odległości o środka widzenia okularu) oraz dla planet (czyli zwyczajowa siatka współrzędnych). Wartości można odczytać ze skali po lewej.

 

No więc o to właśnie mi chodziło. Wykonaliście kawał dobrej roboty, już wiem, że następne egzemplarze będę u Was zamawiał! Już sobie nawet wpisałem numer notatnika jako 1/2009. Jeszcze w życiu nie prowadziłem notatek astronomicznych, a teraz, to aż chce się wyjść i coś zanotować! :Beer: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam działaczy B) .

Jeszcze osobiście nie widziałem tego notatnika na swoje oczy ale melduję,iż właśnie dzisiaj doszedł na podany przeze mnie adres(moich rodziców) :rolleyes: .

Ja mieszkam w UK,także notatnik powinienem mieć za jakieś dwa do trzech dni.Myślę,że dzisiaj został już wysłany do mnie.Na pewno przekażę swoje spostrzeżenia co do niego,już nie mogę się doczekać.

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam jakże pracowity team,Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.